Astar Nedir? Astar Satın Alan.

Astar satın alanlar,astar kim alır,astar kim alır,astar nereye satarım,astar kumaş kim alır,astar kumaş kime satarım,astar satın alan yerler,astar satanlar,astar satan yerler,parça astar alan,astar parçası kim alıyor,

Kumaş Alan Firmalar. Denye Astar. Polyester Astar Jarse Astar Kiloluk Astar Saten Astar . 70 Denye Astar. 50 Denye Astar. 170 Tel Polyester Astar. 190 Tel Polyester Astar. Astar Firmaları. Astarlık Kumaş. Astar İmalatçıları. Yeni bir kıyafet seçtiğimizde, dışarıda nasıl göründüğüne odaklanma eğilimindeyiz. Hiç şüphe yok ki, hepimiz harika görünen ve dünyaya harika görünmemizi sağlayan kıyafetler giymek istiyoruz. Kaliteli bir kişiyseniz, öğenin doğal liflerden yapılmış güzel, yüksek kaliteli bir kumaştan yapılmış olması muhtemelen sizin için önemli olacaktır. Ancak çoğumuzun, bir giysiye karar verirken dikkate almayı unuttuğu şey, iç kısmıdır: astar.

ASTAR ÇEŞİTLERİ ALINIR – SATILIR

Bir astar giysinin gizli kısmı olabilir, ancak bileşimi vücuda dış kumaştan daha yakın olduğu için kullanıcının konforu için anahtardır. Giysileriniz sadece harika görünmekle kalmamalı, aynı zamanda harika hissetmelidir. Yaz aylarında sentetik astarlı keten etek giymek, kendinizi harika ve rahat hissettirmenin tam tersidir.

denye astar satışı polyester astar satışı denye astar satışı jarse astar satışı astarlık kumaş satanlar astar kumaş satış yerleri
denye astar satışı polyester astar satışı denye astar satışı jarse astar satışı astarlık kumaş satanlar astar kumaş satış yerleri

Ayrıca, düşük kaliteli astarlı güzel giysiler sadece bir kalite cephesidir. Aslında, astar, bir giyim parçasının gerçekte ne kadar yüksek olduğunun göstergelerinden biridir, çünkü astar, üreticinin veya markanın ayrıntıları gerçekten önemsediğini veya maliyetleri ve köşeleri kesip kesmediklerini ortaya çıkarabilir. Astar daha düşükse kimsenin sizi yüksek kalitede satın aldığınıza ikna etmesine izin vermeyin.

İşte iyi bir astarın nasıl tanınacağı ve iyi bir astarın fakir olandan nasıl ayırt edileceği hakkında birkaç ipucu. Ama buna girmeden önce, bazı kıyafetlerin neden bir astarı olduğunu konuşalım.

Astar nedir ? astarın amacı nedir?

Astar, kumaşın veya giysilerin, aksesuarların veya ayakkabıların içindeki diğer malzemelerin iç tabakasıdır. Genellikle ana, dış olanı daha ince olan pürüzsüz ve ipeksi bir malzemeden yapılır, ancak bazen ana malzemeyle aynı malzemeden yapılır.

Bir astarın birincil amacı, tipik olarak pürüzsüz ve ipeksi kumaşının cilde veya altındaki giysiye sürtünmeyi azaltmasıdır.Bu, çeşitli faydalar ve giysilerin yapımında bir astarın kullanılmasının birkaç nedeni sağlar.

Her şeyden önce, astarı sayesinde, bir parça giyim daha sorunsuz bir şekilde düşer ve hareket ettiğinizde bile vücutta düzgün bir şekilde yatar. Kollarınızı yünlü, tamamen astarlı bir blazerle gererseniz, blazer hafifçe yukarı doğru hareket eder ve sonra kollarınızı yere indirdiğinizde aşağı doğru hareket eder. Bu, sürtünmeyi azaltan ve ana kumaşın kendi ağırlığı altında doğal olarak düşmesine yardımcı olan astar sayesinde.

