Toptan Saten Kumaş Satın Alanlar

Saten kumaş fabrikası saten kumaş satın alan firmalar ham saten kumaş satın alan yerler parça saten kumaş alan saten kumaş üreticileri saten kumaş satış yerleri saten kumaş satanlar tekleme saten kumaş alanlar sezon sonu kalmış saten kumaş alanlar üretim fazlası saten kumaş satın alan kişiler sezondan kalan saten kumaş alanlar saten kumaşlar nereye satılır

Kumaş satın alan. Saten kumaş fabrikası saten kumaş satın alan firmalar ham saten kumaş satın alan yerler parça saten kumaş alan saten kumaş üreticileri saten kumaş satış yerleri saten kumaş satanlar tekleme saten kumaş alanlar sezon sonu kalmış saten kumaş alanlar üretim fazlası saten kumaş satın alan kişiler sezondan kalan saten kumaş alanlar saten kumaşlar nereye satılır?

Toptan kumaş satın alanlar. Saten, zarif elbiseler için parlak, kadifemsi bir kumaş olarak olağan kullanımının ötesine geçer. Nedime elbiseleri ve gelinliklerin ötesinde saten dokuma çok çeşitli kumaşlarla birlikte kullanılabilir. “Saten” terimi, tekstilin kendisini değil çoğu kumaşın örgüsünü tanımlar. Saten kumaş Döşemelerde ve şık el çantalarında kullanılan ipeksi, parlak bir yüzeye sahiptir.

Kumaş satın alan Merter kot kumaş firmaları merter kumaş üreticileri merter saten kumaş merter toptan kumaş merter tekstil firmaları İstanbul kumaş satın alanlar giyimkent kumaş satın alanlar giyim kent toptan kumaş tekstilkent kumaş satın alan yerler İstanbul kumaş alan yerler Zeytinburnu kumaş satın alan yerler zeytinbunun’da toptan kumaş satın alan.

SATEN NEDİR?

Dimi ve düz dokuma ile birlikte üç ana tekstil örgüsünden biri satendir. Saten dokuma, hoş bir örtüye sahip, parlak, esnek ve elastik bir kumaş üretir. Bir tarafta parlak, kadifemsi bir yüzey, diğer tarafta daha mat bir yüzey saten kumaşı tanımlar. Bu, tanımına göre çok sayıda varyantı olan saten dokuma işleminin bir ürünüdür.

Düz dokuma kumaşlarla karşılaştırıldığında saten kumaş dokumaları daha esnektir ve saten, hoş dökümlülüğü ve parlak görünümüyle bilinir. Bunlar satenin birkaç özelliğidir.

Parlak ön kısım: Çözgü ve atkı ipliklerinin düzenlenme şekli nedeniyle saten dokumalar, kumaşın pürüzsüz, parlak bir tarafı ve donuk bir arka kısmı sağlar. Saten ipeksi, gösterişli bir yapıya sahiptir.

Güzel Örtü: Saten dokumalar ipeksi, zahmetsiz bir örtü oluşturur ve liflerin yoğunluğu ve malzemenin esnekliği sayesinde onu gece kıyafetleri ve perdeler için ideal kılar.

Dayanıklı: Kumaşın karakteri şeklini iyi korur ve kırışmaya karşı dayanıklıdır; bu özelliklerden bazıları birçok uygulama için değerlidir.

Kırışmaya karşı dayanıklı: Saten diğer malzemeler kadar kolay kırışmaz.

Ancak saten kumaşların bazı dezavantajları da vardır:

Kolayca takılır: Saten dokumada iplikler hızla karışabilir ve bu da hoş olmayan takılmalara neden olabilir.

Yönetilmesi zor: Saten, kaygan ve pürüzsüz olduğundan dikiş yaparken özellikle acımasız olabilir.

Her birinin kendine has etkileri ve uygulamaları olan farklı saten çeşitleri mevcuttur. Uygun saten çeşidini seçerken istenilen kalıp, kalite, görünüm gibi unsurları göz önünde bulundurmalısınız.

Polyester Saten

Slk satene göre daha uygun fiyatlı bir seçenektir ve sentetik elyaflardan üretilmiştir. Saten parlaklığına sahip olup bluz, elbise ve aksesuarlarda kullanılabilir.

Antik Saten

Online Denye Kumaş Online İnterlok Kumaş Online Kaşkorse Kumaş Online Turlu Viskon Kumaş Online Etamin Kumaş Online Ham Kumaş Online Ham penye Online Penye Kumaş Online Üç iplik Kumaş Online İki İplik Kumaş

Antik saten kumaş, hafif parlaklığı sayesinde yumuşak bir çekiciliğe sahiptir. Tarihi kostümlerde ve vintage esintili tasarımlarda kullanılmıştır. Aynı zamanda saten sırtlı şantung olarak da bilinir.

Krep Saten

Bu çeşit bir tarafı krep dokulu, diğer tarafı parlak bir yüzeye sahiptir. Çok yönlülük sağlar ve çoğunlukla ters çevrilebilir giysilerde kullanılır.

Doğal ipek elyaflarından yapılmış, pürüzsüz ve zengin bir yüzeye sahip lüks bir çeşittir. Gelinliklerde, abiyelerde ve diğer zarif elbise ve perdelerde güzel bir şekilde kullanılır. 

Düşes Saten 

Düşes saten kumaşı, genellikle gelinlikler, yapılandırılmış elbiseler ve resmi kıyafetler için kullanılan lüks ve ağır bir saten çeşididir. Kaliteli bir görünüme sahiptir ve kolayca örtülebilir. Bu çeşit genellikle asetat, ipek ve polyesterden üretilir ve düz renklerde mevcuttur.

Dokumanın birçok uygulaması nedeniyle saten, modadan iç dekorasyona kadar her alanda kullanılabilir. İşte satenin en yaygın kullanımlarından bazıları:

Elbiseler: Kullanışlı dökümlülüğü ve parlak parlaklığı, saten kumaşı gece elbiseleri ve gelinlikler için temel malzeme haline getirir.

Döşeme: Sandalye kılıfları, yastık kılıfları ve diğer minderli mobilyalar saten kullanılarak yapılabilir.

Çarşaf: Esnek ve pürüzsüz dokusundan dolayı saten genellikle yatak çarşafı üretiminde kullanılır.

Ayakkabı: Saten ayakkabı tasarımcıları tarafından süslü topuklulardan balerin terliklerine kadar kullanılır.

Moda aksesuarları: Saten, debriyaj ve gece çantası yapımında sıklıkla kullanılır.

Kumaş satın alanlar. Viskon satın alan yerler Viskon satın alan kişiler Viskon alan firmalar 12 ons Viskon satan yerler spot Viskon alanlar stok Viskon satın alanlar parça Viskon satın alanlar Ham Viskon kumaş satın alanlar tekleme Viskon satın alanlar.

Satenin türü, en iyi nasıl yıkanacağını ve bakımının yapılacağını belirler. Sentetik malzemelerden ve pamuk satenlerden oluşan saten kumaşlar evde yıkamaya uygundur ancak ipek satenler profesyonel kuru temizleme gerektirir. Saten ürünlerinizi evde yıkarken aşağıdaki genel prensiplere uyulmalıdır:

Saten kolayca şeklini kaybedebilir, bu nedenle ürünü sıkmaktan veya kuruması için asmaktan kaçının.

Saten üzerinde kurutucu kullanmayın. Bunun yerine, temiz bir havlu üzerine koyun ve kuruması için düz bir şekilde yatırın.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!