Kamuflaj Satın Alan Kamuflaj Kumaş

Askeri kamuflaj kumaş, kamuflaj kumaş satın alanlar, kamuflaj kumaş satın alan,parti kamuflaj kumaş satın alan,parti kamuflaj kumaş satın alanlar,stok kamuflaj kumaş satın alan,stok kamuflaj kumaş satın alanlar,spot kamuflaj kumaş satın alan,spot kamuflaj kumaş satın alanlar,askeri kamuflaj kumaş satan,kamuflaj satın alan,askeri kamuflaj satan,kamuflaj parçası alanlar,parça kamuflaj kumaş,parça kamuflaj alan,

Askeri kamuflaj kumaş, kamuflaj kumaş satın alanlar, kamuflaj kumaş satın alan,parti kamuflaj kumaş satın alan,parti kamuflaj kumaş satın alanlar,stok kamuflaj kumaş satın alan,stok kamuflaj kumaş satın alanlar,spot kamuflaj kumaş satın alan,spot kamuflaj kumaş satın alanlar,askeri kamuflaj kumaş satan,kamuflaj satın alan,askeri kamuflaj satan,kamuflaj parçası alanlar,parça kamuflaj kumaş,parça kamuflaj alan.

Kamuflaj söz konusu olduğunda, dikkatin büyük kısmı tasarım unsurlarına ya da üniformanın görünüşünün askerlerin farklı ortamlara karışmasına nasıl yardımcı olduğuna odaklanıyor. Kamuflaj üniforma üretiminde kullanılan parça kumaş da dikkate değerdir. Özellikle üniformalarla savaşın, askerlerin faaliyetlerini ve çalıştıkları ortamları eşleştirmek için özel fonksiyonel ihtiyaçları vardır.

Kısa bir tarihçe. Kaş satın alan

Kamuflaj, askerleri korumaktan ve düşmana karşı stratejik bir avantaj sağlamaktan doğmuştur. Kumaş kahverengi haki üniformalarını kullanmaya başladı ve daha sonra bir sonraki kış aylarında yeşilimsi kahverengi bir renge geçti. Bu kamuflajın kökenlerinden biriydi. Kamuflaj terimi, Birinci Dünya Savaşı sırasında Fransızlar tarafından kullanılmaya başlandı.

Kamuflaj birimleri,  askerleri hava keşiflerinden koruyacak tasarımlar yaratmaya yardım eden kamufle ediciler büyük ölçüde sanatçılar veya tasarımcılardan oluşuyordu. Çevreleyen ortama karıştırarak, kamuflaj üniformaları orduların hava keşif ve güçlü silahlar çağında savaş kazanmalarına yardımcı olabilir. Düşük görünürlüklü üniformalar keşif uçakları ve makineli tüfekler tarafından tespit edilmemesi için gerekliydi.

Kumaş çeşitli kamuflaj tasarımları kullanıldı, ancak 1970’lerin sonlarına kadar siyah, kahverengi, yeşil ve haki (M81 ormanlık olarak adlandırılır) modelinin standart olduğu değildi. Kamuflaj üniformaların elyafı haline geldiğinde, bu tarz uçaklarda, tanklarda, diğer nakliye araçlarında ve kaplama malzemelerinde de kullanılmıştır.

Kamuflaj Kumaşlarının Gelişimi

Tarihsel olarak, askeri üniformalar sadece ağır pamuklu dimi ile yapıldı. Bu ağır kumaş oldukça dayanıklı olabilir, ancak aynı zamanda giymek sıcak ve ıslandığında daha da ağırlaşır. Sorunları daha kötü hale getirmek için kuruması da yavaştır. Bir alternatif olarak, saf sentetik kumaşlar orta-20 başlayarak kullanılmıştır inci yüzyılda, ancak bu kumaşlar genellikle sıcak ve ter emme mümkün olabilir. Diğer bir endişe de saf sentetiklerin parlak olması ve her ikisinin de kamuflaj olarak kullanılmasının zorunlu olduğu kızılötesi ışığı yansıtmasıdır.

