İpek Kumaş Alan Yerler

ipek kumaş satın alan yerler,ipek kumaş nereye satılır,ipek kumaş kimler alır,parça ipek kumaş,spot ipek kumaş,parti ipek kumaş, kilo ile ipek kumaş,

Parti kumaş alanlar. İpek tam olarak nedir ve özellikleri nelerdir? Saf ipek kumaş nasıl anlaşılır? İpek kumaşın özellikleri nelerdir? En iyi kumaş nedir? İpek kumaşı nasıl elde edilir? İpek, doğal bir hayvansal elyaftır ve yalnızca ipek ören tırtılların kozalarından elde edilen elyafları tanımlar.

KUMAŞ ÇEŞİTLERİ SATIN ALIYORUM… 0536 336 43 43

ipek Gömlek,Saten Gömlek Kadın,Saf ipek Gömlek fiyatları Erkek,Şifon Gömlek Modelleri,Gerçek İpek Gömlek,İpek Saten Gömlek bayan,ipek bluz modeli,ipek bluz modelleri,ipek gömlek modası,ipek bluz trendleri,ipek bluz trendler,ipek kumaşlar,ipek gömlek kumaşı,ipek bluz kumaşı,ipek gömlek kumaş fiyatı,ipek kumaş alan,

 İpek iplikler sadece belirli bir kelebek türü olan dut güvesinin ipekböcekleri tarafından kullanılabilir. Bu güveler adlarını dut ağacının yapraklarıyla beslenmelerinden almıştır. Yabani ipek, gerçek güve ailesinin üyeleri olan kelebek türleri meşe ipek güvesi ve tussah güvesinden elde edilir. İpek bu nedenle doğal bir üründür.

İPEKİN KÖKENİ

Parça İpek ipliği ağırlıklı olarak Çin, Japonya ve Hindistan’da üretilmektedir. Doğal ürünün tarihi, efsaneye göre ipek kumaşlar üretmek için tırtıl kullanma fikrini ortaya atan Çin İmparatoru Fu Xi’ye M.Ö.

FARKLI İPEK TÜRLERİ

İpek iplikten çeşitli kumaşlar yapılır. Bunlar, diğerleri arasında şunları içerir:

  • şifon
  • saten
  • tafta
  • jakar
  • brokar
  • makara ipek

HAM İPEKUMAŞ SATIN ALINIR… 0536 336 43 43

Abraham Kumaş Metresi ne kadar,Abraham Kumaş Nedir,Abraham Kumaş Elbise Modelleri,Abraham Saten Kumaş fiyatları,Abraham Saten Kumaş nedir,Abraham Saten Kumaş Bursa,Abraham Kumaş nasıldır,Abraham Kumaş Abiye
Abraham Kumaş Metresi ne kadar,Abraham Kumaş Nedir,Abraham Kumaş Elbise Modelleri,Abraham Saten Kumaş fiyatları,Abraham Saten Kumaş nedir,Abraham Saten Kumaş Bursa,Abraham Kumaş nasıldır,Abraham Kumaş Abiye

Reel ipek, çok uzun ve homojen iplikler nedeniyle özellikle pürüzsüz ve parlak bir yüzeye sahiptir. İpek, en ince ve en güçlü doğal ipek kumaşı ören ipek güvesi tırtılı, dut güvesinden gelir. Bir kozadan yüksek kaliteli makara ipeğin üçte biri elde edilebilir. Kalan ipek kumaş daha hızlı yırtılır ve buret ipeğine işlenir.

İPEK KUMAŞLARIN İMALATI

Spot kumaş satın alanlar. İpekböcekleri, iskele olarak kullanabilecekleri çalı, saman, karaçalı ve fundadan yapılmış küçük dönen kulübelere yerleştirilir. Tırtılın kozasını ördüğü ve iki sonsuz iplik kullanarak kendi içine döndüğü eğirme süreci üç gün sürer ve pupa olur.

TOPLU KUMAŞ ALANLAR… 0536 336 43 43

Bu ipleri kendi etrafına yaklaşık 100.000 kez sarar. İpler üç kilometreye kadar bir uzunluğa ulaşır, koza ise 3 ila 6 santimetre büyüklüğündedir. Bir buçuk hafta sonra kozalar, pupaları öldüren yüksek sıcaklıklara maruz kalır. Kozalar daha sonra ipliğin başlangıcını bulmak için ılık suda fırçalanır.

İPEK NASIL TEMİZLENİR?

Yüksek protein içeriği nedeniyle ipek UV ışınlarına, tere, ısıya, asitlere ve alkalilere karşı çok hassastır ve bu nedenle yoğun bakım gerektirir. Çoğu durumda, kumaşların parlaklığını ve dayanıklılığını sağlamak için ipek kumaşın kuru temizlemeye, yani profesyonel bir kuru temizleme şirketi tarafından temizlenmesi gerekir. Yıkanabilir ipek kumaşlar için elde yıkama veya uygun bir özel deterjanla nazikçe yıkama önerilir. Islak ipek ovuşturulmamalı, sıkılmamalı veya atılmamalıdır. Örneğin ipek bluzunuzu yıkadıysanız kuru havlulara hafifçe sıkın ve kuruması için nemli asın.

İPEK ÖZELLİKLERİ

Stok kumaş alan. İpek kumaşın kendi doğal parlaklığı vardır ve pamuğa veya ketene kıyasla kırışmaya karşı dayanıklıdır. Silk, çabuk kuruyan ve sıcaklık düzenleyici etkiye sahip ince ve hafif bir kumaştan oluşur – bu, cilt üzerinde ideal iyi hissettiren iklimi sağlar. İpekten yapılan tipik ürünler, gece kıyafetleri, iç çamaşırları, gelin modası gibi moda ürünleri veya yastıklar, nevresimler, perdeler ve eşarplar gibi ev tekstilleridir.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!