İstanbul Poplin Kumaş

Poplin kumaşı nedir ve Sınıflandırma Özellikleri kullanımı

Kumaş alanlar. Poplin, pamuk, polyester, yün ve pamuk-polyester karışımlı ipliklerden dokunmuş ince düz dokuma bir kumaştır. Yoğun, pürüzsüz ve parlak düz pamuklu bir kumaştır. Düz kumaşla düz dokuma olmasına rağmen aradaki fark oldukça büyük: Kumaş satın alan. Poplin iyi bir döküme sahip ve daha yoğun hale getirilebilir, zengin el hissi ve görsel zenginlik; düz kumaş ise genellikle orta kalınlıktadır ve basit bir görünümle çok hassas bir el hissi haline getirilemez.

Sınıflandırma

Gömlek kumaşı satın alanlar,gömlek kumaşı nereye satılır,gömleklik kumaşlar nereye satarım,gömlek kumaş metre ile alanlar,metrelik kumaş alan yerler,gömlek kumaşı metre fiyatı,metre gömlek kumaş alanlar,metre ile poplin alanlar,kiloluk gömlek kumaşı,kilo ile gömlek kumaşı,kiloluk gömlek kumaş satan,kilo ile gömlek kumaş fiyatı,ucuz gömleklik kumaş,poplin kumaş nereye satarım,poplin kumaş kilo fiyatı,poplin kumaş satan yerler,poplin kumaş alan kişiler,

Farklı eğirme projelerine göre penye poplin ve penye poplin olarak ikiye ayrılır. Dokuma rengine göre gizli kareli poplin, saten kareli poplin, jakarlı poplin, renkli kareli poplin, flaş renkli poplin vb. Doğal poplin gri kumaşın baskı ve boyama işlemine göre ağartılmış poplin, alacalı poplin ve baskılı poplin vardır.

Özellikleri

Her türlü poplin kumaş, temiz ve düz yüzey, ince doku, tam damarlı, parlak ve yumuşak parlaklık ve yumuşak ve pürüzsüz el hissi özelliklerine sahiptir. Ancak 0536 336 43 43 poplin kumaşın büyük bir dezavantajı vardır, yani onunla dikilen giysiler boyuna çatlaklara eğilimlidir. Bunun nedeni, poplinin çözgü ve atkı yoğunluğunun çok farklı olması ve çözgü ve atkı kuvvetinin dengesiz olması, çözgü kuvvetinin atkı kuvvetinin neredeyse iki katına çıkmasına neden olmasıdır.

Kullanmak

Trençkot satanlar,parça trençkot satan yerler,yazlık kumaş satanlar,moda kumaş fiyatları bayan kumaş modası,bu yıl hangi kumaşlar moda,denim kumaş metre fiyatı,zeytinburnu parça kumaş satanlar,İstanbul kumaş parçası kilo fiyatları,yazlık kot kumaş satanlar,yazlık şifon kumaş alanlar,

Poplin, pamuğun ana çeşitlerinden biridir. Ağırlıklı olarak gömlekler, yazlık giysiler ve günlük iç çamaşırlar için kullanılır. Düz dokuma pamuklu kumaş, kompakt yapı, düzgün kumaş yüzeyi, net dokuma, pürüzsüz ve yumuşak ve ipeksi bir his özelliklerine sahiptir. 0536 336 43 43 Kumaşın yüzeyi, çözgü ipliklerinin kabarık kısımlarından oluşan bariz, iyi orantılı, elmas şeklindeki parçacıklara sahiptir.

İnce kumaşla karşılaştırıldığında, poplin daha sıkı bir çözgü yönüne sahiptir ve çözgü ile atkı yoğunluğunun oranı yaklaşık 2:1’dir. 0536 336 43 43 Poplin, sıkı yapılı gri bir kumaşa dokunmak için tek biçimli çözgü ve atkı iplikleri kullanır; bu kumaş daha sonra yakılır, rafine edilir, merserize edilir, ağartılır, basılır, boyanır ve bitirilir. 0536 336 43 43 Gömlek ve dış giyim gibi giysiler için uygun olduğu gibi, işlemeli taban bezi olarak da kullanılabilir.

Sıradan poplin, tam penye poplin ve yarım iplikli poplin (çözgü ipliği) dahil olmak üzere çözgü ve atkı ipliği malzemelerine bölünür; fantezi dokuyarak, gizli kareli poplin, saten poplin, jakarlı poplin ve ipliği boyalı poplin, Renkli çizgili renkli poplin, flaş renkli poplin vb.; baskı ve boyama ile ağartılmış poplin, alacalı poplin, baskılı poplin vb. olarak ayrılır; bazı çeşitler ayrıca yağmur geçirmez, ütülenmeyen, büzülmeye dayanıklı ve diğer bitirme. Yukarıdaki poplin, saf pamuk ipliğinden veya polyester-pamuk karışımlı iplikten yapılabilir.

Üretim yöntemi

Poplin elde yakıma,poplin kumaş nasıl ütü yapılır,poplin kumaş makinada nasıl yıkanır,poplin spot kumaş,poplin parti kumaş,poplin stok kumaş alanlar,poplin kumaşçılar,poplin kumaşçı,

Poplin kumaşı da düz dokuma ile dokunmaktadır. Düz kumaşla karşılaştırıldığında, çözgü yoğunluğunun atkı yoğunluğuna oranı genellikle 1.8~2.2:1’dir. 0536 336 43 43 Çözgü yoğunluğu atkı yoğunluğundan önemli ölçüde daha büyük olduğu için, kumaşın yüzeyi, çözgü ipliklerinin yükseltilmiş kısımlarından oluşan baklava şeklindeki tanelerden oluşur. Poplin kumaşları dokumak için genellikle saf pamuk veya polyester-pamuk ince iplikler kullanılır. Kullanılan farklı ipliklere göre, iplik poplin, yarım iplik poplin (çözgü yönü için iplik ipliği) ve iplik poplin (hem çözgü hem de atkı yönü için iplik ipliği) olarak ayrılır.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!