Beyaz Keten Kumaş

Beyaz Keten Gömlek, Beyaz Keten Gömlek Kadın, Beyaz Keten Gömlek Erkek, Beyaz Gömlek Erkek, Beyaz Keten Gömlek Mavi, Beyaz Gömlek Kadın, Yazlık Keten Gömlek Erkek, Siyah Keten Gömlek,

Beyaz Keten Kumaş Nedir?

Keten kumaş alan ağırlıklı olarak ev eşyaları uygulamaları için kullanılan keten bazlı bir tekstildir. Keten pamuğa benzerken, pamuk tohumlarının etrafında büyüyen kozalar yerine keten bitkisinin saplarından elde edilen liflerden yapılır.

Kilo İle Keten Kumaş. Sıcak ve nemli iklimlerde ketenden yapılmış giysiler tercih edilir. Nemi önemli bir süre boyunca tutma eğiliminde olan pamuğun aksine, keten çabuk kurur ve bu da aşırı sıcak koşullarda ısı tutulmasını azaltmaya yardımcı olur.

KUMAŞ ÇEŞİTLERİ ALINIR…

Terletmeyen kumaş hangisi? Yazın pamuk mu polyester mi? Yazlık kumaşlar hangileri? Keten gömlek mi pamuk mu? Keten Kumaş metre fiyatı Ham Keten Kumaş Yıkanmış Keten Kumaş Pamuk Keten kumaş özellikleri Pamuk Keten Kumaş Elbiselik Keten Kumaş çeşitleri Yazlık Keten Kumaş Ham Keten Kumaş Fiyatları

Bugün Keten

Kiloyla keten kumaş. Bu günlerde keten, öncelikle bir avuç tekstil ürünü üretmek için üretimde kalan niş bir üründür. Zengin geçmişine rağmen, bu kumaşı yapmak için kullanılan zahmetli ve zaman alıcı işlemler nedeniyle keten artık moda değil. İronik olarak, üretim zorlukları, binlerce yıl önce keten üretimini başlangıçta caydırdı; Bugün hat üreticilerinin karşılaştığı zorluklar antik çağda olduğundan oldukça farklı olsa da, bu kumaşın üretimi hala titiz ve pahalıdır.

Keten Kumaş Nasıl Yapılır?

Keten kumaşı oluşturan malzeme, keten bitkilerinin gövdelerinde bulunan selüloz lifidir. Benzer birçok bitkinin sapları gibi, keten sapları da odunsu, kamışlı bir iç kısımdan ve lifli, lifli bir dış kısımdan oluşur.

Keten üretimine hazırlanmak için bu lifin üreticileri, keten liflerini keten saplarının odunsu iç kısmından ayırarak başlar. Geleneksel olarak, bu adım ham keten saplarının ıslatılmasıyla gerçekleştirilmiştir, ancak bu günlerde üreticiler aynı etkiyi elde etmek için kimyasallar kullanabilir. Keten lifleri ipliğe eğrilmeden önce, bu kimyasallar yıkanır, ancak kimyasal olarak ayrılmış keten lifi üzerinde artık toksik maddeler kalabilir.

PARÇA KETEN ALANLAR

Dikim

Parça Keten bitkileri yaklaşık 100 günlük büyümeden sonra hasat için hazırdır. Keten bitkileri ısıyı tolere etmediğinden, mahsulün ölümünü önlemek için yılın daha serin kısmında ekilmeleri gerekir.

Elyaf Ayırma

keten kumaş alınır keten kumaş satın alınır 0536 336 43 43 kilo işi keten kiloyla keten kumaş

Keten sapları hasat edildikten sonra yaprak ve tohum ayıklayan bir makinede işlenir. Daha sonra üreticiler, ketenin lifli dış sapını yumuşak, odunsu iç kısmından ayırır. Bu işleme denir ve ustalıkla yapılmadığı takdirde tekstil üretiminde kullanılan hassas keten lifleri zarar görebilir.

Penye

Artık iç lifler diğer liflerden ayrıldığına göre, ince iplikler halinde taranabilirler. Elyaflar tarandıktan sonra eğirme için hazır olacaktır.

Kurutma

Son olarak, keten üreticileri bitmiş ipliği kurutur ve bobinlere sarar. İplik daha sonra boyanmaya, işlenmeye ve giyim eşyası, ev eşyaları veya diğer tekstil ürünlerine dönüştürülmeye hazırdır.

KETEN KUMAŞ SATANLAR.

Giyim alanının dışında, keten bir ev eşyası malzemesi olarak popülerliğini koruyor. Özellikle ketenden yapılan peçete ve masa örtülerini bulmak oldukça yaygın ve bu günlerde pamuk havlular için daha popüler olsa da, ketenden yapılmış el havlusu, mutfak havlusu ve banyo havlusu bulmak da mümkün.

PARTİ KUMAŞ ALANLAR.

Keten kumaşın özellikleri nelerdir? Keten kumaş yazın giyilir mi? Naturel keten kumaş nedir? Keten dokulu kumaş nedir? Keten kumaş özellikleri Ham Keten Kumaş Yazlık Keten Kumaş Elbiselik Keten Kumaş Keten Kumaş fiyat Keten Kumaş metre fiyatı Keten Döşemelik Kumaş Pamuk Keten Kumaş

Kumaş alanlar yatak takımları, pamuğun neredeyse tamamen keten kumaşa sahip olduğu başka bir arenadır, ancak yine de keten yastık kılıfları ve çarşaflar bulmak mümkündür. Yatak takımlarında ketenin bir avantajı, bu tekstilin dayanıklılığıdır; dayanıklılık sorunlarıyla karşılaşmadan ketende pamuğa göre daha yüksek iplik sayıları elde etmek mümkündür. Keten kumaşın tek endüstriyel uygulamalarından biri de resim için tuval üretimidir.

Etiketler:

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!