Gabardin Kumaş Konya Kot Kumaş Konya

Konya kumaşçılar,Konya parça kumaş, kumaş satanlar Konya,kumaşçı Konya,kumaş satın alan Konya,Konya kumaş alan,konyada kumaş kim alıyor,

Gabardin Kumaş Konya Kot Kumaş Konya

Gabardin Kumaş

Gabardin malzeme – kompozisyon, açıklama, türleri, özellikleri

Peki ne tür gabardin kumaş? Başlangıçta, sadece saf yün ipliği üretimi için malzeme idi. Üretimi pahalıydı ve sadece müreffeh vatandaşlar satın alabilirdi. Fiyat önemliydi, bu yüzden fabrikalar denemeye başladı ve gabardin kompozisyonuna başka lifler ekledi. Bir asırdan fazla zaman geçti ve bugün bu tür türlere sahibiz (açıklama):

Kumaş gabardin ve çeşitleri

✓Yünlü – sadece doğal yün içerir, yoğunluğu farklı olabilir. Kaba iplik yoğun ve buna göre en sıcak kumaşı verir. Demi-sezon erkek ve kadın paltoları, trençkotlar, hırkalar ve pahalı mobilya döşemeleri ondan dikilir.

NOT: YERİMİZ ZEYTİNBURNUN’DA

Yün – viskon veya keten, polyester kumaş alanlar yüne eklenir, yüzde bileşim tamamen belirli üreticiye bağlıdır. Elyaflar, tamamen yünlü gabardin gibi, ön tarafta ince bir “etek” oluşturacak şekilde karmaşık bir dimi ile iç içe geçmiştir. Bu materyalin ayırt edici özelliği kadınlar ve erkekler için iş kıyafeti.

Yün ve yarı yünden daha ucuzdur ve aynı zamanda mukavemetlerinden daha düşüktür. Daha ucuz bir seçenek, ancak harika bir görünüme sahip. Yağmurluk, masa örtüsü dikiş için ideal kompozisyon.

Pamuk bükülmüş pamuk lifleri diyagonal dokuma ile sıkıca iç içe geçmiştir. Bu seçenek daha hafif, oldukça dayanıklı, etek, pantolon, bluz, gömlek, elbise, doktorlar için steril giysiler dikmek için uygundur.

✓İpek – Hemen söyleyeceğim, doğal ipeğin onunla hiçbir ilgisi yok. Suni suni ipek ipliğinin kalbinde, genellikle viskon kumaş kim alıyor (doğal ahşaptan elde edilir) ve polyesterden oluşur. Yumuşak ipek parlaklık ipliklerin güçlü bir bükülmesiyle ortaya çıkar, mat saten zayıf bir şekilde ortaya çıkar. Hafif ve dayanıklı tekstil ürünleri; ondan perde ve şık gece elbiseleri dikmeyi severler.

Sentetik – tamamen polyester veya malzeme küçük viskon veya yün ilaveleri ile. Maksimum gerilme mukavemetine sahiptir; yüksek kirlilik ve aşınmaya maruz kalan özel kıyafetleri uyarlamak için kullanılır. Gösterişsiz bırakarak.

Streç – yün, viskon ve elastan (likra) karışımından yapılmış ince bir plastik tekstil. İyi gerilir, pürüzsüz dokulu, güvenilirliğin gerektiği her yerde, şeklin çevresi kullanılır. Örneğin, çocuk kıyafetlerinin, şapkaların uyarlanmasında.

Karışık, yukarıdaki liflerin herhangi bir karışımını herhangi bir oranda içerebilen “gabardin kumaş” grubunun çok genel bir tanımlamasıdır. Kompozisyon etiketlerine bakın.

Kot Kumaş Konya

Buraya farklı kot türleri aramaya geldiyseniz bu yazıya göz atın.

Denim sağlam, sağlam, dimi dokuma,% 100 pamuklu bir kumaştır.

Bir zamanlar yelken bezi olarak kullanıldığını biliyor musunuz? Denim kelimesi fransızca Serge de Nimes kelimesinden türetilmiştir ve Nimes şehrine atıfta bulunmaktadır; De Nimes ‘Nimes’ anlamına gelir. Denim’i günlük hayatımıza benzeri olmayan bir şekilde kucakladık.

Denim pamuk liflerinden yapılır. Üzerine yazı Ödemeye Pamuk kumaş & nasıl yapılır.

Denim kumaş bir dimi kumaş örgüsüne sahiptir. Burada 18 farklı kumaş örgüsü türü hakkında daha fazla bilgi edinin.

Kot Parçası Alan. Denimin özel bir özelliği, kumaşın yüzünde, diğer pamuklu kumaştan ayıran çapraz bir kaburga olmasıdır. Bu köşegen deseni oluşturan özel bir dimi dokuma. Lifler bir dimi örgü deseninde bir tezgah üzerine dokunur.

Kotlarınızın neden içte beyaz, dışta mavi olduğunu merak ettiniz mi? Denim dokuma sırasında, çözgü ipliği, atkı ipliği boyanmadan bırakıldığı indigo boyalıdır. Renkli ipliğin (çoğunlukla indigo) beyaz bir iplikle geçtiği bu özel dokuma, çok çekici olan iki tonlu bir görünümle sonuçlanır. Renk kumaşın yüzüne oturur ve beyaz arka tarafa çeker.

Renkli kot

İki tür renkli kot vardır – mavi ve diğer renkler. Mavi renk veya maviye yakın tonlar, indigo boyama olarak bilinen bir işlemle verilir. Sülfür boyası Denim’e Siyah, pembe, gri, hardal, yeşil, kırmızı vb.

100% pamuklu Denim

Bu, aşağıda detaylandırılan farklı türleri oluşturmak için birçok farklı şekilde tedavi edebileceğiniz normal denimdir. Bu kumaş çok dayanıklı, dayanıklı ve çok yönlüdür.

2 Ham kot

Bu, boyama işleminden sonra yıkanmayan bir kumaştır. Bu yıkama genellikle kumaşın yumuşaması ve büzülmenin önlenmesi için yapılır. Temel olarak dikişte ön yıkama olarak adlandırdığımız şey. Bu aynı zamanda dengesiz denim olarak da adlandırılır Ham denim, kotta bildiğimiz

Konya kumaşçılar,Konya parça kumaş, kumaş satanlar Konya,kumaşçı Konya,kumaş satın alan Konya,Konya kumaş alan,konyada kumaş kim alıyor,

Sıkıntılı görünümden herhangi biri olmadan çok eşit bir görünüme sahiptir. Sıkıntılı bir görünüm istendiğinde doğal olarak solma ve stres ile elde edilmelidir. Bu, bazı insanların fabrikada sıkıntılı bir görünümden daha arzulanan olduğunu düşündüğü doğal bir süreçtir. Dikiş / giymeden önce ham denimleri önceden yıkamanız önemlidir.

Streç denim

Bu, streç veren likra / spandeks gibi esnek sentetik elyaf ile birleştirilen denimdir. Kumaşın gerilmesi, içindeki elastan yüzdesine bağlı olacaktır.

Poli Denim

Bu, içinde polyester elyaf yüzdesi bulunan Denim kumaş alanlar. Bu kumaşa dokunmak çok yumuşak, bakımı çok kolaydır ve bir dereceye kadar uzanır; ceket, gömlek, şapka dikmek çok popüler. Polyester karışımı kotun dayanıklılığını ve düzgünlüğünü arttırır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*