Doğru Kumaşları Seçmek

Parti Kumaş alanlar. Doğru terzilik kumaşını ararken şaşırmış veya kaybolmuş hissetmek kolaydır. Pek çok farklı kumaş türü mevcut olduğundan, gözünüz genellikle tanıdık bir renk veya deseni çeker. Ancak bu, doğru kumaşları seçerken devreye giren birçok faktörden sadece biridir.

Mavi Kumaş rafları ve belki de gördüğünüz kumaşın türünü gösteren bir işaret göreceksiniz. Ancak bu tür işaretlerin sizi yönlendirmesine izin vererek mağazayı dolaşmayın.  Kumaş satın alanlar doğru terzilik kumaşını seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilerek bir moda uzmanı gibi alışveriş yapmanıza yardımcı olsun.

Elbise Kumaş Çeşitlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özellikle, terzilik kumaşı seçerken şunları düşünmek önemlidir:

Parça Kumaşın cildinizde nasıl hissettirdiği. Vaftiziniz veya ilk komünyonunuz için giydiğiniz kaşıntılı elbiseleri hatırlıyor musunuz? Bunlardan kaçının ve ciltte pürüzsüzlük hissi veren ve uzun süre giymek isteyeceğiniz kumaşlara yapıştırın.

KUMAŞ SATIN ALINIR… 0536 336 43 43

Güzel elbiseler,Elbiseler,Ucuz Yazlık Elbiseler,Uzun Elbise modelleri,elbise – tesettür,Abiye Elbise,2021 elbise modelleri,Günlük Elbise Modelleri,
Güzel elbiseler,Elbiseler,Ucuz Yazlık Elbiseler,Uzun Elbise modelleri,elbise – tesettür,Abiye Elbise,2021 elbise modelleri,Günlük Elbise Modelleri,

Lacivert kumaş. Vücuduna karşı nasıl örtülecek. Örtü, uygun bir uyum için gereklidir. Bizi belirli bir giyim eşyasından çekinen şeylerin çoğu, vücudumuza nasıl asıldığıdır. Bir askıda her şey güzel görünebilir – ancak vücudunuzda tamamen farklıdır.

Fiber Türlerini Anlama

Lifler üç temel kategoriye ayrılır: bitki bazlı, hayvan kaynaklı ve insan yapımı. Lif içeriği, belirli bir kumaşın birçok özelliğini belirler. Temel bir lif anlayışına sahip olmak, herhangi bir proje için kumaş seçimini kolaylaştıracaktır.

10 TOP KUMAŞ SATIN ALAN YERLER…

Saks rengi kumaş. Bitki Bazlı Lifler : Bitki bazlı kumaşlar arasında pamuk, keten, kenevir ve rami bulunur. Islak veya kuru olsun, güçlüdürler, ayrıca boyayı kolayca alırlar ve yıkanması ve preslenmesi kolaydır.

Hayvansal Kaynaklı Lifler : Hayvan bazlı lifler, ipek, yün ve angora, kaşmir ve alpaka gibi saç liflerini içerir. Bu liflerden yapılan kumaşlar, kütlelerine göre ağırlık olarak hafif olma eğilimindedir. Doğal olarak elastiktirler, kırışmaya karşı dayanıklıdırlar ve boyayı iyi alırlar.

Sentetik Elyaflar : Suni ve sentetik lifler, bazen doğal liflerin özelliklerini geliştiren suni ipek, tencel, asetat ve triasetat, akrilik, naylon, polyester ve spandeks içerir. Örneğin, sentetikler kumaşları elastik, dayanıklı, solmaz ve yalıtkan yapar. Çoğu insan yapımı tekstilin bakımı ve giyilmesi kolaydır, ancak ne yazık ki çevreye daha ağır bir maliyeti vardır.

KİLOYLA PARÇA KUMAŞ SATANLAR… 0536 336 43 43

Kumaş Çeşitleri/Yapısı : Tüm kumaş türleri, elyaf ve ipliklerden yapılan örgü, dokuma veya dokusuz kumaşlardır. Bazı kumaşlar, ısı, mekanik veya kimyasal işlemle birbirine bağlanmış liflerden yapılır. Bu kumaş türlerinin nasıl oluştuğunu anladığınızda, onları tanıyabileceksiniz. Bu, kumaşı bir projeyle doğru bir şekilde eşleştirmenize yardımcı olacak ve bu da dikiş ve montaj sıkıntılarını en aza indirecektir. Ayrıca, son yaratımlarınızın genel görünümünü, rahatlığını ve uyumunu da iyileştirecektir.

