Giyim Kumaşı Alan Şirketler Giysilik Kumaş Nedir?

giysilik kumaş alan şitketler viskon kumaş alan şirketler giyim kumaşı alan şirketler

Dokuma kumaş alanlar, giyim kumaşları alan firmalar kaşmir kumaş alan firmalar viskon kumaş alan şirketler şifon kumaş alan şirket konfeksiyon şirketleri hazır giyim şirketi bir tezgahta toplanıp kapatılarak yapılan bir kumaş türüdür, yani kumaş bu dokuma yöntemiyle yapıldığı sürece dokuma kumaş olarak adlandırılır.

Kumaş alan firmalar. Yaygın olarak kullanılan hammaddeler pamuk, polyester, vb Dokuma kumaşlar örme kumaşların zıttıdır. Dokuma ve örme kumaşlar giyim tekstilleri alanında en yaygın kullanılanlardır. Her birinin kendine has özellikleri vardır.

Dokuma kumaşların avantajları:

Kumaş alan firmalar. 20 kilo parça kumaş alanlar. 50 kilo parça kumaş alanlar. 100 kilo parça kumaş satın alanlar. 100 kilo parça kot alanlar.100 kilo penye kumaş alanlar. 200 kilo parça polar satın alanlar.

Dokuma kumaşlar, atkı ve çözgünün geçmeli dokumasını ifade eder. Bu dokuma yöntemiyle belirlenen kumaş, daha iyi şekil stabilitesine sahip olacak ve kumaş çekildikten veya ovalandıktan sonra kolayca deforme olmayacaktır. Dokuma kumaşın yüzeyi düz ve keskindir ve baskı ve jakar ile muamele edilebilir. Dokuma kumaş yıkanabilir ve yıkandıktan sonra çekmesi ve deforme olması kolay değildir.

Dokuma kumaşların dezavantajları:

Dokuma kumaşlar genel olarak donuk görünür ve elastiklikleri de çok geneldir. Elbette, kumaşın esnekliğini artırmak için kumaşa spandeks bükülebilir.

Dokuma Kumaşların Kullanımı ve Fiyatı:

Dokuma kumaşlar ağırlıklı olarak giyim alanında kullanılmaktadır. Pantolon, gömlek ve tişörtlerin tamamı dokuma kumaşlardan üretilebilir ve fiyatları yine kumaşın bileşimine bağlıdır. Pamuklu dokuma kumaşlar fiyat genellikle kimyasal elyaftan daha pahalıdır.

 Dokuma armür: Pamuk ve keten karışımlı kumaştır. Kumaş dokuma olarak dokunmuştur. Eni 150cm’dir. Kumaş hafif pürüzlüdür ve kumaşı elastik değildir. Hırka, üst ve diğer giyim eşyası üretimi için uygundur.

Örme ve dokuma kumaşlar nasıl ayırt edilir?

Örme ve dokuma kumaşların dokuma yöntemidir. Yani bir hammaddeden iki yöntemle dokunan kumaşların özellikleri farklı olacaktır. Kıyafet alırken genellikle sadece kumaşın tarzına ve kumaşına dikkat edilir. , Aslında kumaşın dokuma yöntemi, giysinin özelliklerini az çok belirleyebilir.

ÖRME KUMAŞ ALAN ŞİRKETLER

Öncelikle üretim teknolojisi yani dokuma yöntemi açısından. Örme kumaşlar, genellikle giydiğimiz kaşmir kazaklar, erkek ve kadın tişörtleri vb. yünden yapılır. Aynı zamanda, genellikle giydiğimiz günlük kot pantolonlar gibi bazı makine dokuması giysiler de vardır.

Örme, ipliklerin kangal haline getirilerek uzunlamasına sicim ve yatay bağlantı ile desteklendiği bir örme kumaş türü iken dokuma kumaş, çözgü ve atkı ipliklerinin dikey olarak iç içe geçmesiyle oluşan bir kumaş türüdür. Bu iki giyim malzemesi arasındaki en temel fark, dokuma kumaşların dokuma mekiği ile, kalp objelerin ise tığ ile dokunmasıdır. Ancak dokuma kumaşların çözgü ve atkı ipliklerine sahip olduğu ve örme giysilerin sadece bir ipliğe ihtiyaç duyduğu anlaşılmaktadır.

DOKUMAŞ KUMAŞ ALAN ŞİRKETLER

Tabii ki kumaş özelliklerine göre de ayırt edilebilir. Dokuma kumaşlar nispeten sıkı,örme kumaşlar ise nispeten seyrektir.Bu nedenle örme kumaşlar dokuma kumaşlara göre daha güçlü hava geçirgenliğine ve daha iyi elastikiyete sahip olacaklardır ancak aşınma direnci daha az olacaktır.

İkinci olarak, ısı tutma açısından örme kumaşların ısı tutma özelliği, aynı malzeme ile dokunmuş kumaşlara göre daha iyi olacaktır. Dokuma yönteminin kendisi iyi ya da kötü değil, kendi ihtiyacınıza göre seçmelisiniz. Daha iyi hava geçirgenliği ve elastikiyete sahip giysiler istiyorsanız örme kumaşlar iyi bir seçimdir.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!