Daha etkili olan çözelti pamuk ve sentetik elyafın harmanlanmasıydı, bu da ağırlık artışı olmadan daha güçlü kumaşlara yol açtı. Naylon ve pamuk karışımları, askeri üniformalarda giderek yaygınlaştı. Askerler daha geniş bir hareket alanı sunarken, bu seleflerinin eksiklikleri için yapılmış.

Kamuflaj üniformalarında kullanılan kumaş geliştikçe, boyanma sürecinin de uyması gerekiyordu. Kumaş pamuk veya saf polyester farklı teknikler gerektirir. Pamuk-naylon kompozit, kamuflaj renklerinin düzgün kumaşa düzgün şekilde boyanabilmesini sağlamak için karmaşık teknikler gerektirir. Kumaşın ayrıca yakın kızılötesi yansımayı azaltan ve çevresindeki ortamlarla daha iyi karışmasını sağlayan boyaları desteklemesi gerekir.

En Kaliteli Kumaşlar

Son yıllarda kamuflaj askerlerin farklı ortamlarda daha iyi karışmasına yardımcı olan dijital olarak tasarlanmış tasarımları içeriyor. Bununla birlikte, kumaş kalitesi artmıştır. En gelişmiş kamuflaj kumaşları, geçmişe ait temelleri oluştururken, daha fazla güç ve elementlerden koruma sağlar.

Örme polyester kumaş kullanılarak üretilen kumaşlar daha fazla esneklik sağlarken yırtılmasını önler. Bu tip kumaşların bir avantajı, üniformalardan çadırlara, şapkalara kadar kask kaplamalarına kadar her türlü uygulamada kullanılabilmesidir. Roketlerde ve kayışlarda silah taşımak için kullanılan astarlarda bile kullanılabilir.

Örme polyester bez bileşimi, artan gerilme mukavemeti sağlar, bu da yırtılmasının zor olduğu anlamına gelir. Bu özellikle kayış gibi şeyler için önemlidir, ancak askeri uygulamaların tüm zamanlarında değerlidir.

Bir endüstri lideri.

Bu tip kumaşların üreticilerinden biridir ve alanını kaliteli bir şekilde yönettiği bilinmektedir. Bu askeri sınıf kumaşlar her türlü operasyonda ve ortamda dayanabilir. Dayanıklılık ve güvenilirlik için üretilmiştir.

Askeri kamuflaj kumaş, kamuflaj kumaş satın alanlar, kamuflaj kumaş satın alan,parti kamuflaj kumaş satın alan,parti kamuflaj kumaş satın alanlar,stok kamuflaj kumaş satın alan,stok kamuflaj kumaş satın alanlar,spot kamuflaj kumaş satın alan,spot kamuflaj kumaş satın alanlar,askeri kamuflaj kumaş satan,kamuflaj satın alan,askeri kamuflaj satan,kamuflaj parçası alanlar,parça kamuflaj kumaş,parça kamuflaj alan,

Onları geçmişin kumaşlarından ayıran temel özelliklerden bazıları, önceki malzemelere göre çok daha uzun ömürlü olmalarına yardımcı olan üstün aşınma direncidir. Ayrıca küf ve ultraviyole ışık direncine sahip su geçirmezdirler. Geçmişte, kamuflaj parçası alanlar sıklıkla malzeme kırıldı veya renk solurken sık sık değiştirildi.

Örme polyester ince kumaşlar, daha güçlü, renksiz özelliklerle daha uzun ömürlüdür. Bunun üzerine, malzeme, kullanıcıları aşırı iklimlere karşı koruma kabiliyeti bakımından benzersizdir.

Kamuflaj kumaşları pamuklu kumaşlardan yapılan kurbağa derisinin ilk günlerinden bu yana önemli ölçüde gelişti. Günümüzün kumaşları yüksek seviyede koruma ve dayanıklılık sağlar. Üniformalarda veya diğer uygulamalarda, daha uzun süre dayanır ve en zorlu ortamlara dayanır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın