Denim Kumaş Satın Almak Nasıl Olur?

Denim kumaş alan parti denim satın alanlar denim kumaş alan firmalar kalitesi. Kaliteli kotları tanımanın ilk adımı, kumaşlarına dikkatlice bakmaktır.

Denim, atkıda 2 ve çözgüde 1 olmak üzere 3 iplikli dimi dokuma bir kumaştır. Çözgü çivit mavisine boyanırken atkı her zaman beyazdır. Sağ ve sol el kumaşları derken ise kumaşın köşegen yönünü belirtiyoruz: Sağ el daha dolgun, sol el daha yumuşak.

Merak:

Parti kumaş alanlar. Yüzük tuvalini biliyor musunuz? Özellikle rafine bir tuval yapmak için kullanılan bir eğirme türüdür. Mekik tezgahının mekiği, küçük düzensizlikler yaratmak ve bu tür kanvaslara özgü küçük düğümler oluşturmak gibi düzensiz hızlarda dokuma sırasında burulmaya maruz kalır. Bu, tuvali değerli ve özellikle çekici kılar.

KUMAŞ ÇEŞİTLERİ SATIN ALINIR

Kullanılan boya türü – Yıkama ve dokuma sonrası işlemler

Çoğu marka rahatlık ve pratiklik için sentetik boyalar kullansa da, birinci sınıf bir kot yalnızca doğal, organik bazlı boyalarla yapılır.

Dokuma sonrası işlemler ise orijinal görünümü değiştirerek denim kumaşa farklı özellikler ve özellikler kazandırır.

Örneğin “yıkamanın” yoğunluğu, boyanın stilini ve gölgesini belirler. Pek çok yıkama ve terbiye çeşidi vardır: Ham (aslında bu tür gerçek bir yıkama değil, yokluğudur; kumaş ham haliyle kullanılır); ağartma, Kum püskürtme (yıkama sırasında, giysilere zaten “yıpranmış” bir görünüm vermek için yüksek basınçlı kumla işlemden geçirilir); (kimyasal bir ajanla yapılan renk değiştirme işlemi) ve diğerleri.

Kot Kalınlığı

Ağırlık, yani kanvasın kumaşında kullanılan iplik sayısı, iyi bir kot pantolonda aranacak temel bir özelliktir ve ons cinsinden ölçülür. İşte çeşitli kot ağırlıklarının listesi:

7-8 oz: kot, çoğunlukla gömleklik için kullanılır

9-10 oz: Öncelikle yazlık giysiler için kullanılan kot

Kot kumaş alan firmalar. 4.5 ons kot,5 onz kot kumaş,6 onz denim kumaş,7 ons denim kumaş, 8 ons denim kumaş,9 ons denim kumaş,11 ons denim kumaş,10 ons kot kumaş,12 ons kot kumaş,13 ons denim.

11-12 ons: yumuşaklık ve rahatlık özellikleri sayesinde bugün en çok talep edilen (genellikle elastan ile birleştiğinde, dar kesim ama son derece rahat giysiler yapmak için özellikle uygun hale gelir)

13-14 oz: Bu kotun orijinal ağırlığıdır.

19-21 ons: kotun maksimum ağırlığı (özellikle bulması zor ama gerçek kot tutkunları tarafından aranıyor)

Eğlenceli gerçek:

İlk kot kanvasının ağırlığı 15 onstu.

Ayrıntıların kalitesi ve özellikleri

Her giyside olduğu gibi, detaylar fark yaratır. Kalite ile eşanlamlı bir detay örneği kenardır.

Kenar kotu veya kenar kotu 70 cm eninde adet olarak üretilmektedir. Kenar, parçanın tüm uzunluğu boyunca uzanan kumaşın “dış kenarıdır” ve görevi, pantolonun “çözülmesini” önlemektir. Bu nedenle kenar, bir stil tuhaflığı değil, aslında bir kotun kalitesini belirleyen bir özelliktir.

SPOT DENİM KUMAŞ ALANLAR

denim pazarı kot pazarı kot kumaş çarşısı kumaş pazar yerler, denim kumaş pazar yeri ham kumaş piyasası

Parti denim kumaş alanlar orijinal dokuma tezgahlarıyla kenarlı kot pantolon yapan bir İtalyan markasıdır. Kotları 3/1 sağ dimi ve %100 pamuktur, yarda kare başına 12 ons (her biri 420 grama eşittir) ağırlığındadır. Metrekare) kırmızıya dönen çivit rengi çözgü; Bakım Etiketinin sembolik renkleri olan kırmızı ve mavi kenarları ise her renk için sekiz iplik ve her bir tarafta üç beyaz iplik ile yapılmıştır.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!