Cilde Zararlı ve Sağlıklı Kumaşlar.

Cilde iyi gelen kumaş,cilt için hangi kumaş alınır,alerji yapmayan kumaşlar,alerji yapan kumaşlar,cilt için en iyi kumaşlar,cilde hangi kumaş iyi gelir,

Cilde Zararlı ve Sağlıklı Kumaşlar.

Derinin insan vücudundaki en büyük organ olduğunu sık sık unutuyoruz. Şaşırtıcı ama gerçek: 7 metrekare Cildin cm’si 19 milyon hücre, 625 ter ve 90 yağ bezi, 65 kıl, 6 m kan damarı ve 19 bin duyu hücresi içerir. Hayal etmesi bile zor. Cilt, toplam vücut ağırlığının% 16’sını kaplar. Vücudu olumsuz dış etkilerden koruyan ve stabilize eden çok sayıda koruyucu ve metabolik işlevi yerine getirir.

Her gün, yardımımız olmadan değil, cilt farklı testlere tabi tutulur: uygunsuz hijyen ve bakım, kalitesiz kozmetikler, kötü beslenme de çoğu zaman görünümü etkiler.

Bu konuyu incelerken, çok az insan vücuda giysilerle ya da onun yapıldığı kumaşlarla işkence yaptığımızı hatırlıyor. Zararın çoğu kimyasal bir bileşimden gelen malzemelerden gelir.

Daha önce kumaşlar iki gruba ayrılıyordu:

parti kumaş alan,parti kot kumaş alan,parti gabardin kumaş alan,parti viskon kumaş alan,parti kumaş alanlar,parti penye kumaş alan,parti keten kumaş alan,parti saten kumaş alan,parti poplin kumaş alan,parti kaşe kumaş
  • sentetikler;
  • doğal tuvaller.

Bugün genellikle “karışık” kumaşlar bulabileceğiniz için aralarındaki çizgi kopmuştur. Doğal malzemelerden yapılmalarına rağmen, sert kimyasal işlemlere tabi tutulurlar. Bu durumda ne tür bir kumaşa atfedilmelidir – sentetik mi yoksa doğal mı? Zor soru.

Stok Kumaş Alanlar Üreticiler genellikle doğal kumaşları özel kimyasallarla işlerler, ardından malzeme kırışmaz, lekeleri itmez vb. Bu aynı zamanda doğal keten için de geçerlidir. Malzemenin nemi absorbe etme pozitif özelliğinin kaybolması nedeniyle leke önleyici bir madde ile emprenye edilir. Bu tür işlemlerden sonra keten, yarı sentetik viskonun özelliklerini kazanır. Bu tür yöntemler, doğal kumaşların özelliklerini sorgulamaktadır.

Elbette çoğu kişi koşu için pamuklu bir stok jarse üzerine bir membran spor forması giymeyi tercih edecek. Her şey, sentetik kumaşların doğal olanların işlevlerini yerine getirirken sentetik kumaşların seviyesine ulaştığı gerçeğiyle açıklanıyor: Pamuk gibi nemi emiyor ve daha hızlı kuruyorlar. Ancak yine de membran kumaşların kimya olduğu ve pamuğun çevre dostu bir kumaş olduğu unutulmamalıdır. 

Doku sağlığı tam olarak nasıl etkiler?

Sentetikte deri “nefes almaz”. Hassas dermisi olan insanlar için sentetikler tehlikelidir. Sera etkisi yaratan ve alerji veya tahrişe neden olabilen ciltteki nemin buharlaşmasını önler.

Özellikle sorumlu bir şekilde, ciltle doğrudan temas edecek kumaş seçimine müdahale etmeniz gerekir.

Cildin “arkadaş” olmasının tavsiye edilmediği kumaş türlerinin listesine kendinizi alıştırmanızı öneririz:

Viskon.

Akrilik kumaş yıkma,yün kumaş yıkama,kaşmir nasıl yıkanır,modal kumaş nasıl yıkanır,saten kumaş nasıl yıkanır,viskon kumaş nasıl yıkanır,akrilik kumaş nasıl yıkanır,yün kumaş nasıl yıkanır,

Bunun doğal bir malzeme olduğuna dair yaygın bir efsane var. Selülozdan yapılmış olmasına rağmen bu kumaşa doğal deme hakkı vermez. Bezler, doğallıklarını sıfıra indiren kimyasal işlemeye uygundur. Bu arada, viskon kumaş alan yapay olarak yaratılan ilk kumaşlardan biri olarak kabul edilir.

Tek başına viskon kumaş alan nefes alabilir ve antibakteriyel olduğu için zararlı değildir. Ancak suyun etkisi altında performansı kötüleşir, bu nedenle bileşime çeşitli kimyasal bileşenler eklenir, bu da genellikle tahrişe neden olur ve viskozu “nefes alma” özelliklerinden mahrum bırakır.

Hassas cilde sahip kişiler özellikle dikkatli olmalıdır.

Polyester.

Genellikle bu malzemeden çeşitli çocuk eşyaları, hatta çocuk bezleri yapılır. Yanlışlıkla doğal kumaşlara da atfedilebilir. Tabii ki, bileşimde doğal lifler bulunur, ancak polyester aynı zamanda petrol ürünleri içeren maddeleri de içerir. Diğer kimyasal bileşenler de mevcuttur. Etkileşime girdiklerinde malzeme toksik ve kanserojen özellikler sergiler.

Naylon kumaş alan

polyester kumaş satan,polyester kumaş satan,kilo ile polyester kumaş,kiloluk polyester kumaş,kiloyla polyester kumaş,polyester kumaş kilo fiyatı,

Dayanıklılığından dolayı ödüllendirilmiştir. Eski bir tarihe sahiptir, bu nedenle çok az insan onun üretimi ve kalitesiyle ilgilenmektedir. Malzeme oldukça elastiktir ve tayt, çorap, tozluk vb. Yapmak için idealdir.

Kadınların naylon taytların “hava almadığını”, salgıları emmediğini ve enfeksiyonlara ve mantarlara neden olan cildin aşırı ısınmasına neden olduğunu hatırlamaları gerekir. 

Akrilik.

Görünüşte yünü andırır. Isıyı iyi tutar, ancak kesinlikle nefes almaz. Hoş olmayan sonuçlara da neden olabilecek bir sera etkisi yaratılır. 

Bambu.

Materyal, pamuktan daha kötü olmayan higroskopik özelliğiyle övünebilir. Hafif, esnek ve uygun fiyatlı. Doğal pamukla rekabet edebilecekmiş gibi görünüyor. Ancak ne yazık ki, işleme sırasında sert kimyasal işlemlere maruz kalır. Sülfitler, soda hidroksit, sülfürik asit içerir. Bu bileşenler ciddi alerjilere neden olur.

Yün

Doğal yün doğal ve güvenlidir Dezavantajı, ciltte en sık tahriş ve kızarıklık görülen doğal olmayan boyalarla (bu doğal merinos ve kaşmir yünü için geçerli değildir) işlenmesidir. Bu nedenle dış giyim olarak yünlü şeyler giymek daha iyidir.

Cilt dostu kumaşlar.

Tabii ki, bitkisel kökenli doğal kumaşlar – pamuk veya keten satın almak daha iyidir. Güvenli kumaşlar ayrıca hayvansal kökenli kumaşları da içerir – ipek ve yün (kimyasal boyalar kullanılmadan). Tercihinize bağlıdır. 

Bu stok kumaşlar doğal içeriklerden oluştukları, nemi mükemmel şekilde emdikleri ve havanın geçmesine izin verdikleri için cilde zarar vermezler ve alerji, tahriş ve solunum yolu hastalıklarına neden olabilecek kimyasalları buharlaştırmazlar.

Tabii ki, örneğin, doğal, kaliteli ve çocukların ve yetişkinlerin sağlığı için kesinlikle güvenli olan pamuklu parti kumaşlar, sentetik olanlara göre daha hızlı kırışır ve daha uzun süre kurur. Bunun nedeni, pamuğun kimyasal işlemden geçmemesi ve bu dezavantajları ortadan kaldırmasıdır. Ancak burada mesele zaten herkesin tercihi ve bir kişinin kaliteye ve sağlığa ne kadar değer verdiğine bağlı. 

Kataloğa aşina olabilir ve bu bağlantıdan yüksek kaliteli doğal kumaşlar sipariş edebilirsiniz.

Güvenlik kumaşlarına daha yakından bakalım.

