Geotekstil Kumaş

parti kumaş alan,kumaş,iplik alanlar,ip alan,stok kumaş alan,spot kumaş alan,ucuz kumaş,kumaş parçası
kumaş parti kumaş ucuz kumaş stok kumaş spot kumaş

Geotekstil Kumaşlar

Tekstil hakkında konuştuğumuzda, kumaşlardan bahsediyoruz. Tekstiller şu şekildedir: dokunabilir liflerden yapılmış kumaşlar ve bezler. Hayatlarımız tekstil dolu. Giysiler olarak giyeriz, onları yatak için kullanırız, kendimizi sıcak tutmak, evimizi dekore etmek ve spot iplik alan yetiştirmek için kullanırız. Bir dakika ne?

Tekstile daha çok göz atmaktan daha fazla yarar var. Tekstil aynı zamanda tarım ve ekosistem yönetiminin büyük bir parçasıdır. Spesifik olarak, erozyon kontrolüne ve toprak stabilitesini korumaya yardımcı olmak için kumaş alanlar adı verilen geçirgen kumaşlar kullanıyoruz . Bu bizim tarafımızdan değil, yeryüzünden giyilen bir tekstil. Anlaşılan, Doğa parti kumaş alanlar bizim yaptığımız kadar iyi bir tekstilden hoşlanır.

kumaş alan
kumaş alanlar

Geotekstil Kumaşların Kullanımı

Jeotekstiller toprağa uygulanan kumaşlardır, ama neden? Ne de olsa ortalama piknik battaniyeleri değil. Bir jeotekstil  genellikle koruma veya tarım amaçlı olarak toprağın iyileştirilmesi veya yönetilmesi için özel bir niyetle tasarlanmıştır. Aslında burada eski bir gelenek var; Eski kumaş alan onu güçlendirmek için doğal bitki liflerini toprağa karıştırdı. 1950’lerden beri, modern jeotekstiller oluşturmak için sentetik polimerler kullanıyoruz.

Keçeleşmiş dokumasız jeotekstiller ve mat-benzeri dokuma jeotekstiller. Projeniz için hangisi en iyisi?

Geotekstil Stok Kumaş Alanlar

Jeotekstillerin ihtiyaç duyulacağı bazı durumları düşünelim. Sığır yetiştiren bir çiftlik sahibi olduğunuzu düşünün. Hayvanları bir ekosisteme soktuğunuzda, toynakları çiğneyip çimenleri öldürebilir. Bitkiler olmadan, toprağı bir arada tutacak kökler yoktur ve topraklar aşındırmaya başlar. Geotekstiller  yeni bitki yaşamı için büyümek için kararlı bir temel sağlarken parça kumaş alanlar neredeyse sentetik kökler gibi hareket ederek toprağı birlikte tutmaya yardımcı olur. Jeotekstiller çiftliklerde ve çiftliklerde, nehir sistemlerini aşarak, evler ve işyerleriyle yamaçlarda veya toprakların biraz dengelenmeye ihtiyaç duyduğu diğer yerlerde kullanılmaktadır.

Geotekstiller Türleri Kumaş Parçası Alanlar

Jeotekstiller pratik nedenlerden dolayı yapılmıştır, bu nedenle farklı amaçlar için tasarlanmış farklı tipler vardır.

parti kumaş alan,kumaş,iplik alanlar,ip alan,stok kumaş alan,spot kumaş alan,ucuz kumaş,kumaş parçası
kumaş parti kumaş ucuz kumaş stok kumaş spot kumaş

Genel olarak, bunlar iki ana kategoriye ayrılabilir.

Dokuma jeotekstiller

Dokuma jeotekstiller  çoğu kumaşın olduğu şekilde birlikte dokunan sentetik polimerler ile yapılır. Bunların yapılması daha uzun sürer, ancak aynı zamanda yüksek bir çekme mukavemetine ve yük kapasitesine sahiptir. Temel olarak, dokunmuş geotekstiller çok sağlam ve dayanıklı bir şeye ihtiyacınız olduğunda en iyisidir.

Bu nedenle, dokuma jeotekstiller destek ve stabilizasyon için kullanılır. Örneğin, birçok yol ve otopark, dokuma bir geotekstilin üzerine inşa edilmiştir. Kumaş alan yeryüzünü yerinde tutar, kaymayı veya hareketi önler ve üstündeki konstrüksiyon için sağlam bir temel oluşturur. Dokuma tekstiller ayrıca, çökme veya yıkanma riski olan sahil yollarını veya plajları desteklemek için ve ayrıca parti ip alanlar nedeniyle zemini korumak için kullanılır.

Genel olarak, dokuma kumaş alan tekstilleri güçleri için kullanılmaktadır. Bununla birlikte, bu yüksek gerilme mukavemeti jeotekstiller nispeten geçirimsiz hale getirir. Bu, suyu emmekten ya da süzmekten ziyade tutacakları anlamına gelir. Dolayısıyla filtrasyon projeniz için büyük bir öncelikse, başka bir şey kullanmayı düşünebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın