Astar Alanlar

Her Giysi İçin En İyi Astar Kumaşını Seçin

Parti kumaş alanlar. Astar, giysilerin içine giren kumaştır, dikişleri ve astarı gizlemek için kullanılır.

JARSE ASTAR. POLYESTER ASTAR. ŞİFON ASTARI. CEKET ASTARI. İNTERLOK ASTAR. SATEN ASTAR. TAFTA ASTAR. KİLO İLE ASTAR. KİLOLUK ASTAR. KİLOYLA ASTAR. Giysilerin kaliteli ve iyi bitmiş görünmesinden sorumludur, ancak kaliteyi ve ana malzeme ile iyi gittiğini dikkate almalıyız, aksi takdirde konfor sorunlarına neden olabilir veya giysiyi deforme edebilir.

Bu nedenle bugün size astar kumaşını nasıl seçeceğinizi ve dış kumaşa ve yapmaya karar verdiğiniz giysiye göre en uygun olanlarının hangileri olduğunu öğreteceğiz.

Astar kumaşı nasıl olmalıdır?

 • Hafif, ince kumaşlar, ana kumaşla aynı ağırlıkta veya biraz daha ince.
 • Giysinin kumaşı ile aynı yıkama ve bakım bakımına sahip olun
 • Güçlü ve dayanıklı
 • Cilde karşı nefes alabilir ve rahattır
 • Kolay giyilip çıkarılması için yumuşak, hafif ve kaygan
 • Çekmemelidir ve pamuk gibi doğal bir kumaş kullanıyorsanız kullanmadan önce yıkamanız tercih edilir.
 • Tercihen vücuda yapıştığında çok rahatsız olabileceğinden antistatik olmalıdır, statik polyester astar kullanmaya karar verirseniz etek, pantolon gibi giysilerde kullanmaktan kaçının, ceket veya montlarda kullanın.

Astar Çeşitleri

1. Pamuk

1a kot kumaş alanlar 1a interlok kumaş 1a penye kumaş 1a polar kumaş 1a kumaş satın alan yerler 1a süprem kumaş alan 1a polyester kumaş alan 1a dokuma kumaş alanlar 1a denim kumaş 1a vual kumaş 1a keten kumaş

Pamuk çok yönlü bir astardır, doğal bir kumaş olduğundan cilt için en rahat ve nefes alan kumaştır.

Kullanım Alanları: Yazlık elbiseleri veya etekleri, şeffaf pamuklu giysileri ve çocuk kıyafetlerini astarlamak için idealdir.

Astarlar: Pamuklu batiste, vual, muslin, çim, perkal, takım elbise için pamuklu ekose.

2. ipek

Doğal ve suni (asetat ve viskon) ipek astarlar vardır. Şıklığı ve lüksü çağrıştıran parlak görünüme sahip yumuşak ve hafif bir kumaştır. Antistatik olması ile karakterize edilir, çekme ve solma yapmaz ve giysilere güzel bir görünüm kazandırır. Farklı kaliteler ve fiyatlar var, seçeceğiniz kumaş bütçenize ve ihtiyaçlarınıza bağlı olacaktır.

Kullanım Alanları: Düğün ve parti elbiselerini, etekleri ve takım elbise ve paltolar için ipek krep gibi daha kalın olanları astarlamak için idealdirler.

3. Polyester

JARSE ASTAR ALANLAR

ham jarse baskı altı jarse ham jarse parti jarse stok jarse spot jarse parti jarse alan ham jarse alan 70 denye jarse 50 denye jarse kim kumaş alır,

Polyester sentetik bir elyaftır, yani petrolden elde edilen kimyasal ürünlerle yapılır, yani deri ile çok fazla hava almaz ve statik elektriğe sahiptir.

Kullanım Alanları: Sadece astarı sabit olan ve fazla hareket gerektirmeyen, mont ve ceket gibi cilt ile sürekli teması olmayan daha bol giysilerde kullanılması tercih edilir.

Astarlar: Polyester, Asetat, saten astar, jarse astar, interlok astar, şifon satarı, İpek Polyester

4. Örme – Lastikli

Bir streç veya streç kumaş kullanırken, aynı özelliklere sahip bir astar kullanmak önemlidir. Fazla esnemeye ihtiyaç duymayan kumaşlar için likra ilaveli düz veya daha fazla esneme için örülebilir.

Kullanım Alanları: Genellikle spor giysilerde veya kumaşın elastikiyetini kaybetmesini istemediğiniz hafif giysilerde kullanılır.

Astarlar: Örme, triko veya elastik astar.

POLYESTER ASTAR SATIN ALANLAR

Likralı Poplin Astar Kumaş,Likralı Tafetta Astar Kumaş,Likralı Saten Astar Kumaş,Astarlık kumaş isimleri,Pamuklu Astar Kumaşı,Astarlık Kumaş Fiyatları,Penye Astar,Astar çeşitleri nelerdir,Etek Astar kumaşı,Çanta astar kumaşı,Kiloluk astar kumaş,Polyester Astar kumaş fiyatları,Polyester astar Kumaş nedir,Polyester Astar boya,Polyester Astar Kumaş özellikleri,Ucuz Astar Kumaş,Astar Kumaş çeşitleri,Astarlık kumaş isimleri,Kiloluk astar kumaş,

Astar alırken nelere dikkat etmelisiniz?

 1. Rengin giysinin rengiyle eşleşmesi için, giysiye farklı bir dokunuş vermek için çarpıcı bir renk veya kontrast baskı da kullanabilirsiniz.
 2. Giysinin dış kumaşı ile uyumlu olmalı, aynı ağırlıkta veya biraz daha hafif yapmaya çalışıp aynı özeni göstermelidir.
 3. Astarı almaya giderken dış kumaşı da beraberinizde getirmeniz için yanınızda getirin.
 4. Giysinin kullanımını düşünün, sıcak havalar içinse nefes alabilen bir astar önemlidir veya kış için ise giysiye daha fazla sıcaklık veren sentetik bir kürk veya dolgulu astar önemlidir.
 5. Anti-statik astarlar hakkında soru sorduğunuzdan emin olun.
 6. Kumaş alanlar
ankara parça kot alanlar izmir parça şifon alanlar merter parça interlok alan denizli parça polar alan çorlu parça saten alan samsun parça viskon al

Bunlar astar kumaşlarla ilgili tüm ipuçlarımızdı, umarız sizin için faydalı olmuştur ve bir dahaki sefere ihtiyacınız olduğunda doğru seçeneği seçmenin daha kolay olacağını umarız. En önemli şey, farklı olanları denemek ve kumaş tedarikçilerinize sormak, size en iyi seçimi yapmanıza yardımcı olacaklardır.

 • error: Content is protected !!