İkincisi, azaltılmış sürtünme, bir öğeyi açıp kapatmayı kolaylaştırır. Kalın bir süveterin üzerine giydiğiniz yünlü bir kışlık ceket düşünün. Kat içindeki astar nedeniyle, katın giyilmesi çok daha kolaydır. Ve son olarak, sürtünmenin azaltılması astarlı kıyafetlerin daha uzun süre dayanmasını sağlar, çünkü ana kumaşın iç kısımdaki aşınma ve yıpranmaya daha az doğrudan maruz kalmasıdır.

Bir astarı nerede bulabilirsiniz?

Kabanlar

Katlar, özellikle daha ağır yünlü katlar, genellikle yapılarının bir parçası olarak kullanılan bir astarı olan bir giysi kategorisidir. Astarı olmayan katlar bulabilirsiniz, ancak bence, bir ceket için özellikle alakalı olan, daha önce açıklanan üç faydadan dolayı, bir yün, sonbahar / kış ceketinin bir astarı olmalıdır. Ceketin kumaşının pürüzsüz bir şekilde düşmesini istiyorsunuz, paltoyu hantal kış kıyafetleri üzerinde kolayca açıp kapatabilirsiniz ve son olarak, kaliteli bir ceket pahalı bir ürün olduğundan, en azından size dayanacak bir tane istersiniz birkaç yıl. Bir astar, her üç alanda da size yardımcı olacaktır.

Etekler ve elbiseler için astar

Etek ve elbiseler astarlı veya astarsız olabilir. Genellikle kalem etekler ve astarları olan daha kalın, dokuma kumaşlardan yapılmış A-line etekler. Bir astar güzelce düşmelerine yardımcı olur ve bacaklarınızın etrafına dolaşmalarını önler. Takım setlerinden etekleri düşünün – her zaman bir astarı olmalıdır. Daha hafif, rahat, akışlı eteklerin genellikle bir astarı yoktur, çünkü ana kumaşları zaten pürüzsüzdür ve ana özellikleri akışkanlık ve havadarlıktır, bu da astarı gereksiz kılar.

Elbiseler söz konusu olduğunda, daha sert kumaşlardan veya cilde yapışma eğilimi olan kumaşlardan yapılmış bir astar kullanılmalıdır. Tıpkı eteklerde olduğu gibi, akıcı yazlık elbiselerin çoğu için bir astar gerekli olmayacaktır. Bununla birlikte, bir elbisenin ana kumaşı yarı saydam veya açığa çıkarsa, elbisenin daha opak görünmesini sağlamak için bir astar kullanılabilir. Ayrıca, patenci tarzı eteklerde ve elbiselerde, astar (jüpon) eteğin daha fazla hacim oluşturmasına yardımcı olur.

İyi bir astar nasıl olur?

İyi bir astar yapan iki ana unsur vardır: bileşimi ve terbiye ile birlikte, giysiye dikilme şekli.

1. Kompozisyon

Polyester hakimiyeti çağında, aradığınız şey sentetik olmayan, tercihen doğal liflerden veya malzemelerden yapılmış bir astardır. Aşağıdakilerden yapılmış bir astar aramalısınız:

✓doğal lifler: ipek veya pamuk

selülozdan yapılmış suni elyaflar: viskoz, suni ipek, cupro, modal, asetat

✓ayakkabı için deri

Doğal lifler ve selülozdan yapılmış suni lifler, nefes aldıkları için giysilerinizdeki bir astar için en iyisidir. Ayrıca, doğal lifler sentetik olanlardan daha hijyeniktir ve sentetik lifler kadar çabuk kokmaya eğilimlidirler. Bir astar vücudunuzun ana kumaşından daha yakındır, bu nedenle sıcaklık, hava sirkülasyonu ve terleme derecesini ayarlama konusunda bir astarın rahatınız üzerinde büyük bir etkisi vardır.

