İstanbul Parça Kumaş Alanlar

İstanbul krep kumaş alanlar,İstanbul saten kumaş alanlar,İstanbul parça kumaş alanlar,İstanbul kot kumaş alanlar

Pamuklu kumaşın özellikleri ve çeşitleri.

Kumaş Alan Firmalar. İstanbul krep kumaş alanlar,İstanbul saten kumaş alanlar,İstanbul parça kumaş alanlar,İstanbul kot kumaş alanlar,İstanbul penye kumaş alanlar,İstanbul toptan kumaş alanlar,İstanbul süprem kumaş alanlar,İstanbul ribana kumaş alanlar,İstanbul kaşkorse kumaş alanlar,İstanbul interlok kumaş alan firmalar,İstanbul parça kot alanlar,İstanbul parça denim alanlar,İstanbul parça gabardin alan firmalar,İstanbul ham kumaş alan firmalar. Pamuklu kumaş alan esas olarak bitkinin yapısı için önemli olan ve pamuklu kumaşa dayanıklılık ve mukavemet kazandıran selülozdan oluştuğu için pamuk bitkisinden alınan doğal liflerden yapılır. Pamuk, karmaşık ve çok adımlı bir süreçtir. Hasada kadar pamuk tohumlarının ekilmesi ve daha sonra çırçır makinesinde işlenmesidir.

Kumaş alan firmalar. Toptan penye alan firmalar. Viskon alan firmalar. Keten alan firmalar. Şifon alan firmalar. Krep alan firmalar. İp alan firmalar. Denim alan firmalar. Kot alan firmalar. Saten alan firmalar

İstanbul Kumaş Alanlar. Pamuğun toplanmasından sonra demetlenir ve tarlalarda depolanır ve daha sonra malzemeleri kir, tohum ve tiftikten ayırmak için değirmenlere gönderilir ve ardından ham temiz ve kabarık pamuk, malzemeyi daha da temizleyen bir taraklama makinesine konulduğu ve kısa lifler, eğirmeye hazır uzun, bükülmemiş bir ip haline getirildiği için, pamuk preslenir ve Tekstil fabrikalarına gönderilmeye hazır olduğu yerde depolanır ve yumuşak ve dayanıklı bir kumaş oluşturmak için dokuma ve pamuk dünyanın hemen hemen tüm tropikal ve subtropikal bölgelerinde yetişir.

Pamuklu kumaş çeşitleri

Aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli şeylerde kullanılabilecek birçok pamuklu kumaş türü vardır:

Jarse kumaş: Esnekliği ve yumuşaklığı ile bilinen, kendine özgü esnemesi şeklini korumasına izin verdiği için kolay kırışmayan pamuklu bir kumaştır. İlk kez Jersey üretilmiş olup, karakterizedir. Çeşitliliği ile çoğu dikiş projesinde kullanılabilmektedir. Pamuklu gömlek imalatında vazgeçilmez bir unsur olup, ayrıca özellikle çocuk nevresimi olmak üzere nevresim ve çarşaf imalatında da kullanılmaktadır.

İSTANBUL JARSE KUMAŞ ALANLAR

Poplin: Poplin pamuğu, kendine özgü nervürlü dokusu ve sıkı dokumasıyla bilinir; Bu onu çok hafif ama güçlü kılar ve her türlü resmi ve gayri resmi giyimde kullanılır ve yumuşak, hafif ve nispeten kırışmaz olduğu için erkek gömleklerinin imalatında yaygın olarak kullanılır. Aynı zamanda dikişte de kullanılır. Bayan giyimin yanı sıra spor giyim ve yağmurluklar.

Denim: İndigo, gri veya alacalı iplikle dokunmuş sağlam bir pamuklu kumaş, en popüler kumaşlardan biridir ve klasik kot pantolon, ceket ve elbiselerde kullanılır.

Dantel: Pamuktan mamul ince dekoratif bir kumaştır. Makinede veya elde dokunan delikler içeren delikli bir kumaş olarak karakterize edilir. Masa örtüsü, perde, iç çamaşırı, elbise ve diğer kullanımlarda kullanılır.

İSTANBUL DANTEL KUMAŞ ALANLAR

Krep: Bol elbiseler, gelinlikler ve gece kıyafetleri yapımında kullanılan buruşuk pamuklu kumaş.

Kottan daha yumuşak ve ince bir kumaştır, her türlü giyimde yaygın olarak kullanılan bir kumaştır. Farklı renkleri mevcuttur ancak çoğunlukla açık mavidir.Çabuk dikilir.Bayan ve erkek gömleklerinde kullanılabilir. Hafif elbiseler, mendiller ve tişörtler.

Fitilli Kadife: Kendine özgü bir desende düzenlenmiş, eşit aralıklarla yerleştirilmiş dikey sıralardan oluşan, yumuşak dokunuşlu ve genellikle %100 pamuklu bir kumaş. Elbiseler, gömlekler, paltolar, döşemelik kumaşlar ve pantolonlar için kullanılabilir.

İSTANBUL KADİFE KUMAŞ ALANLAR

Gazlı Bez: Elbise, bluz, perde, bebek taşıyıcı yapımında kullanılan ince, yarı saydam bir kumaştır.Bu kumaş açık dokuma özelliğinden dolayı sıcak yaz aylarında giymek için idealdir.Aynı zamanda ilk yardım tül yapımında da kullanılır.

Şifon kumaş alanlar. Zeytinburnu şifon kumaş satın alan. Çerkezköy şifon kumaş satın alan. Çorlu şifon kumaş satın alan. Merter şifon kumaş satın alan. Kumaş alan yerler

Damask: Üretiminde saten kumaş kullanılması nedeniyle zıt parlaklık ile karakterize edilen desenli bir pamuklu kumaş. Çarşaf, perde ve lüks giysiler gibi dekorasyon için kullanıldığı için asil ve lüks olduğu bilinmektedir.

KUMAŞ ALAN FİRMALAR

Kadife: Kışlık giysiler yapmak için ideal, yumuşak, kadifemsi bir kumaştır. 1970’lerde giysilik kumaş olarak popülerlik kazanmıştır. Genellikle %100 pamuktan yapılan döşemelik kumaşlarda yaygın olarak kullanılır ve giyim gibi çeşitli uygulamalarda yaygın olarak kullanılır. Spor giysiler, gecelikler, gecelikler, yastıklar ve battaniyeler gibi ev dekoru, dokunuşu yumuşak ve görünümü güzel olduğu için.

Oxford: Adını Oxford Üniversitesi’nden alan yumuşak, kırışmaz pamuklu kumaş, en çok klasik beyaz Oxford gömleğinin yapımında kullanılır ve ayrıca etek, pijama ve spor giyim için de kullanılabilir.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!