Gri Kumaş

gri kumaş alım yeri,gri kumaş alanlar,parça gri kumaş,gri saten kumaş,gri astar kumaş

Kumaş Alanlar. Açık Gri Kumaş,Gri Kumaş renkleri,Gri Döşemelik Kumaş,Gri Kumaş Koltuk,Koyu Gri Kumaş,Gri Kumaş Pantolon,Gri Kumaş Boyası,Gri Keten Kumaş,

Tekstil kumaşları, giysi, ev makyajı ve diğer hazır giyim ürünleri yapmak için gerekli malzemelerdir. Kumaşlar, kumaş örgü yapısına göre dokuma kumaş, dokuma olmayan kumaş, örgü kumaş ve örgü olmak üzere dört tipte sınıflandırılabilir. Bu yazıda, kumaş örgülerine göre çeşitli dokuma kumaş türlerini tartışacağız.

Gri Georgette Kumaş

Ankara parça kumaş satın alan yerler,Ankara kumaş parçası nereye satarım,Ankara toptan kumaş alanlar,Ankara top kumaş alanlar,Ankara parti kumaş alan,Ankara penye kumaş satın alan,Ankara kumaşçılar çarşısı,Ankara Kumaş PAZARI,Ankara kumaşçılar,Ankara Kumaş PAZARI nerede,Ankara kumaş toptancıları,Ankarada ucuz kumaş nereden alınır,Toptan penye kumaş Ankara.

Georgette, düz dokumada dokunmuş şeffaf hafif bir kumaştır. Sert bükümlü kat, hem çözgü hem de atkıdaki ipliklerden üretilen karakteristik pürüzlü bir dokuya sahiptir. Başlangıçta ipekten yapılırdı, ancak bugün suni ipek ve polyesterden de üretiliyor. Özellikle bayan gece kıyafetleri için uygundur.

Gri Müslin Kumaş

Müslin, düz dokumadan hafif açık bir kumaştır. Gri veya ağartılmış ve boyalı olarak kullanılabilir. Ev tekstili ve elbise malzemesi olarak kullanılır. Adı, kumaşın ilk yapıldığı Musul şehrinden gelmektedir.

Gri Poplin Kumaş

Poplin orta ağırlıktadır, pamuklu kumaş ince bir atkı şeridine sahiptir. Genellikle gömleklik, elbise ve döşemelik kumaşlarda kullanılır.

Gri Dimi kumaşlar

Parti kumaş alanlar. Kumaştaki diyagonal desenden dimi örgü sorumludur. Örgüde kullanılan tekniğe bağlı olarak, diyagonal desen farklı yamalar alacaktır. Kumaş kalınlığı ve birim alan kütlesi daha yüksek olan düz dokumaya göre daha az bağlama noktasına sahiptir. Bu dokuma türü en çok denim kumaş için kullanılır ve kumaşın iki yüzünde iki farklı renkten sorumludur.

Gri Balıksırtı kumaş

Spot kumaş alanlar. Balıksırtı, dimi örgünün bir varyasyonudur. Desen, balıksırtı balıklarının iskeletine benzediği için balıksırtı olarak adlandırılır. İplikler, kumaş üzerinde balıksırtı deseni görünecek şekilde dokunmaktadır. Dimi örgü gibi, kumaşa farklı görünümler kazandıran sayısız çeşidi vardır. En çok takım elbise ve dış giyim için kullanılır. Dokuma kumaş bantlar genellikle giysi süsleri olarak kullanılır.

Gri Armürlü Kumaş

Siyah krep satanlar,ham krep satın alan,karışık krep kumaş alanlar,elde kalmış krep kumaş alan,parça krep kumaş alan,siyah krep nereden alınır.ihraç fazlası krep kumaş alan

Parça kumaş satın alanlar. Armür genellikle kumaşta hafifçe yükseltilmiş bir tasarımla doku oluşturmak için kullanılan gelişmiş bir tasarımdır. Armürlü dokuma, birkaç farklı kalınlıktaki iplik ve dokuma tekniğinin birleşimidir. Çözgü ve atkı aynı renkte olabilir veya olmayabilir. Düz örgünün aksine kırışıklara karşı daha az hassastır. Polo gömleğin pike kumaşı armürlü dokumanın yaygın bir örneğidir.

Gri Saten Kumaş

Stok kumaş alan. Pamuklu saten ve polyester satenden ipek satene kadar birçok saten çeşidi vardır. Saten dokumanın yüzeyinde, genellikle özel kumaşlarla ilişkilendirilen, kumaşa parlak bir yüzey veren, yüzen veya fazla aşınmış çözgü iplikleri bulunur.

Gri Jakarlı kumaşlar

Jakarlı dokuma tezgahı, brokar, damask, goblen vb. gibi karmaşık dokuma desenlerine sahip kumaşlar üreten bireysel çözgü ipliklerini kontrol edebilen özel tezgahlarda yapılan bir dokuma mekanizmasıdır.

Gri Basma Kumaş

Genellikle geçici veya yarı kalıcı olabilen sırlı bir kaplama verilir, düz bir renkte ve çiçek baskılarla basılmış olarak mevcuttur. Bunlar genellikle pamuk ve polyester veya suni ipek karışımlarından yapılır. Skeçler, elbiseler, bluzlar, pijamalar, önlükler ve perdeler için kullanılırlar.

Gri Krep kumaş

Ham kumaş alanlar. Bir ipek kumaş parçası, orijinal olarak, çözgü veya atkıda veya her ikisinde yüksek derecede bükülmüş ipliklerin oluşturduğu kırışık, büzgülü bir yüzey ile karakterize edilir. Sıradan iplikler kullanılarak benzer krep efektleri de üretilebilir. Sentetik kumaşlar ayrıca krep efektli bir bitiş sağlar. Sari, gömlek, kadın ve çocuk elbiselerinde kullanılır.

Gri Kot kumaşı

Antrasit kumaş Ne Demek,Antrasit Kumaş Koltuk,Antrasit Döşemelik Kumaş,Antrasit Kumaş Özellikleri,Koyu Gri Kumaş,Gri Döşemelik Kumaş,Antrasit Kadife Kumaş,Gri Kumaş renkleri.
Antrasit kumaş Ne Demek,Antrasit Kumaş Koltuk,Antrasit Döşemelik Kumaş,Antrasit Kumaş Özellikleri,Koyu Gri Kumaş,Gri Döşemelik Kumaş,Antrasit Kadife Kumaş,Gri Kumaş renkleri.

Toptan kumaş satın alanlar. Geleneksel olarak ipliği boyalı, çözgü yüzlü pamuklu bir dimi kumaştı. Çözgü genellikle renklidir (çoğunlukla mavi, kestane rengi, yeşil ve kahverengi) ve atkı beyazdır. Bu kumaş, spor giyim ve tulumlar için iki ağırlıktan yapılmıştır. Kot olarak kullanılması onu çok popüler hale getirdi ve bu nedenle denimin doğası da trende uyacak şekilde değiştirildi. Genellikle havlanır, basılır ve streç iplikle yapılır.

Yorum Yap