İPLİK ÇEŞİTLERİ SATIN ALINIR… 0536 336 43 43

Pamuklu gabardin kumaş yazın giyilir mi,Bondik gabardin kumaş nedir,Gabardin pantolon yazın giyilir mi,Gabardin kumaş esnek midir,Pamuk gabardin kumaş yazın giyilir mi,Gabardin kumaş trençkot Özellikleri,Gabardin Kumaş Trençkot,Gabardin kumaş Trençkot nasıl,Gabardin Kumaş Elbise,Gabardin Kumaş Pantolon,16/12 gabardin kumaş fiyatları,
Pamuk gabardin kumaş yazın giyilir mi,Gabardin kumaş trençkot Özellikleri,Gabardin Kumaş Trençkot,Gabardin kumaş Trençkot nasıl.

Projeniz için Hangi Kumaş En İyisidir?

Çoğunlukla, giysi yapılırken, doğal, sentetik veya her iki elyafın bir karışımı olan kumaşlar tipik olarak tercih edilir. Dokuma kumaş kişiye özel ürünler yapmak için idealdir, örgü kumaşlar ise elbiseler, vücuda oturan giysiler, iç çamaşırlar veya spor giysiler için en iyi kumaştır.

Mor kumaş. Daha lüks ve özel bir giysi türü düşünüyorsanız, bir elbise yapmak için en iyi kumaş şu seçeneklerden herhangi biri olacaktır: ham ipek, saten, tafta, kadife, dantel, ipek şifon veya organze. Bedene oturan bir elbise için, biraz elastan/elastan eklenmiş orta ağırlıkta kumaşlar satın alabilirsiniz.

İşte bu kumaşların hızlı bir dökümü ve aşağıdakiler arasında karar verirken bilinmesi gerekenler; elbiseler veya etekler için kaliteli kumaşlar, yazlık elbise için kumaş yerine kışlık palto veya iyi dökümlü kumaşlar streç kumaşlara karşı.

TOPTAN KUMAŞ LANLAR…

Pamuk bitkisinden elde edilir. Ucuz, temizlemesi kolay ve rahattır. Ne yazık ki, kolayca uzar ve şeklini kaybeder. Ayrıca zamanla yıpranmaya karşı hassastır.

Vücut Tipine Göre elbise,Boy ve kiloya göre Elbise Seçimi,Armut vücut Tipine Göre Elbise,Vücut tipine göre Tesettür Giyim,Kum saati vücut tipine göre elbise,A Kesim elbise modelleri,Dikdörtgen vücut tipine göre elbise modelleri,Kum saati elbise modelleri,şifon elbise nasıl seçilir,şifon elnise nereden alırım,şifon elnise nasıl kesişir,şifon elnise nasıl yıkanır,şifon elbise elde yıkama,ham şifon alan,parti şifon alan,şifon alan firma,şifon kumaş alan firma,şifon kumaş alan firmalar,parti kumaş alan firma,parça kumaş alan firma,kumaş satın alan firmalar,kumaş satın alan firma,hangi firma kumaş alır,

Mavi Denim , çapraz bir nervür oluşturacak şekilde dokunmuş ve onu çok sert ve sağlam kılan pamuklu kumaştan gelir. Solup gider ve iyi yıpranır, bu yüzden kot pantolonlarda çok yaygın olarak kullanılır.

Flanel , soğuk havalarda giyilen giysiler için harika olan hafif ve yumuşaktır. Genellikle yün, pamuk veya sentetik elyaftan yapılır ve daha yumuşak olması için fırçalanabilir.

Keten sıcak havalarda iyi nefes alan hafif bir kumaştır. Hem rahat hem de temiz görünebilir. Keten bitkisinden elde edilen doğal bir elyaftır. Dezavantajı ise çok kolay kırışması ve nazik yıkama gerektirmesidir.

PARÇA KUMAŞ SATIN ALINIR… 0536 336 43 43 HEMEN ARAYINIZ..

Naylon , kadın çorabı yapmak için ipek yerine sentetik olarak icat edildi. “Naylon” terimi buradan geldi. Naylon güçlüdür, ucuzdur ve kolayca yıkanır, bu yüzden 2. Dünya Savaşı’nda paraşüt ve lastik yapımında kullanılmıştır.

Polyester iplik alanlar  çok rahat olma eğilimindedir, iyi yıkanır ve özel bakım gerektirmez. Çok iyi renk aldıkları, dayanıklı oldukları ve boyaları solmadığı için birçok polyester karışımlı örgü kullanma eğilimindeyiz. Polyester karışımları insan yapımı olduğu için pamuk kadar iyi nefes almazlar ancak burgulu bir elbise için fark etmez.

Saten hafif veya ağır olabilir. Görünüm olarak parlak olma eğilimindedir ve pürüzsüz, ipeksi ve akıcıdır.

Siyah İpek İnanılmaz derecede pürüzsüz ve parlaktır ve dut güvesinin kozasından gelir. Çok hafif, akıcı ve tabii ki ipeksi! İpek döküm ve astar için idealdir.

Parça deri alanlar,parça deri alan,kilo ile deri,kiloyla deri,ucuz deri,döşemelik derin alan,spot deri alanlar,parti deri alan,giysilik deri alan,suni deri alan,suni deri nereye satılır,giyimlik deri alan,deri nereye satılır,kilo ile deri satanlar,deri parçası alan,deri parçası satın alan,deri parçası alımı yapanlar,deri nereye satarım,Deri Elbise Modelleri,Tesettür deri Elbise modelleri,Tesettür Deri elbiseler,deri elbise, mini,Uzun Deri Elbise Modelleri,Hakiki Deri Elbise,
Parça deri alanlar,parça deri alan,kilo ile deri,kiloyla deri,ucuz deri,döşemelik.

Rayon iyi örtüyor çünkü hafif ama yine de pamuktan daha ağır. Rayon, kısmen doğal ve kısmen sentetik yapan kısmen üretilmiş kumaş ve doğal liflerdir. Yumuşak, rahat ve pürüzsüz olması onu sıcak ve nemli iklimler için ideal kılar. Dezavantajı, dikkatli yıkama gerektirmesi ve çok dayanıklı olmamasıdır.

Yün koyun ve keçi kılından elde edilir. Çok sıcak, ama aynı zamanda kaşıntılı da olabilir. Tiftik, Ankara keçilerinden elde edilen bir yün çeşididir.

Terzilik Kumaşı İçin Diğer Hususlar

Parça Kumaşın renginin herhangi bir çizgi veya leke olmadan eşit olduğundan emin olun. Düzensiz boyama belirtilerini çok kolay bir şekilde tanımlayabilirsiniz. Alanlarda, özellikle katlama çizgisinde veya katlama çizgisinde hafif noktalar veya renk solması olabilir. Bu tamamen normaldir ve terzilik sürecini etkilemeyebilir.

Tasarımın bir parçası olmadığı sürece, açık renkli alanlar yıkama ile rengin solacağını gösterebilir. Diğer bir öneri, kumaşı doğal ışığa çıkarmak ve renklendirmede herhangi bir kusur olup olmadığını iyice incelemek olacaktır.

KUMAŞ PARÇASI ALINIR.. 0536 336 43 43

Ucuz Bayan Giyim,Kadın Giyim siteleri,Kadın Giyim Markaları,Bayan Giyim siteleri isimleri,tarz giyim – kadın,türkiye'nin en iyi kadın giyim markaları,Bayan Gömlek ve Bluz,bayan kumaşı alan,kadın giyim kumaşı alanlar,bayan kumaş satın alanlar,kadın giyim kumaşları,bayan giysilik kumaşlar,giysilik kumaş alanlar,kilo ile giysilik kumaş,kiloluk giysilik kumaş,
Ucuz Bayan Giyim,Kadın Giyim siteleri,Kadın Giyim Markaları,Bayan Giyim siteleri.

Elbiseyi giyeceğiniz yerin yeri ve coğrafyası da kumaş seçiminde önemli rol oynayacaktır. Yazın çöl gezisi için yünlü bir giysi istemezsiniz, ancak bu, New York’ta kış tatili elbisesi için en iyi kumaş olabilir. Arkadaşınızın Kanada’daki Şubat kış harikalar diyarı düğünü için şifon bir elbise de giymezsiniz.

Bu doğal hafif tekstiller daha sıcak iklimler için daha uygundur.

Kiloluk kumaş. Renk, birçok insanın genellikle tam olarak dikkate almadığı başka bir faktördür. Renk yapay ışıkta, doğal ışıkta veya hatta bir araya toplanmış halde nasıl görünüyor? Durum, parlak yaz rengini mi yoksa daha koyu bir sonbahar rengini mi gerektiriyor?

Bunların hepsi, kumaşı kesmeden önce akılda tutulması gereken önemli faktörlerdir. Çoğu zaman kumaşı kesildikten sonra iade edemezsiniz, bu yüzden eve gidip mağazada gördüğünüzden farklı bir renk olduğunu anladıktan sonra geri getirmeye çalışmayın bile.

Kilo ile Kumaşları terzilik için uygun veya uygun olmayan olarak sınıflandırmak neredeyse imkansız olsa da, belirli bir kumaş türünü seçmenin bazı özelliklerini ve avantajlarını bilmek dikiş işlemini çok daha kolay hale getirir.

Yazlık elbise modelleri,Ucuz Yazlık Elbiseler,Midi Boy Elbise,Uzun yazlık elbiseler.

KIRMIZI KUMAŞ. Projeniz için doğru kumaş türü, nihai giysinin görünümünde büyük bir fark yaratabilir, bu nedenle terzilik kumaşı seçerken sabırlı olun ve sürece güvenin ve parti kumaş alan ile iletişime geçmeyi unutmayın ya da uğramaktan çekinmeyin, böylece biz de yapabiliriz. Her adımda yardımcı olun.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!