1 Metre Keten Kumaş

Keten Kumaş elbiselik,Keten Kumaş fiyat,Ham Keten Kumaş,Keten Kumaş toptan,Keten kumaş özellikleri,Keten gömlek kumaşı,Keten koltuk kumaşı,Pantolonluk Keten Kumaş, 1 metre keten kumaş,1 ton keten kumaş,1 ton ham keten kumaş

Parça kumaş satın alanlar. Keten kumaşların ön terbiyesi şunları içerir: kavurucu; öksürük; kumaşlara yumuşaklık ve ıslanabilirlik vermek için bir alkali ve soda çözeltisinde kaynatma (koyu gri haşlanmış kumaşlar); safsızlıkları ve kısmi ağartmayı gidermek için zayıf bir sülfürik asit çözeltisi ile asitleştirme (açık gri renkli asitlenmiş dokular); hipoklorür ve hidrojen peroksit ile ağartma.

Kumaş alan. Tam beyazlatma dört aşamada gerçekleştirilir. Beyazlık derecesine göre 1/4, 1/2, 3/4 beyaz ve beyaz kumaşlar ayırt edilir.

keten kumaş üretenler ucuz keten kumaş ham keten kumaş alanlar keten kumaş üreten firma adresleri

Yünlü kumaşlar şunlara tabi tutulur:

  • kavurucu (dokuma desenini ortaya çıkarmak için sadece kamgarn kumaşlar);
  • mekanik özellikleri iyileştirmek ve kumaşlara homojenlik kazandırmak için kaynar su ile demleme;
  • kirleticileri gidermek için deterjanlarla yıkamak;
  • keçe benzeri bir kaplama oluşturmak, kumaş kumaşların yoğunluğunu ve ısı korumasını arttırmak amacıyla rulo. Şunlar vardır: perdeler ve kumaşlar için güçlü bir rulo (3.5-8 saat), ince yünlü takım elbise ve ceket kumaşları için orta (2 saate kadar), penye ceket kumaşları için zayıf (20-40 dakika);
  • bitki safsızlıklarından temizlemek için zayıf bir sülfürik asit çözeltisi ile karbonizasyon (saf yünlü kumaşlar);
  • bunun sonucunda kumaş dokularının yüzeyinde bir çizik yığını oluşur ve dokular daha yumuşak, kabarık ve ısı koruyucu hale gelir;
  • kumaşın ön yüzeyindeki yığının çeşitli figürler şeklinde döşendiği ratinizasyon;
  • kimyasal ve optik yöntemlerle ağartma, ancak çok nadiren, çünkü bu dokuların gücünü azaltır;
  • gerilmeleri eşitlemek ve taranmış ve ince kurutulmuş kumaşlarda kırışıklık oluşumunu önlemek için sıcak su ve buharla ıslak dekatronlama.

Kumaş baskı

Baskı veya kumaşların desenli renklendirilmesi, malzemenin belirli alanlarına bir boya uygulanması ve sabitlenmesi işlemidir.

Baskı çeşitli şekillerde gerçekleştirilir: makine, örgü, şablon, transfer baskısı (alt liste).

Çizim yöntemine göre, baskı düz, kazınmış ve yedeklemeye ayrılır.

Doğrudan baskıda, desen ağartılmış veya önceden boyanmış bir kumaşa açık renklerde uygulanır. İkinci durumda, doğrudan yazdırmaya arka plan baskısı denir.

Çizimin kapladığı alana bağlı olarak, beyaz toprak baskılı çizimler (kumaş alanının% 40’ına kadar), yarı astar (% 40-60) ve zemin (% 60’tan fazla) vardır. Kazınmış bir baskı elde etmek için, kumaş önce pürüzsüz boyamaya tabi tutulur ve daha sonra kumaşı bu yerlerde renklendiren bir aşındırma bileşiği baskı ile uygulanır. Karanlık bir arka plan üzerinde beyaz bir resim ortaya çıkıyor. 0536 336 43 43. Ancak bir renk deseni elde edebilirsiniz. Bunu yapmak için, aşındırma bileşimine buna dayanıklı bir boya verilir.

İkili Takım bayan tesettür,Şık ikili takımlar tesettür,Tesettür Takım,İkili Takım,İkili Takım Pantolonlu,Şık İkili takımlar,İkili Takım Pantolonlu Tesettür,bayan takım elbise modelleri,bayan takım kumaşları,bayan takım kumaşı alanlar,bayan takım kumaş alan,poliviskon bayan takımları,keten bayan takımları,pamuk bayan takımları,yazlık bayan takımları,kışlık bayan takımları,

Yedek baskı, boyanmamış bir kumaşa koruyucu (yedek) bir bileşim uygulanarak elde edilir. Daha sonra kumaş pürüzsüz boyamaya tabi tutulur ve rezerv bileşiminin uygulandığı yerlerde boyanmaz.

Son kumaş terbiyesi

Ön işlem, boyama ve baskıdan sonra kumaşlar pazarlanabilir bir görünüme sahip değildir. Kumaşların nihai dış tasarımı ve estetik özelliklerinin iyileştirilmesi için son son işlem gereklidir.

Başlıca son bitirme türleri:

Kumaşa dolgunluk ve sertlik kazandırmak için yapıştırıcılar (nişasta, dekstrin vb.) içeren bir apretin kumaşa uygulanmasıdır. 0536 336 43 43. Uygulanan aprit miktarına bağlı olarak, yumuşak – muslin (apetin% 1-3’ü), orta (% 5-6) ve sert (% 10’a kadar) kaplamalı kumaşlar elde edilir; genişletme düzleştirmek ve standart bir genişlik elde etmek için nemlendirilmiş kumaşın kurutma ve genleşme makinesinde gerçekleştirilir;

Diğer son kaplama türleri de kullanılır.

Özel kumaş kaplama

Keten Kumaş üreticileri Bursa,Keten kumaş Denizli,Gofre kumaş üreticileri,Türkiye nin en iyi kumaş üreticileri,türkiye'de keten kumaş üretimi,Merter keten Kumaş,Türkiye Kumaş fabrikaları,Toptan Keten Kumaş,

Kumaşlardaki kusurları azaltmak veya ortadan kaldırmak, onlar için önemli özellikler (su geçirmezlik, düşük parçalanabilirlik) vermek veya estetik özellikleri geliştiren herhangi bir etki yaratmak için özel tipte kaplamalar yapılır.

Özel kaplama tipleri: ezilme önleyici, su itici, antistatik, taşlama önleyici, dayanıklı kabartma, kararlı parlaklık, oluklu, metalizasyon, vb.

Kumaşların tüketici özelliklerinin oluşumundaki son aşama terbiyedir. 0536 336 43 43.Terbiye işlemleri, kumaşların görünümünü iyileştirebilir ve onlara rekabet güçlerini artıran ek özellikler kazandırabilir. 0536 336 43 43. Terbiye işlemlerinin prosedürü, hammadde bileşimi, ipliklerin tipi ve kumaşların amacı ile belirlenir. Kumaşların ön, renkli, son ve özel terbiyesi vardır.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!