Metre İle Şifon Kumaş Alan

Metre ile şifon kumaş alanlar,metre spot kumaş alanlar,metre ile parti kumaş alan,metre ile ham kumaş alanlar,metreyle kumaş alan,metreyle kumaş alanlar,metreyle ham kumaş alanlar,

Şifon kumaş satın alanlar. Üretim fazlası şifon alanlar tekleme şifon kumaş satın alan yerler parti sonu şifon kumaş alan imalat fazlası şifon kumaş alanlar artan şifon kumaşları alanlar en iyi fiyata şifon alanlar en iyi fiyata şifon kumaş satın alan şifon kuma nereye satılır? Elde kalan şifon kumaşları alanlar.

Kumaş alan. İnce yarı saydam kumaşlar, üretimlerinde özel işçilik gerektirir, bu nedenle eski zamanlardan günümüze, sofistike ve zarif lüksün sembolü olarak kabul edilirler. Bu tür malzemeler arasında şifon kumaş, şu anda bu tekstil grubundaki satış liderlerine atfedilebilecek özel bir yere sahiptir.

Şifon – ne tür bir kumaş?

Onu diğer şeffaf malzemelerden ayıran şifonun özelliği, ipliklerin özel krep bükümünün basit bir düz dokuma ile birleştirilmesinin sonucu olarak yüzeyinin parlak ve dokunuşta hafif grenli olmasıdır. Başlangıçta bu malzeme ipekten yapılmıştır ve ipek kumaşların üretim merkezi olan Türkiye vatanı olarak kabul edilir.

Avrupa’da ipek şifon 18. yüzyılda ortaya çıktı ve çok pahalı bir kumaş olarak kabul edildi. “Paçavra” stok kumaş alan anlamına gelen biraz küçümseyen isme rağmen). Sadece çok zengin bir bayan şifon bir elbise alabilirdi, ancak şifon bir fular veya fiyonk çok yaygın bir zarif dekorasyon parçasıydı. Bu elit malzemenin fiyatını düşürmek için ince pamuktan yapılmıştır. Bu kumaş mattı, hafif elbiseler ve bluzlar için kullanıldı.

ŞİFON KUMAŞ NASIL YIKANIR? BURADAN BAKINIZ…

Metre İle Şifon Kumaş Alan. Geçtiğimiz yüzyılın ortalarında, suni ve sentetik elyafların yaygın kullanımı nedeniyle şeffaf kumaşların üretiminde polyesterin yanı sıra viskon ve poliamid kullanılmaya başlandı . Şu anda, en yaygın ucuz ve muhteşem sentetik şifon ve ipek malzeme, özel kumaşlar kategorisine taşınmıştır. Bu kumaş, çoğunlukla düz beyaz veya düz bir kumaşa benziyor, ancak bir bozulma etkisi ile, parlak ipliklerle bitirme vb. İle basılabiliyor. Özel şifon kumaş  alan çeşitlerinden şunlara dikkat edilmelidir:

şık ve parlak saten şifon;

karakteristik inci rengine sahip inci şifon;

çift ​​bükümlü ipliklerin ve krep dokumanın kullanıldığı üretimi için neredeyse opak ve oldukça yoğun krep-şifon;

yarı saydam bir arka plan üzerinde mat desenli şifon jakar;

ışığın yönüne bağlı olarak gölgelerini değiştiren muhteşem gökkuşağı.

Avantajlar ve dezavantajlar

TEKLEME ŞİFON KUMAŞ SATIN ALINIR

Şifon ve hammaddelerin türü ve bileşimi ne olursa olsun, bunun için aşağıdaki genel özellikler not edilebilir:

incelik ve hafiflik;

iyi uyma ve güzelce örtme yeteneği;

hoş dokunsal hisler.

. Şifon kumaş fiyatı uygun şifon kumaş toptan şifon kumaş parça şifon kumaş tekleme şifon kumaş multi şifon fiyatı toptan şifon kumaş fiyatı şifon kumaşçı telefonu
Şifon kumaş fiyatı uygun şifon kumaş toptan şifon kumaş parça şifon kumaş tekleme şifon kumaş multi şifon fiyatı toptan şifon kumaş fiyatı şifon kumaşçı telefonu

İpek, pamuk ve viskondan yapılmış kumaşlar hava geçirgenliği iyidir ve nemi emer, ancak aynı zamanda güçlü bir şekilde buruşur ve çok güçlü değildir. Sentetik şifonun hijyenik özellikleri çok daha kötüdür, ancak daha esnektir, hacmi daha iyi tutar, ayrıca geniş bir ürün yelpazesinde üretilir ve ucuzdur.

Herhangi bir şifon kumaş ultraviyole ışınlarına dayanıklı değildir ve viskon ve ipek ıslandığında kolayca yırtılır.

Dikiş uygulamaları ve özellikleri Metre İle Şifon Kumaş Alan

Şifon çok güzeldir ve her görünüme zarafet ve incelik katabilir. Hafif kadın ve çocuk elbiseleri, bluzlar, etekler, balo salonu ve oryantal danslar için kostümler, gece ve gelinlik dikilir. Şifon genellikle çeşitli aksesuarlar için, özellikle düğün için kullanılır: pelerinler, pelerinler, peçeler, elbiseler ve saçlar için süs eşyaları, yapay çiçekler ve çeşitli yüzeyler.

Şifon nakış, en basit elbiseyi bile bir peri masalı prensesinin kıyafetine dönüştüren zarif ve lüks görünüyor. Özellikle abiye ve gelinlik modelleri oluşturulurken evlerinin koleksiyonlarında farklı ipek şifon çeşitlerinin öne çıktığı unutulmamalıdır. Öte yandan, sentetik şifon kumaşların mevcudiyeti ve çeşitliliği, onları şeffaf perde yapımında olduğu kadar perde yapımında da kullanılan malzemeler arasında lider yaptı.

Bununla birlikte parti kumaş alan terziler tüm olumlu özellikleriyle şifonu çok kaprisli bir kumaş olarak görürler. Keserken ağır bir şekilde parçalanır, bu nedenle büyük dikiş payları ve sentetik kumaş – ısıtmalı makas kullanımı gerektirir.

Kenarların tartılmaması için overlok veya zikzak ile değil, çift dikiş kullanılması tavsiye edilir. Şifon kumaşlar oldukça kaygandır, bu nedenle onları kaba bir kumaş paspas üzerinde kesmek ve dikiş yapmadan önce ürünün altına bir yaprak kağıt koymak ve çok yavaş dikmek daha iyidir.

Şifondan dikmek ne kadar kolay

Havadar kumaş – hassas bakım

Doğal ipek şifonun bakımı çok kaprislidir, güneş ışığının etkisi altında kırılgan hale gelir, ıslakken kırılgan hale gelir ve su sıçramalarından bile üzerinde lekeler kalır. Bu tür bir malzemeden elit bir ürünü profesyonel bir temizliğe göndermek daha iyidir.

TEKLEME ŞİFON KUMAŞ ALANLAR

Manisa şifon kumaş. Mardin şifon kumaş. Mersin şifon kumaş. Muğla şifon kumaş. Muş şifon kumaş. Nevşehir şifon kumaş. Niğde şifon kumaş. Ordu şifon kumaş. Osmaniye şifon kumaş. Rize şifon kumaş. Sakarya şifon kumaş. Samsun şifon kumaş

Son çare olarak, ılık su ve yüksek kaliteli nötr deterjanlar kullanılarak elde nazikçe yıkanabilir. Hiçbir durumda ipek ürün ovalanmamalı veya bükülmemelidir, bir havluya sarılmalı, sonra düzleştirilmeli, yatay olarak yerleştirilmeli ve gölgede kurutulmamalıdır. Viskon şifon alan malzemeler aynı şekilde yıkanıp kurutulur.

Metre İle Şifon Kumaş Alan. Sentetikler ve pamuklulara gelince, bunlar daha az talepkardır ve yumuşak bir makinede yıkamada iyi tolere edilirler. Bu durumda 30 dereceden fazla su ve hafif deterjan kullanmanız gerekir. Bu tür ürünler dikey olarak, tercihen bir askı üzerinde kurutulabilir. İçten dışa “ipek” modunda, tercihen nemli ince bezle ütülenirler.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!