Gabardin Kumaşları Alanlar Ham Gabardin Satın Alan

Parti gabardin kumaşları satın alan parça gabardin kumaşları alanlar ham gabardin kumaşları alan yerler stok gabardin kumaşı alan spot gabardin kumaşları satın alanlar metraj gabardin kumaşları alan metre üstü gabardin satın alan yerler 1 a gabardin satın alanlar 2. Kalite gabardin kumaş satın alan ikinci kalite gabardin kumaş alan.

Kumaş alan. Türkiye kumaş tedarikçileri. Parti gabardin kumaşları satın alan parça gabardin kumaşları alanlar ham gabardin kumaşları alan yerler stok gabardin kumaşı alan spot gabardin kumaşları satın alanlar metraj gabardin kumaşları alan metre üstü gabardin satın alan yerler 1 a gabardin satın alanlar 2. Kalite gabardin kumaş satın alan ikinci kalite gabardin kumaş alan.

Kumaş satın alanlar. Viskon gabardin satın alan polyester gabardin satın alanlar likralı gabardin kumaşları alanlar şardonlu gabardin kumaşları alan. doğal hammaddeler olan selülozdan yapılmış yapay bir kumaştır. İlk kez 19. yüzyılın sonlarında üretildi.

Kumaş satın alanlar. 1a ham gabardin satın alan yerler 1a ham gabardin satın alan kişiler 1a ham gabardin kumaş alan firmalar 1a ham gabardin satan yerler spot 1a ham gabardin alanlar stok 1a ham gabardin kumaş satın alanlar parça 1a ham gabardin satın alanlar Ham 1a ham gabardin satın alanlar tekleme 1a ham gabardin kumaş satın alanlar. Kumaş alan. Toptan 1a ham gabardin kumaş satın alan yerler üretim fazlası 1a ham gabardin alanlar ihraç fazlası 1a ham gabardin satın alan imalattan artan 1a ham gabardin satın alanlar fazla gelmiş 1a ham gabardin kumaş satın alan firmalar kesimden kalmış 1a ham gabardin alanlar.

O zamandan beri malzeme istikrarlı bir popülerliğe sahip oldu. Son yıllarda, atıkların çevre dostu karışımlara dönüştürülmesinin yüksek maliyeti nedeniyle Türkiye’deki viskon üretim hacmi artmıştır.

Yan ürünlerin zararlılığını azaltan yeni teknolojik çözümler, viskon malzeme üretimini genişletme konusunda umutlu olmamızı sağlıyor. Makalede viskon bileşimi ve özelliklerinin yanı sıra uygulama alanları da tartışılmaktadır.

Viskon elyaflar neden ve nasıl yapılır?

Ahşaptan yumuşak, rahat kumaş yapmanın nasıl mümkün olduğunu hayal etmek zor. Bu süreç çok aşamalıdır.

Öncelikle kırılan selüloz, kalsiyum hidrosülfit tuzu ile birlikte kazanlarda kaynatılır.

Elde edilen kütleden %6-8’lik bir içeriğe kadar su uzaklaştırılır. Daha sonra, safsızlıkları gidermek için, bir sodyum hidroksit-alkali çözeltisi ile orta derecede ısıtma (45°C) ile işleme tabi tutulur. Alkali selüloz bu şekilde elde edilir.

Kütle, orijinal odun selülozunun moleküler ağırlığının azaldığı ön olgunlaşma için tutulur.

