İç Tasarımda Kumaş Kullanımı

Kanepe, sandalyeler, minder,yastık kılıfları,nevresim alan,parti nevresim kumaşı,stok nevresim kumaşı,spot nevresim kumaş,parça nevresim kumaş alan,nevresim parçası alan,parti döşemelik kumaş,stok döşemelik kumaş,spot döşemelik kumaş,ucuz döşemelik kumaş,döşemelik deri kumaş,ucuz kumaş,ucuz nevresim kumaşı,nevresimlik kumaş
Döşemelik Kumaş Nevresimlik Kumaş

İç Tasarımda Kumaş Kullanımı

Kumaş, iç tasarımda en altta yatan unsur olabilir; Biri normalde mobilya, aydınlatma vb. düşünmeye eğilimlidir. Kumaş aslında iç tasarımın temel unsurlarından biridir.

iç mekan kumaş satışı
iç mekan kumaşı

Kumaş ister ev ister ofis olsun, iç mekana renkler ekler. Renkler mekana göre değişebilir – evler için aydınlık, sıcak renkler ve ofisler için karanlık, ince tonlar. Kumaş alan rengi mobilyaya göre seçilmelidir, çünkü bu ikisinin karışımı, iç mekanın temasını oluşturan genel etkiye katkıda bulunur. Normalde ofisler düz, düz renkli kumaşlar alırken, evlerde farklı desen ve desenlere sahip kumaşlar beklenebilir. Tasarımlar geleneksel, nakış, çapraz dikiş parça kumaş alan vb.

Parti Kumaş. Herhangi bir eleman için kumaşı seçerken, işlevselliği akılda tutmalıdır. Ağırlama sektörü yani oteller, restoranlar, hastaneler, vb. Tekrar kullanılabilen ancak sağlam olan kumaş alanlar gerektirir. İpek kanepe, sandalye vb. Mobilyaların döşenmesi için kullanılamaz. Aynı şekilde akrilik perdeler de kullanılamaz. Bu arada, aşırı yırtılmaya, yıpranmaya, yıpranmaya, yıpranmaya, yıpranma gibi kumaşlara zarar verebilme ihtimalini de göz önünde bulundurmalıyız. Çocukların, evcil hayvanların ve kumaşı bozabilecek şeylerin varlığı gibi ayrıca düşünülmelidir.

Kanepe, sandalyeler, minder vb. Mobilyaların örtüleri için kumaş olarak kullanılır. Perdeler, perdeler ve çarşaflar olarak kullanılabilirler. Yastık ve yastık kılıfları, yemek masaları, peçeteler, havlular vb. Kapsayan çarşaflar olarak kullanılabilir.

İç tasarımda düzenli olarak kullanılan bazı kumaşlar:

Rayon: Rayon, en yaygın kullanılan kumaşlardan biridir. Büyük bir dokuya sahip olmanın eklenmesiyle, ipeğe alternatif olarak hareket eder. Ancak, kolayca buruşabilir ve bu nedenle strese maruz kalmayacağı yerlerde kullanılmalıdır.

İpek: İpek, çoğunlukla evlerde kullanılan bir başka popüler ucuz kumaş seçeneğidir. İpek, çevreye zengin bir his verir ve çoğunlukla döşemelik ve minder kılıfı, çarşaf vb. Olarak kullanılır. İpek dokuması yumuşaktır ve parlak bir dokuya sahiptir. Ancak, hassas ve leke eğilimli, bu yüzden evin her yerinde kullanılamaz.

Kanepe, sandalyeler, minder,yastık kılıfları,nevresim alan,parti nevresim kumaşı,stok nevresim kumaşı,spot nevresim kumaş,parça nevresim kumaş alan,nevresim parçası alan,parti döşemelik kumaş,stok döşemelik kumaş,spot döşemelik kumaş,ucuz döşemelik kumaş,döşemelik deri kumaş,ucuz kumaş,ucuz nevresim kumaşı,nevresimlik kumaş
Döşemelik Kumaş Nevresimlik Kumaş

Pamuk: Pamuk, son derece hafif ve kullanımı ucuzdur, bu da iç mekan tasarımında popüler bir seçimdir. Birçok yerde kullanılabilir ve oldukça dayanıklı olduğu için yoğun kullanımla uğraşırken çok iyidir. Ancak ipek gibi lekelere eğilimlidir ve bu nedenle saf pamuk yerine pamuk karışımı kullanılır.

Naylon: Naylon birçok kullanım alanına sahip çok yönlü bir kumaş parçası. Sentetik olmak, üretim sırasında aşınmaya ve yıpranmaya karşı direnç gibi şeyler göz önüne alınır. Naylon da rengi iyi tutabilir. Ancak, güçlü doğası nedeniyle, karışımları saf formda değil, harmanlarda kullanılır.

Polyester: Polyester normalde perdeler, çarşaflar, vb. Olarak kullanılan güçlü bir kumaştır. Kırışıksızdır ve bu nedenle birçok yerde kullanılabilir. Diğer sentetik parça kot alan gibi, aynı zamanda saf formu olarak değil, bir harman olarak kullanılır.

Deri: Deri, ipek gibi, iç mekana zengin bir his katar. Deri çoğunlukla ofislerde kullanılıyor görülebilir. Deri koltuk ve sandalye kılıfı olarak kullanılır. Deri doğal olduğu için dikkat gerektirir. Deri, doğrudan güneş ışığına maruz kalmanın yanı sıra su ile mahvedebilir. Deri de kolayca çizilebilir ve yırtılabilir (yani ince bir tabaka kullanılıyorsa).

Konforunuz, iç mekanlarınız için mükemmel kumaşı seçerken göz önünde bulundurulması gereken en önemli faktörlerden biridir. İnsanlar parça şifon alanlar hissine göre çeşitli zevklere sahipler, bazıları ipek tercih edebilirken, bazıları rayon veya pamuğu tercih ediyor. Kumaş kullanım oranı da kontrol edilmelidir, çünkü bazı kumaşlar düzenli kullanım için kullanılırken bazıları sadece özel durumlar için kullanılabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın