Bir Metre Viskon Kumaş

1 metre viskon kumaş alan 1 metre viskon kumaş satın alanlar 100 metre şifon kumaş alan 50 metre şifon kumaş alan

Viskon kumaş satın alanlar. İşte viskon kumaşın ne olduğu hakkında bilmeniz gereken her şey. İpek kumaş, vücudu vurgulaması ve ışıkta parlaması nedeniyle uzun zamandır tercih edilmektedir. Kumaş alan ancak yüksek talep ve yoğun üretim yöntemleri çok pahalı olduğu anlamına gelmektedir. Bunun üstesinden gelmek amacıyla, üreticiler ipek alternatifi olarak yarı sentetik bir kumaş geliştirdiler – viskon kumaş.

VISKON KUMAŞ NEDIR?

Baskılı şifon alanlar,baskılı kumaş alan,Basklı kumaş alan yerler,baskılı viskon alanlar,Basklı likralı kumaş alanlar,baskılı ham kumaş alanlar,baskılı kumaş nereye satılır,baskılı kumaşlar nereye satarım,

Viskon kumaş 1800’lerin sonlarında geliştirildi ve o zamandan beri bu hafif ve yumuşak kumaş ev dekorasyonu ve giyim için kullanıldı. Başlangıçta ipek için alternatif olarak kullanılmak üzere yapılmış daha ucuz ama çok yönlü bir kumaştır. Bu kumaş, elbise ve bluz gibi kıyafetlerin üretimi ve döşemelik ve halı gibi ev malzemeleri gibi çeşitli amaçlar için kullanılmıştır.

Viskon ne tamamen sentetik ne de doğaldır. Esas olarak ağaçların bir bileşeni olan selülozdan yapılır. Daha sonra viskon kumaş üretmek için çeşitli kimyasal dönüşümlerden geçmeleri sağlanır. Selüloz, ilk zamanlarda plastik oluşturmak için kullanılan şeydir. ‘Viskon’ adı, söz konusu yarı sentetik rayon kumaş tipine dönüştürülen odun hamuru çözeltisinden türetilmiştir.

VİSKON KUMAŞ NEDİR – ÖZELLİKLERİ

Viskon kumaş ipek bir alternatif olarak yapıldığından, ipek viskon kumaşa benzer özelliklere sahiptir. Her ikisi de zarif birkumaş örtüve kaplama sağlar ve cilde yumuşaktır. Bununla birlikte, ipeğin aksine, viskon kumaş nispeten ucuzdur ve en iyi polyester, pamuk ve spandeks ile eşleştirilir.

AVANTAJLARI

İşte viskon kumaşın avantajları:

Hafif- Viskon kumaş hafiftir ve vücudun üzerine güzelce örtülür ve giyim için mükemmeldir.

Viskon penye nedir? Viskon kumaş iyi mi? Viskon kumaş esnek olur mu? Likralı viskon penye kumaş nedir? %100 viskon ne demek? Viskon kumaş nasıl anlaşılır? Turlu viskon ne demek? Türlü kumaş nedir? Viskon kumaş metresi ne kadar? Ham penye viskon alan,toptan viskon satın alanlar,karışık viskon kumaş alanlar,karışık parça kumaş alan,karışık iplik alanlar,

Yumuşak-Viskon kumaş ipek gibi görünecek şekilde yapılmıştır. Bununla birlikte, ipek yerine ciltte pamuk gibi hissediyor.

Nefes alabilir– Vücuda sıkıca oturmak yerine cildin üzerine örtülen hafif bir kumaştır. Bu, nefes almayı kolaylaştırır ve sıcak havalar veya iklimler için uygundur.

Yüksek emici – Isıyı yakalamak yerine, viskon kumaş suyu ve teri etkili bir şekilde emer. Bu nedenle, spor giyim için de harika bir malzeme haline getiriyor.

Boyaması kolay– Viskon kumaşın boyanması kolaydır ve birden fazla yıkamadan ve yıllarca kullanımdan sonra bile rengi solmaz.

DEZAVANTAJLARI

Tıpkı diğer kumaşlar gibi, viskon kumaşın da aşağıdakiler de dahil olmak üzere kendi dezavantajları vardır:

Elastik olmayan viskon kumaş şeklini korur ve elastik değildir. Bununla birlikte, gerilme eklemek için, spandex veya diğer benzer tekstillerle karıştırılabilir.

Kolayca küçülür ve kırışır – Ne yazık ki, birkaç yıkamadan sonra, viskon kumaştan yapılan ürünler sonunda küçülür. Ayrıca dikkatli kullanılmadığı ve bakımı yapılmadığı takdirde kolayca kırışır.

krep kumaş firması krep kumaş fabrikası krep kumaş krep kumaş fabrikası bursa merter krep kumaş firması zeytinburnu toptan krep kumaş

Güneşin ısısı altında bozulur – Viskon kumaşın kalitesi de güneş ışığına uzun süre maruz kaldıktan sonra caydırır. Bu nedenle, güneşten uzak kapalı alanlarda kullanılması en iyisidir.

Kuru temizleme sıvısı ile çözünür – Viskon kumaşlı kuru temizleme sıvısı kullanamazsınız. Aksi takdirde, kumaşı tamamen tahrip edecektir.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!