Bir sonraki adım işlemdir viskon elyaflar

Kumaş satın alanlar. İkinci Kalite Gabardin kumaş satın alan yerler İkinci Kalite Gabardin kumaş satın alan kişiler İkinci Kalite Gabardin kumaş alan firmalar İkinci Kalite Gabardin kumaş satan yerler spot İkinci Kalite Gabardin kumaş alanlar stok İkinci Kalite Gabardin kumaş satın alanlar parça İkinci Kalite Gabardin kumaş satın alanlar Ham İkinci Kalite Gabardin kumaş satın alanlar tekleme İkinci Kalite Gabardin kumaş satın alanlar. Kumaş alan. Toptan İkinci Kalite Gabardin kumaş satın alan yerler üretim fazlası İkinci Kalite Gabardin kumaş alanlar ihraç fazlası İkinci Kalite Gabardin kumaş satın alan imalattan artan İkinci Kalite Gabardin kumaş satın alanlar fazla gelmiş İkinci Kalite Gabardin kumaş satın alan firmalar kesimden kalmış İkinci Kalite Gabardin kumaş alanlar top başı İkinci Kalite Gabardin kumaş alanlar metraj İkinci Kalite Gabardin kumaş satın alanlar metre üstü İkinci Kalite Gabardin kumaş alanlar İkinci Kalite Gabardin kumaş alanlar. Tekleme Ham İkinci Kalite Gabardin kumaş satın alan.

Viskon elyaf karbon disülfür hammaddeleri. Sonuç, karmaşık adı “ksantat” olan bir üründür. Karışıma alkali solüsyon eklenip iyice karıştırıldıktan sonra su içeriği %86 olan viskon solüsyonu oluşur.

Çözelti, viskozitenin önemli ölçüde arttığı son olgunlaşma için birkaç gün tutulur.

Elde edilen kütleden lifler ıslak yöntemle üretilir, kalıplardan geçirilir ve asit çözeltileri ile çökeltme banyolarına yönlendirilir.

Ortaya çıkan kütleden uzun iplikler veya kısa elyaflar çekilir.

Bu yöntem gelenekseldir. Henüz her yerde uygulanmayan daha ileri teknolojiler var.

Ortaya çıkan liflerin uzunluğu ve kalınlığı, kullanım beklentilerine bağlı olarak değişebilir. Enine kesitte düzensiz nervürlü bir daireye benziyorlar. Dışarıdan bakıldığında, tüm uzunluk boyunca hafif vuruşlarla pürüzsüz, parlak bir tüp gibi görünüyorlar.

  • Fiziksel özellikler: Isı direnci, higroskopiklik, ışığa dayanıklılık, viskon’un şişme yeteneği mükemmeldir.
  • Kimyasal dayanıklılık uzmanlar tarafından ortalama olarak nitelendirilmektedir.
  • Mekanik özellikler: aşınma kabiliyeti, mukavemet en yüksek değildir. Islandığında mukavemet daha da azalır – %60 oranında.

İnce viskon iplikler giyim ve ev tekstili üretiminde kullanılır. Zımba uzunlukta iplikler triko, dokunmamış kumaş ve dantel yapımında kullanılır.

Viskon kumaş çeşitleri, özellikleri

Krep viskon

Viskon tekstil kumaşlarına olan büyük talep, özelliklerin birleşiminden kaynaklanmaktadır.

Malzeme hoş bir dokunma hissine neden olur.

Kumaş ısıya dayanıklıdır, yazın serin, kışın ise rahatça sıcak olarak algılanır.

İpliklerin iyi emme özellikleri, boya parçacıklarının sabitlenmesini kolaylaştırır. Kumaşlar kolay boyanır, dayanıklıdır ve güzel bir görünüme sahiptir.

Viskon oldukça hafiftir ve vücutta kesinlikle ağırlık hissi yaratmaz.

Stok denim kumaşları alanlar kot parçaları satın alan parti penye kumaşları satın alanlar ihraç fazlası kumaşları alanlar gömleklik kumaşları alanlar

Higroskopik özellikler her iklim bölgesinde hoş bir his sağlar.

Hava moleküllerinin iyi geçirgenliği, vücudun kumaş örtüsü altında “nefes almasını” sağlar.

Malzeme statik elektrik üretmez.

Kanvaslar güzel bir örtüye sahip, parlak bir yüzeye sahip ve seçici estetiğin gereksinimlerini karşılıyor.

Kumaşların dezavantajları şartlıdır. Düşük ıslak mukavemet sıklıkla belirtilir. Aynı zamanda malzeme bütünlüğüne zarar vermeden mükemmel bir şekilde yıkanır ve kurutulur. Kumaşın esnediği not edilir. Bu, polyesterlerin eklendiği kumaşlarda olur. Bazı ürünlerde bu tür nitelikler avantaj haline gelebiliyor.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!