Gabardin Kumaş Alımı Yapan Dokuma Nedir?

Kumaş alan. Başlamadan önce, dokumanın kumaş elde etmek için ipliklerin iç içe geçtiği bir süreç olduğunu ve bu sayede aşağıdakilere ayrılan birçok kumaş türünün üretilebildiğini bilmekte fayda var: düz dokuma kumaşlar: boyuna çapraz iplikler kumaş (çözgü), kumaşın (atkı) genişliği boyunca uzanan ipliklerle dik açılarda iç içe geçerek birbirine dik şekiller oluşturur.

Örme kumaşlar: ağ gibi dokunan çok uzun tek bir iplik vardır. 0536 336 43 43. Bu kumaşlar, dokuma türü gereği genel olarak oldukça esnektir ve vücuda iyi uyum sağlar. En iyi bilinen örnekleri gömlek ve formadır.

Kökenlerine göre kumaş çeşitleri

polar parçası satın alan,penye parçası satın alan,kot parçası satın alan,krep parçası satın alan,viskon parçası satın alan,turlu viskon parçası satın alan,ham kumaş parçası satın alanlar,

Kumaş alanlar. Yapıldıkları liflerin kökenine bağlı olarak, çeşitli kumaş türleri esas olarak doğal kumaşlar ve sentetik kumaşlar olarak ayrılır.

Doğal Kumaş Nedir?

Doğal kumaşlar tamamen hayvansal veya bitkisel liflerden yapılan kumaşlardır bu nedenle çok eski çağlardan beri kullanılmaktadırlar. 0536 336 43 43. Hayvan kılı ve kürkünden veya belirli bitki türlerinden elde edilen selüloz liflerinden yapılırlar. Bu kumaş kategorisinin boyanması ve eğirilmesi kolaydır. Dokuma veya dokunmamış olabilirler. Örneğin keçe, dokunmadan sıkıştırılmış bir dizi elyaftır. En iyi bilinen doğal kumaşlar şunlardır:

Yün

Yün, hayvansal kökenli bir kumaştır ve farklı koyun türlerinin (en ünlüsü merinos), keçilerin (tiftik ve kaşmir kumaşlar), tavşanların (angora kumaşları) veya devegillerin (alpaka,deve) yapağılarının dokunmasıyla elde edilir. 0536 336 43 43.

Yün önemli özelliklere sahiptir ve bu nedenle ağırlıklı olarak giyim kumaşlarında kullanılmaktadır. Aslında yünlü kumaşlar nemi emer ama her şeyden önce sıcaktır ve ısıyı tutar ve bu onları mont, ceket, etek, pantolon, şapka gibi sonbahar ve kışlık giysilerin dikilmesi için ideal kılar.

Spot kot kumaş satın alanlar,spot polar kumaş satın alanlar,spot şifon kumaş satın alanlar,spot viskon kumaş satın alanlar,spot gabardin kumaş satın alanlar,spot interlok kumaş satın alanlar,spot jarse

Diğer nitelikleri direnç ve esnekliktir., kaliteli ve dayanıklı tekstil giysilerin dikilmesi için vazgeçilmez bir kumaş haline getirir. Yün kalitesine bağlı olarak yünlü kumaşların fiyatları daha ucuzdan daha pahalıya doğru değişebilmektedir ancak pamuklu kumaşlar kadar ucuz olmadıklarına dikkat edilmelidir.

İPEK

İpek, hayvansal kökenli başka bir doğal kumaştır. İpekböceğinden elde edilir ve piyasada bulunan sınırlı arz göz önüne alındığında, ipek en pahalı kumaşlardan biridir. Bununla birlikte, özellikleri (ince, dayanıklı, elastik, hafif, nefes alabilir) ipeği rafine, zarif ve yüksek kaliteli bir giysi yapmak için mükemmel bir kumaş yapar.

İpeğin aynı zamanda çok hassas bir kumaş olduğu ve özel bir yıkama gerektirdiği söylenmelidir, ancak tüm bu incelik ve incelik, zarif, sofistike, tören elbiseleri, bluzlar, eşarplar, iç çamaşırlar için tercih edilen malzeme olarak ipeğin cazibesini arttırmaktan başka bir şey yapmamalıdır. diğer birçok uygulama.

spot krep kumaş,stok penye kumaş,spor kot kumaş,stok jarse kumaş,spot denim kumaş,spot interlok,spot viskon,spot şifon,spot kadife,spot polar,spot süprem,spot kumaşlar nereye satılır

Pamuk bakımı ve yıkanması kolay, taze, nefes alabilen, sağlam bir kumaşa hayat veren bitkisel kökenli bir elyaftır . Bu nedenle en yaygın kumaştır ve hemen hemen tüm giysilerde ve ayrıca birçok ev keten kumaşında bulunur. 0536 336 43 43. Genel olarak en beğenilen %100 pamuklu kumaştır (çocuk giysileri veya cilt alerjisi olan kişiler için çok uygundur) ancak piyasada düşük oranlarda da olsa pamuğun bulunduğu birçok kumaş türü vardır.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!