İnterlok

İnterlok kumaş esnek mı,İnterlok nedir,İnterlok kumaş kalın mi,İnterlok kumaştan ne Dikilir,İnterlok penye Nedir,301 interlok kumaş,Polyester interlok kumaş,100 pamuklu interlok Kumaş

Kumaş alanlar. Trikoların temel özelliği, şekle tam olarak uyma yeteneğidir. Bu, özel bir dokuma ipliği yöntemi kullanılarak elde edilir – örgü. Bugün her insanın gardırobunda triko bulabilirsiniz – bu malzeme çok popüler. Yumuşak malzemeden yapılmış kadın, erkek, çocuk, gündelik, hafta sonu ve ev kıyafetleri kimseyi kayıtsız bırakmayacak.

Triko tanımı ve özellikleri

parça penye alanlar parça süprem alan parça interlok alanlar parça interlok alanlar parça viskon alan parça polar alanlar parça iki iplik alanlar parça üç iplik alanlar penye parçası satın alanlar parça kumaş alan

En sevdiğiniz tişörtünüzü biraz gerer ve ardından ışığa bakarsanız, tuvalin yapısını oluşturan en küçük halkaların sütunlarını görebilirsiniz. Bu, triko – örme dokusunun ayırt edici özelliğidir. Uzanıyor mu, uzatmıyor mu? Mutlaka. Ama bu neden oluyor?

İnterlok kumaş nasıl yapılır?

Parti İnterlok kumaş çift örgü kumaş olarak da bilinir. Bu, başka bir atkı örgü kumaş türüdür. Ancak iki sıra iğne ile yapılması süprem kumaştan farklıdır. Bunu, arka arkaya örülmüş iki kat süprem kumaş olarak düşünün.

Parça Ribana ve pike dahil olmak üzere çeşitli interlok kumaş türleri vardır. Ancak basit bir interlok malzemeniz varsa her iki tarafta da aynı görünecektir.

Çift örgü makinesinde interlok nasıl örüldüğünü görelim:

İnterlok kumaşın özellikleri

Süpürge kumaşla karşılaştırıldığında, interlok kumaş daha kalın, daha ağır ve daha güçlü bir his verir.

interlok kumaş kullanımı

İnterlok kumaş, çeşitli giysilerin imalatında kullanılır. Pantolonlar, elbiseler, opak tozluklar ve polo gömlekler sadece birkaç örnektir.

Ancak, belirtildiği gibi, bunlar interlok kumaştan yapılabilecek tek giysi değildir. Tasarım, kullandığınız malzemeyi bir örnek listesinden çok daha fazlasını belirler.

Bir kumaş deseninin süprem mi yoksa interlok mu olduğunu belirlemeye çalışırken iki önemli şeye bakmanız gerekir:

Örgü modeli

Tek tarafı örgü süprem alan kumaşın örgü modeline yakından bakarsanız iki tarafının da farklı göründüğünü göreceksiniz. Buna karşılık, düz örgü interlok veya çift örgünün her iki tarafı da tamamen aynı görünüyor.

Polyester iki iplik alanlar 2 iplik Kumaş kaliteli mı,İki iplik Kumaş kalın mı,2 İplik Kumaş,2 İplik Şardonlu Kumaş,2 iplik Kumaş yazlık mi,İki iplik Kumaş terletir mı,İki İplik Penye Kumaş,2 iplik ve 3 iplik farkı

Ancak bu, yalnızca her iki çeşidin de düz trikolarına bakarsanız geçerlidir. Başka bir örgü yöntemi kullanılmışsa, bu test o kadar kullanışlı değildir. Ve nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenmek için biraz daha okumanız gerekecek.

Jersey nasıl bir kumaştır?

Jersey

Jersey adı muhtemelen aynı adı taşıyan Kanal Adası’ndan gelir ve jarse kumaş, giyim ve yatak takımları için popüler bir malzemedir. Jersey, viskon , pamuk , yün karışımlı iplikler veya ipekten yapılmış yumuşak, esnek bir kumaştır .

Özellikle pamuklu jarse kumaşlar gerçek bir klasik. Jarseden yapılmış bir çarşafa genellikle elastan veya viskoz eklenir, bu karışıma genellikle streç jarse denir. Jarse kumaş elastan veya viskon olmadan esneyebilirken elastik değildir .

Esnek kumaşların enine veya boyuna gerilebileceği anlamına gelir, bu aynı zamanda streç kumaş olarak da adlandırılır.

Elastik kumaşların orijinal şekline dönebildiği anlamına gelir. Elbette, elastik bir kumaş, yüksek kaliteli bir lastikli çarşaf için ön koşuldur.

KUMAŞ ÇEŞİTLERİ SATIN ALINIR...

spot penye stok penye spot ip alan spot iplik alan 120 numara iplik polyester penye alan yerler top polyester kumaş alanlar toptan kalan kumaşları alanlar,kalmış kumaş satın alanlar

Kumaş alan giyim sektörü yıllardır jarse kumaş kullanmaktadır ve jarse çeşitleri moda kumaşlar kadar popülerdir. Çok yönlü ve bakımı kolay özellikleri nedeniyle jarse kumaşlar birçok farklı işleme seçeneği sunar ve çocuk kumaşı olarak da kullanılır. Çocuk giyiminin yanı sıra, büyükler için tişört, spor giyim ve iç giyim de jarseden üretiliyor. Pamuklu jarse kumaşlar da dekoratif kumaş olarak uygundur.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!