Seri Sonu Kumaş Alanlar

Seri sonu kot kumaş,seri sonu polar kumaş,seri sonu keten kumaş,seri sonu viskon kumaş,seri sonu kadife kumaş,seri sonu jarse kumaş,seri sonu ham kumaş alan,seri sonu gabardin kumaş,seri sonu saten kumaş,

Parti kumaş alanlar. Poplin, dimi, oxford, flanel, ve daha fazlası arasından seçim yapabilirsiniz . Farkları biliyor musun?

Vücudu saran giysiler söz konusu olduğunda, doğal liflerden yapılmış kumaşlar da erkek gömlekleri için daha iyi bir seçimdir. Bazı erkekler, yüzde 35 polyester olan pamuklu gömlekler satın almayı sever, böylece daha hızlı kururlar ve ütülenmeleri gerekmez. Ancak bu gömleklerde rahatlıktaki kesintiler çok yüksektir: daha kolay terlersiniz, kumaş ten üzerinde çok rahat hissetmez ve biraz yapay bir parlaklığa sahiptir.

Sezon kumaşları Sezon Kumaş Çeşitleri Yeni sezon kumaşları Yazlık sezon kumaşları Kışlık Sezon kumaşları ilkbahar sezonu kumaşları hangisi? Sezonun Kumaşları nelerdir? Gömleklik sezon kumaş çeşitleri nedir? Bu sezon hangi kumaşlar moda? Yeni sezon kumaş modası.
PARTİ KUMAŞ SATIN ALANLAR

Uygun ekipman ile saf pamuklu kumaşların ütülenmesi de kolaydır, çekmez ve birçok yıkamadan sonra bile rengini korur. Ancak biraz daha pahalı –  buna değeceğine inandığımız bir yatırım. Ismarlama gömleğiniz için ağırlıklı olarak yüksek kaliteli pamuktan yapılmış kumaşlar bulacaksınız.

Spot kumaş alan ancak pamuk tek başına yeterli bilgi değildir doğru kumaş türünün de seçilmesi gerekir. Elbette dokunma duyunuza göre gidebilir veya danışmanınıza güvenebilirsiniz. Ancak gömlek kumaşları hakkında biraz teori zarar vermez:

EĞİRME VE DOKUMA HAKKINDA KISA BİLGİ:

En az iki iplik sisteminin dik açılarda çaprazlanmasıyla bir kumaş oluşturulur. İplik sistemlerinden biri kumaşın uzunluğu boyunca ilerler ( çözgü ), ikinci iplik sistemi kenardan kenara ( atkı ) gider.

DÜZ VEYA KUMAŞ ÖRGÜ:

Düz veya kumaş örgü:

Örgü , çözgü ve atkıdan elde edilen en basit örgü türü dönüşümlü olarak üstte ve altta görünür  . Sıkı bağlama, yüksek düzeyde bir mukavemet ve biraz sert bir örtü oluşturur. Bu, çok az havayı hapsettiği için, bu kumaşlar sizi o kadar sıcak tutmaz, ancak bu, kumaşı kestirerek iyileştirilebilir. Dokurken desen yoktur, sadece farklı iplik renkleri efekt oluşturabilir. Tipik temsilciler: Oxford, poplin ve flanel.

KUMAŞ DOKUMAK:

Kumaş dokumak

Parti kumaş satın alanlar. Çapraz çizgilerle tanınabilir   – örn. B. kot pantolonda açıkça görülebilir. Bu çizgiler, atkı ipliklerinin birkaç çözgü ipliğini atlamasıyla oluşturulur. Örgü tipinden dolayı dimi kumaşlar düz dokumalara göre daha sıcak, daha dayanıklı ve daha yumuşaktır. Bu bağ türü şunları içerir: B. Fil à fil, gabardin ve pazen.

ELYAFTAN İPLİĞE VE SİCİME:

Sezon sonu kot alan,sezondan kalan kumaşları alanlar,sezon sonu iplik alan,sezondan kalan kumaş kimler alır,sezon sonu parti kumaş alanlar,sezon sonu polar kumaş alan,sezon sonu ham kumaş alan,sezon sonu viskon alan,

Pamuk iplikleri, nispeten kısa pamuk liflerinin birlikte bükülmesiyle oluşturulur. Tek tek iplikler birlikte büküldüğünde bir sicim oluşur. İplikler tercihen gömlek kumaşlarında mukavemeti artırmak, özel bir his, özel bir görünüm veya modaya uygun efektler elde etmek için kullanılır. Özellikle dayanıklı, pürüzsüz, yoğun ve boyutsal olarak kararlıdırlar. İplikler çözgü ve atkıya dokunduğunda yüksek kaliteli gömlekler için kaliteli bir özellik olan iki katlı bir kumaştan bahsediyoruz. Yarım bükümlü bir kumaşta sadece çözgü bükümlerden oluşur.

GÖMLEKLER İÇİN KUMAŞ ÇEŞİTLERİ

POPLİN:

Çoğunlukla pamuk olmak üzere bükümlü ipliklerden yapılmış düz dokumada yoğun dokuma malzeme Çok dayanıklı ve kırışmaya dayanıklı, polyester içeriği %30 veya daha fazla, hatta demir içermez

OXFORD:

160 ila 220 gram ağırlığındaki genellikle renkli kumaşlar için düz dokumadan yapılmıştır.Renkli çözgü ve sepet örgüsünü andıran küçük ızgaralar oluşturan beyaz atkı iplikleriyle karakterizedir. Poplin gömleklerinden daha az resmi

PAMUKLU FLANEL:

Sportif gömlekler için genellikle kareli desenle dokunan kabarık kumaş. Yüksek kalitede, çoğunlukla dimi dokumada dokunur, ardından yüzey pürüzlendirilir.

PAMUKLU DİMİ:

Stok kumaş alanlar. Kumaştaki eğimli nervür ile kolayca tanımlanan dimi dokuma kumaş. Hafif versiyonlarda poplinden daha az kırışmaya meyilli ancak biraz daha ağır olan şık gömlekler için uygundur.

YARIM KETEN:

Çözgü pamuk ipliği, atkı keten ipliği olan gömleklik kumaşlar. Saf ketenden daha az kırışır, saf pamuktan daha hoş soğutur – her iki dünyanın da en iyisi!

DENİZ ADASI PAMUK:

şanel kumaş tüvit kumaş
şanel kumaş tüvit kumaş

Elle hasat edilen ince pamuklu kumaş, çok küçük hasat hacimleri. Çok ince lifler, saf ve yırtılmaya karşı dayanıklı, en uzun pamuk lifleri (52 mm’ye kadar). Çoğunlukla santimetre başına yüksek sayıda iplikle dokunmuştur ve ipeksi bir his verir. En iyi ve en pahalı gömlek niteliklerinden biri.

BATİSTE:

Kumaş alanlar. İnce iplikli ve yoğun dokunmuş kumaş, çoğunlukla pamuktan ama aynı zamanda karışımlar da. Çok hafif yazlık gömlekler için uygundur, ancak dikkatli olun: biraz şeffaf olabilirler. Bu yüzden eğlence için daha çok tavsiye edilir.

Yorum Yap