Alpaka Kumaş Nereden Alırım? Alpaka kumaş Satın Alanlar.

Alpaka kumaş nereden alabilirim,alpaka kumaş satış yerleri,bursa alpakası nereden alınır,toptan alpaka kumaş,alpaka kumaş nereye satarım,alpaka kumaş satın alan,alpaka kumaş kim alır,

Alpaka Kumaş Nereden Alırım? Alpaka kumaş Satın Alanlar.

Alpaka yün, dünyanın en değerli doğal elyaflarından biridir ve lüks moda tasarımcıları ve el örgüler için favori bir malzemedir. Son derece yumuşak, hafif ve dayanıklı malzeme Peru’ya özgü olan alpakadan gelir ve alpaka yapağı ve iplik, çoraplardan şapkalara, kazaklara, paltolara ve daha fazlasına kadar kış dolaplarının temelidir.

Alpaka Elyaf Nedir? Alpaka Kumaş Kim Alır?

Alpaka lifi, bir alpakadan toplanan saçlardır. Alpaka lama benzeri bir hayvandır, ancak alpakalar genellikle diğer deveden çok daha küçüktür. Kumaş olmak üzere iki farklı alpaka türü vardır ve her biri biraz farklı bir lif türü üretir. Alpakalar ayrıca 22 doğal renktedir.

Tüm alpaka yünü elyafları, her elyaf telinin küçük çapının bir sonucu olarak son derece yumuşaktır ve alpaka lifi, elyaftaki hava ceplerinden dolayı koyun yününden beş kat daha sıcak ve daha güçlüdür, bu da daha fazla ısı tutmasını ve daha fazla ısı içermesini sağlar. Alpaka lifi, yumuşak ve dayanıklı doğasıyla son derece lüks olarak kabul edilir ve bu da kışlık giysiler için bir fikstür haline gelir.

Alpaka Elyafı Nereden Geliyor? Kumaş Alanlar

Alpaka Kumaş
Alpaka Kumaş

Alpaka lifi, Güney Amerika’ya özgü alpakadan gelir. Aşırı iklimlerde yaşar ve bu da onların coveted katlarını geliştirmelerine yardımcı olur. Alpakalar genellikle ilkbaharda, daha sıcak aylarda daha kısa saçlara sahip olmalarını sağlar ve ham polar eğrilebilir, boyanabilir, dokunabilir veya keçelenebilir.

Alpaka Elyafının Özellikleri Nelerdir?

Hipoalerjenik : Alpaka lifi, insanların alerjik olabileceği bazı yün üreten hayvanların salgıladığı doğal bir balmumu olan lanolin içermez ve bu nedenle doğal olarak hipoalerjeniktir.

Yumuşak : Alpaka lifi yumuşak, ipeksi bir his verir ve koyun yünü gibi sıcakken, potansiyel olarak kaşıntılı aynı doğaya sahip değildir. Bunun nedeni, alpaka lifinin doğal olarak dokunuştan daha yumuşak olmasıdır, çünkü merinos yünü gibi çap olarak daha küçük birkaç mikron olduğundan karakteristik yumuşaklığını verir.

Su itici : Alpaka lifi doğal olarak suya dayanıklıdır çünkü inanılmaz derecede düşük su tutma oranına sahiptir.

Ilık : Alpaka lifi son derece sıcaktır, ancak fiberin havasızlığı yünün çok ağır hale gelmeden ısıyı hapsetmesine ve tutmasına izin verdiği için hafif bir doğaya sahiptir.

apkalardan eldivenlere ve çoraplara kadar, alpaka kıyafetler son derece popülerdir ve alpaka ürünleri çeşitli farklı işlemlerden yapılır.

Alpaka kumaş nereden alabilirim,alpaka kumaş satış yerleri,bursa alpakası nereden alınır,toptan alpaka kumaş,alpaka kumaş nereye satarım,alpaka kumaş satın alan,alpaka kumaş kim alır,

Triko : Alpaka, fiber meraklıları arasında favori ve alpaka ipliği el örgüsü topluluğunun bir fikstürü. Alpaka kazakları, alpaka hırkaları, alpaka çorapları ve daha fazlası trikolar ve kroşe makineleri tarafından yaratılır. Parmak veya hafif iplikten orta veya kamgarn bir iplikten tıknaz bir ağırlığa kadar çeşitli alpaka iplik ağırlıkları vardır. Alpaka ipliği saf alpaka veya yün alpaka karışımı ipliği olabilir, çünkü alpaka büküldüğü herhangi bir liflere yumuşaklık ve mukavemet katar.

Eğirme ve boyama : El eğiriciler de alpakaya doğru çekilir, çünkü alpaka harika bir eğirme lifidir. Birçoğu çok güzel doğal renklerde olduğu gibi alpaka boyamazken, daha açık renkler de boyanabilir. Bununla birlikte, hem eğirme hem de boyama için, koruyucu kıllar, yani bacaklardaki kıllar, boyayı iyi döndürmediği veya tutmadıkları için çıkarılır. Alpaka büküldükten ve boyandıktan sonra, bir bobin içinde düzenlenen bir iplik uzunluğu terimi bir çile içine monte edilir.

Keçe : Alpaka ayrıca keçe oluşturmak için liflerin keçeleşmesini ve yoğunlaştırılmasını içeren keçeleşme için mükemmel bir liftir. Lifleri çalkalamak için sıcak su ve sabun kullanılır; işlem bir çamaşır makinesi kullanılarak da yapılabilir.

Dokuma : Alpaka ipliği dokuma için popüler bir malzemedir ve bir eşarp gibi dokuma bir alpaka giysisi genellikle çok yoğun ve sıcaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın