İpliği Boyalı Kumaş Alanlar

İpliği boyalı gömlek kumaşı,ipliği boyalı keten kumaş, ipliği boyalı gabardin, ipliği boyalı süprem, ipliği boyalı penye, ipliği boyalı kadife kumaş, ipliği boyalı kumaş alan, ipliği boyalı kumaş satanlar, ipliği boyalı ham kumaş,

Bu yazıda, herhangi bir doğal kumaş alan için özellikle yaygın boyama yöntemleri verdik.

Pürüzsüz boyalı kumaş

Bu, dokunduktan sonra kumaş satın alanlar yani bitmiş formda boyanmış bir kumaştır. Bu en ünlü renklendirme yöntemidir. Genel olarak, boyama şu şekilde gerçekleşir: üretilen kumaş (hatta ondan bitmiş ürün) sekiz saat boyunca çok yüksek bir sıcaklıkta bir boyama tamburunda boyanır.

ham gömlek kumaşı alan gömleklik kumaş satın alanlar gömlek kumaşı satın alan yerler parça gömleklik kumaş alanlar poplin kumaş alan ham poplin kumaş alanlar

Bundan sonra, boyanın dengesiz kalıntılarını gidermek için özel bir aparat içinde yıkanır. Bu boyama yöntemi çok etkilidir, bitmiş kumaş orijinal tonu alışılmadık derecede uzun bir süre korur ve renge zarar vermeden sıcak suda 500 yıkamaya kadar dayanabilir.

Boyama ipliği

Boyama ipliği, yüksek basınç ve sıcaklık altında özel makinelerde gerçekleştirilir. Boyama makinesinin teknesi yavaş yavaş su, pigment (doğal veya yapay) ve özel sabitleme maddeleri ile beslenir. Rengin seviyesini ve homojenliğini kontrol etmenin yanı sıra yıkama – tüm bunlar otomatik olarak gerçekleşir. Yüksek kaliteli iplik, renge daha fazla dayanıklılık kazandırmak için genellikle birkaç boyama döngüsünden geçer.

Boyalı iplik, bazı kumaşların (genellikle alacalı, çok renkli) üretiminde kullanılır. Bunlar alacalı kumaşların yanı sıra jakarlı iplik örgülü kumaşlardır.

Alacalı kumaşlar, her iki tarafta farklı renklerde veya alacalı küçük bir desenle, sanki “benekli gibi” boyanmış kumaşlardır.

Yazlık Gömlek Erkek,Erkek Keten Gömlek,Erkek Gömlek Modelleri,Erkek Gömlek,En iyi erkek gömlek markaları,Mavi gömlek kombinleri erkek,Stok Erkek Gömlek,Parti Erkek Gömlek,erkek gömleklik kumaş alanlar,parça gömleklik kumaş satın alan yerler,

Jakarlı kumaşlar, kumaş üzerinde kabartma bir desen veya birkaç renkteki iplik kullanılarak oluşturulan hacimli bir desen oluşturan, jakarlı bir iplik örgüsüne sahip kumaşlardır.

Basılı (basılı) desen

Bazı kumaşlar basılır (veya basılır). Eski günlerde, kumaşa manuel olarak renk çizimleri uygulanırdı. Bu yönteme dolgu, topuklama adı verildi. Doldurma için, kabartma desenleri (görgü kuralları, çiçekler) veya dizgi formları ile özel oyulmuş formlar yapıldı, deseni bakır plakalardan veya telden çizildi. Doldurulduğunda, boya ile kaplı kalıp kumaşa uygulandı ve bir çekiçle vuruldu. Deseni daha parlak hale getirmek için, bir el fırçası ile renklendirildi.

Manuel olarak, elbette, baskılı kumaşlar artık boyanmamaktadır. Şimdi dolgu modern matbaalar tarafından gerçekleştiriliyor.

Bir baskı makinesinde, malzeme baskı milleri ile büyük bir dönen metal silindir arasından geçer. Bir fabrikanın fırça silindiri ile uygulandığı baskılı şaftlara gömme bir desen kazınmıştır. Baskı yaparken, şaft kumaşı büyük bir silindire bastırır ve üzerinde bir desen elde edilir. Her baskılı şaft, malzemeye yalnızca bir renkteki desenin bir bölümünü uygular.

Gömlek kumaşları nelerdir?,Gömleklik kumaş nasıl olmalı?,Hangi kumaş Kırışmaz?,Poplin kumaş nasıl olur?, Erkek gömlek kumaşları,gömleklik kumaş fiyatları,Gömlek kumaşı Toptan,Toptan gömleklik kumaş fiyatları,Gömleklik kumaş Bursa,Poplin gömlek kumaşı,Yazlık gömlek kumaşı,Gömleklik kumaş üreticileri,gömleklik kumaş satanlar,gömlekli kumaş satışı,gömleklik kumaş alan,gömleklik kumaş alanlar,ucuz gömleklik kumaş,parti gömleklik kumaş,spot gömleklik kumaş, gömleklik kumaş salımı yapanlar,

Batik çeşitli kumaşların uygun elle boyanmış sanat resminin çeşitli yolları için genelleştirilmiş bir isimdir. Genellikle pamuk veya ipek. Batik’in doğum yeri, şimdi bile elle boyanmış kumaşlardan yapılmış kıyafetlerin çok popüler olduğu TÜRKİYE. Bununla birlikte, herhangi bir el yapımı iş gibi son derece pahalıdır.

Batik, boya için geçirimsiz bir bileşime sahip malzemeye uygulanan bir desenin (“sıcak” – ılık balmumu, “soğuk” – kauçuk tutkal ile), ardından bir tankta veya tamponlarda boyanmasına dayanır. Yani, batik’in özellikle karakteristik bir ayırt edici özelliği – sözde “rezervasyon” – nan Desenin veya arka planın renklerini korumak ve vurgulamak için malzeme üzerinde belirli bir kompozisyondan kaçma.

Metalize tekstiller

Metalizasyon prosedürü bir boyama yöntemi değildir, ancak uygulandığında, ürünün rengini hala biraz etkileyebilir.

Metalizasyon, çeşitli metallerin ince katmanlarının kumaşa uygulanmasıdır: alüminyum, krom, kadmiyum, kalay, çinko, gümüş, altın ve diğer metaller, bazı alaşımlar ve inorganik maddeler. Metalizasyon, kumaşın istenen dekoratif özelliklerini oluşturmanıza ve bunları ısı koruyucu, iletken, dielektrik, hipoalerjenik hale getirmenize olanak tanır.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!