Bir Metre Şifon Kumaş

Şifon etek kaç metreden çıkar? Şifon elbise için kaç metre kumaş almak gerekir? şifon bluza ne kadar kumaş gerekir? Şifon elbise için ne kadar kumaş almalı? Şifon kumaş satın alanlar

Kumaş alanlar. Seçtiğiniz: Viskon Şifon — ölçüler genişliğinde (150 cm), %100 Viskon.

Bayan giyim, elbise, eşarp ve atkı tasarımlarının yanı sıra çeşitli dekoratif kumaş çalışmaları için uygundur. Viskon şifon kumaş alan elde boyanmış veya daldırılarak boyanmış yapısal deseni sayesinde benzersiz bir renk efektine sahiptir. Pürüzsüzlük, çekici tasarım, renkli desen ve yırtılma direnci öne çıkan özelliklerdir.

✅ 1 Metre (50″ veya 150 Cm) Yüksekliklerde Satılır. Aynı Tasarım Mobilyaların Birkaç Metresi Sürekli Çalışan Bir Partide Olası Maksimum Uzunlukla Sonuçlanacaktır.

Şifon Kumaş Alan. Şifon etek kaç metreden çıkar? Şifon elbise için kaç metre kumaş almak gerekir? şifon bluza ne kadar kumaş gerekir? Şifon elbise için ne kadar kumaş almalı? Şifon kumaş satın alanlar. Şifon kumaş nereye satılır? Şifon kumaş üreticileri. Şifon kumaş fabrikası. Ham şifon kumaş satın alan. Merter şifon kumaş firmaları.

Çevre dostu baskı: Tekstil üretimi için sertifikalı mürekkep ve ön-son kimyasallar kullanıyoruz, bu da kumaşımızın çevre dostu ve evrensel kullanım için güvenli olmasını sağlıyor.

Yıkama Bakımı: Viskon şifonları yıkamak için elde yıkama her zaman en iyi ve en güvenli yöntemdir.

ŞİFON DOĞAL BİR KUMAŞ MIDIR?

Şifon doğal liflerden yapılır mı sorusunun cevabı evet! Şifon hem doğal liflerden hem de sentetik liflerden dokunabilir. Şifona zarif bir ışıltı veren geleneksel ipek lifleri, doğal lifler olarak kabul edilir. Ancak elyaf olarak pamuk da kullanılabilir, ancak bu, kumaşın daha az parlak olmasına neden olur. Paradan tasarruf etmek için şifon genellikle naylon ve polyester gibi sentetik elyaflardan yapılır.

ŞİFON VE ÖZELLİKLERİ

Şifon kumaş fabrikası,merter şifon kumaş firması,şifon kumaş firmaları merter,şifon kumaş satanlar Zeytinburnu,şifon kumaş satın alan Zeytinburnu,toptan şifon kumaş satan firmalar bursa,ucuz şifon kumaş,multi şifon kumaş,beyaz şifon kumaş,şifon kumaş nasıl yıkanır,

Şifon düz dokuma ile yapılır. Şifonun yüzeyi son derece fırfırlıdır ve parmakların arasında kum taneli bir his uyandırır. Kumaş, bu hissi değişen büküm yönlerine sahip ağır bükümlü ipliklere borçludur .

Kumaş hafif parlaktır ve yumuşak, dökümlüdür. İnceliği nedeniyle şifon çok hassastır ve diğer birçok kumaştan daha hızlı yırtılır.

ŞİFON NE İÇİN KULLANILIR?

Şifon çok ince ve hafif bir kumaştır. Metrekare başına sadece 100 gram ağırlığında olan kumaş, bu özelliğinden dolayı özellikle dans kostümleri yapımında popülerdir. Ancak kumaş, hafif yazlık giysiler için de idealdir. Şifon şeffaf olduğu için giysiler genellikle astarlıdır. Düğün duvakları, eşarplar, iç çamaşırları, bluzlar ve gece elbiseleri genellikle finisaj için şifon unsurlara sahiptir.

Hem ipek, hem pamuklu hem de naylon şifon boyayabilirsiniz. Bu çok güzel renkler yaratır. Polyester lifler su bazlı boyayı iter, bu nedenle bu liflerin özel bir işlem kullanılarak boyanması gerekir.

ŞİFON NASIL YIKANIR

İnce ve ince yapısı nedeniyle şifon hassastır ve özen ister. Şifon kumaşınızı yıkamadan önce, kumaşın doğal mı yoksa kimyasal elyaftan mı yapıldığını kontrol edin. Bir ipek şifon giysi ya kuru temizleme yapılmalı ya da elde hafifçe yıkanmalıdır. Kimyasal lifler genellikle makinede 30 derecede yıkanabilir . Yıkamadan önce üreticinin bakım talimatlarını okuyun! Lütfen yıkarken sıkma programını kullanmayın . Şifon giysilerinizi

nemliyken ve düşük sıcaklıklarda ütülemek en iyisidir.. Su giysilerinizi lekeleyebileceğinden buharı kapatın.

ŞİFON İLE DİKİŞ DİKERKEN NELERE DİKKAT ETMELİSİNİZ?

Şifon Etek Modelleri,Tam Daire Kloş Etek dikimi,Tam Daire Etek Kalıbı,Tam Daire Kloş Etek kalıbı,Şifon Etek,Kloş Elbise,Yarım kloş etek nasıl kesilir,Tam kloş elbise kesimi,

Şifonun doğası gereği bu narin kumaşı dikerken sabır ve sağlam bir ele ihtiyacınız olacak. Fırfırlı yüzey yapısı sayesinde şifon kumaş rahatlıkla kayabilir. Dikişi kolaylaştırmak için, kumaşı kağıt mendil veya nakış sabitleyici arasında kaymaz bir yüzeye yerleştirmek en iyisidir. İplikleri çekmemesi için iğnenin hasarsız olduğundan emin olun. Şifon kumaş dikiş deliğine kolayca takılabilir, bu nedenle dikkatli ve yavaş dikmelisiniz. Overlok veya Fransız dikişi ile kumaşın kenarını düzgün bir şekilde temizleyin.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!