Doğal lifler

İpek özellikle takım elbise ve yünlü paltolar için bir astar için tartışmasız en lüks ve üstün seçenektir, ancak günümüzde kadın giyiminde ipek astarlı bir giysi bulma şansı çok incedir. İpek sadece çok pahalıdır ve bir astar, üreticilerin maliyetleri düşürmesi için en popüler alan olduğundan, bu günlerde neredeyse hiç kimse ipek astarlı hazır giyim üretmektedir. Ama sizin için özel bir blazer veya ceket almayı planlıyorsanız harika bir seçenek. İpek güzeldir, ikinci cilt gibi hisseder, nefes alır ve vücut sıcaklığını düzenler. Arıtma ve kalitenin özü.

Pamuk bazen astarlarda bulunabilen başka bir doğal kumaştır, ancak çok sık değildir. Pamuk ipekten çok daha ucuzdur, ancak pürüzsüz değildir. Pamuk tipik olarak hafif pürüzlü olduğundan, örneğin resmi bir blazer astarı için her zaman en iyi kumaş değildir. Pamuk astarlar yazlık elbiseler, etekler, gündelik blazerlerde bulunabilir.

Selülozlu suni elyaflar

Viskon, suni ipek, cupro, modal, asetat vb.Gibi selülozdan yapılmış suni lifler ipliğe benzeyen pürüzsüzlüğe sahiptir (yine de hissetmede önemli bir fark vardır), üretilmesi nispeten ucuzdur ve nefes alabilir, bu da onları yapar ceket, ceket ve etek, elbise gibi herhangi bir resmi aşınma için öğelerin astarlanması için uygun bir seçim. Selüloz esaslı bir kumaştan yapılmış bir astar, günümüzde erkek yün takım elbise ve paltolarında neredeyse varsayılan astar türüdür. . Ama maalesef sentetiklerin hüküm sürdüğü kadınlar değil.

Ayakkabılarda deri astar Kumaş Satın Alan.

Ayakkabılarınızın nelerden oluştuğuna dikkat etmeye başladığınızda, kaç tane “deri” ayakkabının gerçekte sadece deriden yapılmış olduğuna şaşıracaksınız. Mağazalarda mevcut olan birçok deri ayakkabı, aslında deri taklidi veya bilinmeyen kompozisyona sahip gizemli bir “tekstil” veya farklı malzemelerin bir kombinasyonundan yapılmış iç taban ve astar içerir.

Denye astar üreten firmalar,70 denye astar üretimi yapan firmalar,170 tel polyester astar üretimi yapan firmalar,170 tel polyester astar üretimi yapan firmalar,Jarse astar üretimi yapan firmalar,70 denye jarse üreticileri,

Bunu deri ayakkabılarda fark ederseniz, üretici tarafından kandırıldığınızın farkında olmalısınız. Sadece üst kısmın deriden yapıldığı ayakkabılar kaliteli deri ayakkabılar değildir. Kaliteli bir deri ayakkabı, tabanı (istisna olarak deriden de yapılabilir) ve isteğe bağlı olarak, bazı kışlık botlar için isteğe bağlı olarak, termal bir tabaka dışında tamamen deriden yapılmalıdır. Deriden başka bir şeyle kaplı deri ayakkabılar, zaman, para ve rahatsızlık için yatırım yapmaya değmez.

Hiçbir şey deriyi dayanıklılık, nefes alabilirlik hijyenik özellikler kullanıcının rahatlığı ve ayağınızın şekline uyum açısından ayakkabı astarı malzemesi olarak yenemez. Deri bir ayakkabının sentetik veya tekstil astarı varsa, ayaklarınız terleyecek ve koklayacaktır. Ayrıca, bu tür ayakkabıların ömrü çok kısa olacaktır, çünkü ayakkabılardaki sentetik astarlar iyi yaşlanmaz, çabuk yıpranırlar. İyi deri paraya mal olmasına rağmen, deriyi ayakkabı astarında üreticinin maliyetini düşürmekten başka bir neden kullanmamak için hiçbir neden yoktur.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!