İnce Kumaş Nasıl Dikilir?

ince kumaşlar nasıl dikilir,ince kumaş nasıl dikmeli,ince kumaş basit dikme yöntemleri,ince kumaş nasıl dikmek gerekir,

İNCE KUMAŞ NASIL DİKİLİR?

Hafif ve narin kumaş, özellikle beyazsa, yaz için gerçek bir nimettir. İçinde sıcak değil, cilt nefes alıyor ve ılık rüzgarın her nefesini hissediyor. Ancak bu tür malzemelerden kendi başınıza bir şeyler dikmek çok kolay değil. Sadece deneyimli terziler, dikiş sürecini çok daha kolay hale getiren pratik teknikleri öğrenmişlerdir.

Yeni başlayan biriyseniz ve pes etmek istemiyorsanız, aşağıdaki ipuçlarını kullanın. Burada ince kumaşı nasıl dikeceğinizi, çalışmayı nasıl eğlenceli ve kolay hale getireceğinizi ve hangi tür ince ipliklerin bulunduğunu öğreneceksiniz.

Bir dikiş makinesiyle çalışmak

Bir dikiş makinesinde yeniyseniz, ince, yumuşak kumaşı sorunsuz bir şekilde dikmenize yardımcı olacak bazı ipuçları aşağıda verilmiştir:

1. Karalama işlemine başlamadan önce hazırlık çalışmaları yapmanız gerekir. Ve malzemenin özelliklerine aşina olmaya başlarlar. Planlarınızda ipek bir eşya varsa, önce malzemeyi yıkamalısınız. Olası küçülmeyi önlemek için bu yapılmalıdır. İpek hafifçe küçülür, maksimum% 15, ancak bu kadar hassas bir malzeme için bu önemli bir rol oynar.

2. En ince liflerin neredeyse tüm türleri saçak oluşturur. Dikiş makinesinde çalışmaya başlamadan önce, desenin yıkandıktan sonra hafif dağınık olan kısmını kesin. İstisna, tül ve diğer ürünler için harika olan organze. Organze kumaş fiyatları ve kalite özellikleri, ondan ürünleri en çok talep edilen ürünlerden biri haline getirmiştir.

3. Kesme ve diğer işlemler oldukça zordur – hammaddenin yapısı pürüzsüz ve kaygandır. Bu nedenle deneyimli ustalar kağıt kullanır, kağıt mendil özellikle popülerdir.

4. İğne, boyutu ve yoğunluğu da çok önemlidir. Malzemeye verilen zararı en aza indirmek için çok ince küçük iğneler kullanın. Pimler de benzer parametrelerde olmalıdır. Dikişi, desenin kesilen kısmına daha yakın olan kenar boyunca, dikiş yerinden yaklaşık 0,5 – 1 cm uzakta sabitlemeniz gerekir.

ince kumaşlar nasıl dikilir,ince kumaş nasıl dikmeli,ince kumaş basit dikme yöntemleri,ince kumaş nasıl dikmek gerekir,

Bu ipuçları ve daha fazlası, bir dikiş makinesiyle hassas kumaşların nasıl dikileceğini anlamanıza ve anlamanıza yardımcı olacaktır.

Hafif bir kıyafet dikmek için malzeme çeşitleri

Neredeyse ağırlıksız lifler tüketiciler ve tasarımcılar arasında çok popülerdir. Bu nedenle çok sayıda çeşit oluşturulmuştur.

Alıntı: Doğal malzemeler her zaman trend olmuştur ve olacaktır, bu nedenle ipek, pamuk ve keten gibi kumaş türleri popülerlikte istikrarlı ilk sıralarda yer almaktadır.

Aşağıdaki tekstil türleri önemlidir:

Triko;

Şifon;

Organze vb.

Pek çok zanaatkâr kadın şöyle der: “Uzun zamandır dikiş yapıyorum ve şeffaf olsa da hassas kumaşlar umurumda değil”. Böyle bir güven övgüye değerdir, ancak dünyada sürekli olarak yeni bir şeyler oluyor, bu yüzden sürekli yeni şeyler öğrenmeniz gerekiyor. Ve izin, satır ve diğerleri gibi kelimeleri bilmiyorsanız, o zaman daha da fazlasını öğrenmeniz ve yeni ufuklar anlamanız gerekir.

Tüm Makale Linkler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın