Desenli Kumaş

desenli kumaş desenli viskon desenli şifon

Kumaş satın alanlar. Düşük elastik polyester ipekten yapılmış baskılı kumaş. Kumaş alan yapısı ipek ve düz dokumadır. Kumaş, tezgahın hava jeti üzerine dokunmuştur. Gri doku daha sonra büzülmeden ve yumuşatılmadan önce kırışık giderme ile tedavi edilir.

Baskılı kumaşların özellikleri nelerdir? Baskılı kumaşların avantajları ve dezavantajları

Baskılı kumaş çeşitleri

Transfer baskı

Önce transfer baskı kağıdı oluşturmak için bir baskı yöntemiyle kağıda pigment baskı yapılır ve daha sonra renk yüksek bir sıcaklıkla (kağıdın arkasına ısıtma ve basınç) kumaşa aktarılır. Genellikle kimyasal elyaf kumaşlarda kullanılır. Desen gerçekçi ve sanatsaldır, ancak süreç şu anda yalnızca polyester gibi birkaç sentetik elyafa uygulanabilir.

Transfer baskı süreci basittir, yatırım küçüktür ve üretim esnektir. 0536 336 43 43 Şu anda piyasada daha popüler… ama açıkçası, transfer baskı diğer baskı türleriyle kıyaslanıyor. Fiyatı biraz yüksek ama belli bir seviyesi var.

2. Döküm baskı

Beyaz çekme veya renkli çekme olarak da bilinir. Çamaşırlar yıkanmış gibi olabilir mi? Giysilerin rengi çok yıkanmış gibi görünüyor ve benekli ~~ Aslında bu bir baskı. Baskının prensibi, tekstil kumaş liflerinin rengini çekerek daha açık renk yapmaktır. Yıkama etkisi kadar güçlü, daha havalı bir erkek giyim baskısı!

3. Düşük baskı

Yazlık kumaşlar hangileri,Yazın hangi tür kumaşlar tercih edilmeli,Yazlık elbise hangi kumaştan dikilir,Hangi kumaşlar terletir,yazlık kumaş alalar,yazlık şifon kumaş alanlar,yazlık kot kumaş alanlar,yazlık keten kumaş alanlar,yazlık kumaş satın alan,

Bu işlem, iç içe dokunmuş veya harmanlanmış kumaşlardaki farklı liflerin kimyasal dirençlerindeki farkı kullanır ve liflerden birini baskı yöntemiyle kumaşta lokal olarak çıkarmak 0536 336 43 43 için bir çekme maddesi uygular ve diğer lifleri şeffaf bir desen oluşturacak şekilde bırakır. Yanmış baskı veya bozulmuş baskı olarak da bilinir.

4. Shrink baskı

Baskı yöntemi, liflerin şişmesine veya büzülmesine neden olabilecek kimyasalların yerel olarak uygulanması için kullanılır ve uygun işlemle, baskılı ve baskısız liflerin şişmesi veya çekmesi farklı olacak, böylece yüzeyde düzensiz desenli ürünler elde edilecektir. Örneğin, hacim artırıcı olarak kostik soda kullanan pamuklu baskılı gofre. Aynı zamanda tampon baskı olarak da adlandırılır.

5. Düz ekran baskı

Baskı şablonu, kare bir çerçeveye monte edilmiş ve içi boş bir desene sahip bir polyester veya naylon elektir (çiçek versiyonu). Çiçek tabağının model kısmı renkli pastadan geçebilir ve tipik olmayan kısım bir polimer film tabakası ile kapatılır. Baskı sırasında, çiçeklik tuvale bastırılır ve çiçeklik, renkli macunun desene nüfuz etmesini ve tuvalin yüzeyine ulaşmasını sağlamak için bir 0536 336 43 43 kazıyıcı ile ileri geri kazınan renkli macunla doldurulur. Düz ekran baskı, düşük üretim verimliliğine sahiptir, ancak geniş uyarlanabilirliğe, esnek uygulamaya sahiptir, küçük ve çoklu toplu üretim için uygundur.

6. Döner serigrafi

Baskı kalıbı, kauçuk kılavuz kayışın üstüne belirli bir sırayla sabitlenen ve kılavuz kayışla senkronize olarak döndürülebilen içi boş bir model silindirik nikel deri ekrandır. Yazdırma sırasında renkli macun ekrana girer ve ekranın alt kısmında saklanır. Dairesel elek kılavuz kayışla birlikte döndüğünde, ekranın altındaki basınçlı sıyırıcı ve çiçekli elek nispeten kazınır.

Parti kumaş alanlar. Döner ekran baskı sürekli işleme, yüksek üretim verimliliği ve silindir ve düz ekran baskı avantajlarına sahiptir, ancak desen doğruluğu ve 0536 336 43 43 baskı renginde hala bazı sınırlamalar vardır. Unutmayın: Dairesel serigrafi için renk seçiminin belirli sınırlamaları vardır.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!