Pamuk.

Yazlık şifon elbise kumaşı,yazlık ipek elbise kumaşı,yazlık pamuklu elbise kumaşı,yazlık saten elbise kumaşı,yazlık triko kumaşları,

Dayanıklı, yüksek aşınma direncinde farklılık gösterir. Normalde yüksek sıcaklıklarda yıkamayı tolere eder (beyaz kumaşlar; renkli kumaşları 40 dereceden yüksek olmayan sıcaklıklara maruz bırakmak daha iyidir). Pamuklu giysiler nefes alabilir ve tüm hijyen gereksinimlerini karşılar. Nemi iyi emerler ve aynı zamanda dokunuş ve görünüm için tamamen kuru kalırlar. Bakım kurallarına uyarsanız küçültmeyin. Hem elde hem de makinede yıkanabilir. Buharlama işlevi pamuğun ütülenmesini kolaylaştırır.

Ayrıca patiska, saten, poplin, patiska vb. İçerir. Listelenen kumaşlar ayrıca cilt ve genel olarak sağlık için güvenlidir.

Burada  uygun fiyatlı toptan ve perakende fiyatlarla kaliteli doğal pamuk satın alabilirsiniz.

Keten.

Tıpkı pamuk gibi nemi emer ve nefes alabilir. Dış özellikler açısından pürüzsüzlük ve mat parlaklık ile ayırt edilir. Pamuk da ketene eklenir, bu da onu daha yumuşak yapar. Ve mat bir görünüm verir. Kumaş güçlü ve dayanıklıdır. Keten kumaş alanlar 60 derecede yıkamaya dayanıklıdır.

İpek.

İpek kumaşlar asil olarak kabul edilir. Bunlardan genellikle “statü” bluz, elbise, takım elbise vb. Dikerler. Nemi iyi emer (ağırlığının yarısını sıvılarda emebilir) ve çabuk kurur. Malzeme dayanıklıdır. Çok hafif. Dokunmak güzel. Ucuz değil. Sadece elde yıkanabilir.

Yün.

Bu kumaştan cilt için tamamen güvenli olmayan malzemeler listesinde bahsettik. Ancak bu sadece kimyasal boyalara ödünç verenler için geçerlidir. Doğal yün sağlık için güvenlidir. Sıcaktır, kırışmaz ve leke tutmaz. Montunuza uygun kurallara göre bakmanız gerekir. Uygun olmayan bakım, kumaşın deforme olmasına neden olabileceğinden. Yalnızca agresif olmayan deterjanlarla elde yıkayın. 

Cilde iyi gelen kumaş,cilt için hangi kumaş alınır,alerji yapmayan kumaşlar,alerji yapan kumaşlar,cilt için en iyi kumaşlar,cilde hangi kumaş iyi gelir,

Parti Kumaş Satın Alan Önceliklerinize ve gereksinimlerinize bağlı olarak, harmanlanmış kumaş satın almaktan ödün verebilirsiniz. Örneğin viskon eklenmiş pamuk. Bu uzlaşma cilde tamamen zararsız olabilir. Her şey, bileşimdeki doğal keten yüzdesine bağlıdır. Bileşimde daha fazla pamuk varsa, malzeme daha hoş ve giyilmesi daha rahat olacaktır. Daha yüksek bir polyester yüzdesi rahatlık ve dayanıklılık sağlayarak ütülemeyi kolaylaştırır.  

Umarız bu makaleyi okuduktan sonra doğru sonuçları çıkarırsınız ve doğal kumaşlar alarak cildinize daha çok bakarsınız. Dayanıklıdırlar, dayanıklıdırlar ve her zaman moda kalırlar. Nefes alabilir, nem emici ve ısı tutma özelliklerinden dolayı, sıcak ve soğuk mevsimde sizin için uygun olacaktır. 

Bu, sentetik eşyaların gardıroptan atılması gerektiği anlamına gelmez. Sentetiklerle doğrudan cilt temasından kaçınmak akıllıca bir seçim olacaktır. Ancak “ikinci kat” bir giysi olarak giyilebilir. Önemli olan, en sevdiğiniz sentetik şey ile cildiniz arasında pamuklu, keten, ipek veya yüksek kaliteli karışık malzemelerden yapılmış giysiler olmasıdır.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!