Ütü Nasıl Yapılır? Kumaş Çeşitlerine Ütü Nasıl Yapılır?

ütü nasıl yapılır,perde nasıl ütülenir,keten nasıl ütülenir,bluz nasıl ütülenir,saten nasıl ütü yapılır,ütü nasıl yapılır

Ütü Nasıl Yapılır? Kumaş Çeşitlerine Ütü Nasıl Yapılır?

Kumaşların özel muamelesi

Ne zaman giymeniz gereken ütüleme ayarını bilmek çokönemlidir. Pamuğun nasıl ütüleneceğini bilmek kolaydır, ancak favori eteğinizenasıl yün atılacağınızı veya ipek bluzunuzu nasıl ütüleyeceğinizi merakediyorsanız, sadece kırışıksız bir giysiye sahip olmamanızı sağlayan özeltalimatlar vardır. Kumaş Alan amaaynı zamanda giyiminize daha fazla özen göstererek daha uzun süre dayanır. Pamuk, denim, muslin veya patiska gibiyüksek ısılarda veya yün ya da ipek gibi orta dereceli ısılarda kullanıpkullanmamanız parça kot alan ütü eniyi şekilde faydalanmak için yararlı grafiğimizi kullanın, böylece her zamankırışmazsınız.

Her kumaş farklı olduğundan, en sevdiğiniz çamaşır veya kaşmir süveterine zarar vermemek için ütüleme tekniğinizin ayarlanması gerekebilir. Ütü önerileri de dahil olmak üzere, tavsiye edilen kumaş bakım talimatlarını görmek için elbisenizdeki veya çarşaflarınızdaki etiketi kontrol kumaş parçası alan ettiğinizden emin olun. Bir etiketi kaçırıyorsanız bu basit kuralları izleyin:

Bir parça giysi ütülüyorsanız ancak kumaşın ne yaptığını bilmiyorsanız, önce en düşük sıcaklığı kullanın ve iç dikişte test edin.

Bir kumaş karışımı yapıyorsanız düşük sıcaklık ayarını kullanın

Birden fazla kumaştan yapılmış kıyafetleri ütülüyorsanız, düşük ayarlarla başlayın.

Doğal lifler ParçaKumaş Alanlar.

ütü nasıl yapılır,perde nasıl ütülenir,keten nasıl ütülenir,bluz nasıl ütülenir,saten nasıl ütü yapılır,ütü nasıl yapılır
ütü nasıl yapılır,perde nasıl ütülenir,keten nasıl ütülenir,bluz nasıl ütülenir,saten nasıl ütü yapılır,ütü nasıl yapılır

Pamuk Nasıl Ütülenir(denim, muslin, patiska,): Hala nemli iken yüksek ısıda ütüleyin. Kumaş kuru ise, bir sprey şişesi ile önceden nemlendirin veya kumaşı nemlendirmekiçin ütünüzün üzerindeki püskürtme düğmesini kullanın. Buharı kullanın vegerekirse püskürtün stok kumaş alan.

İpek Ütü Nasıl Yapılır: Orta ısı ayarını ve kuru havayı içte kullanın. İpek bir kravat bastırmak için, sağ taraftaki aşağı bakan bir kumaşın üstüne koyun, ardından düğmesine basın.

Yün Ütüsü (Kaşmir, Flanel): Orta ısıda bir ütü bezi ve buharlı ütü kullanın.

Sentetik elyaflar

Asetatı Nasıl Ütü Yapılır: Düşük ısıda, kuru demiri kumaşın yanlış tarafında buhar olmadan kullanın.

Akrilik Demir Nasıl Yapılır: Düşük ısıda ütü ile kumaşın yanlış tarafında buhar olmadan kuru demir. Gerekirse sprey kullanın. Parti kumaş.

Naylon Ütü Nasıl Yapılır: Buhar olmadan düşük ısı ve kuru demir kullanın. Gerekirse sprey kullanın.

Polyester Ütü İşlemi: Ütü hala nemliyken, bir sprey şişesi ile önceden nemlendirin veya kumaşı nemlendirmek için ütünüzün üzerindeki püskürtme düğmesini kullanın. Düşük veya orta sıcaklıkta kullanın.

Keten, ipek veya pamuklu ütü yapmanın en önemli yanı, iyi çalışan ve giysinizi ya da kumaşınızı kırışmaz hale getirecek bir ütüye sahip olmaktır. Sadece sıcaklık ayarlarına sahip olmayan ancak belirli kumaş türlerini içeren bir demir arayışına girerek tahmin etmeniz gerekmez. Buhar veya sprey özelliği de inanılmaz derecede önemlidir. Ütü ve ütü çeşitleri hakkında daha fazla ipucu için, Iron 101 serimizin kalanını keşfedin.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!