Kumaş Nedir? Parça Kumaşçılar

kot kumaş,penye kumaş, saten kumaş,interlok kumaş,ipekkumaş,ipek iş kumaş,keten kumaş,turlu viskon kumaş,ribana kumaş,kadife kumaş,şalvarlık kumaş.

Ham Kumaş Alanlar penye kumaşçı kot kumaşçı viskon kumaşçı şifon kumaş kadife kumaş polar saten iplik parti kumaş spot kumaş. 1A KUMAŞ,Zeytinburnu kumaş pazarı,Zeytinburnu kumaşçılar çarşısı,Parça Kumaş,Eminönü kumaş pazarı,Bursa Kumaş Fabrika Satış,Kumaş Fırsatı,Kilo ile kumaş,Viskon kumaş,Defolu Kumaş fiyatları,Parça kumaş satanlar.

Kot kumaş,penye kumaş, saten kumaş,interlok kumaş,ipekkumaş,ipek iş kumaş,keten kumaş,turlu viskon kumaş,ribana kumaş,kadife kumaş,şalvarlık kumaş.

Kumaş  – Bir dokuma tezgahında birbirine dik iplik sistemlerini birbirine geçirerek yapılan bir tekstil kumaşı.

KUMAŞ SATIN ALINIR… 0536 336 43 43

Fitilli Kadife Kumaş,Likralı Kadife Kumaş,Elbiselik Kadife Kumaş,Ucuz Kadife Kumaş Fiyatları,Desenli Kadife Kumaş,Pantolonluk Kadife Kumaş Fiyatları,Flok kadife kumaş,Elbiselik Kadife kumaşın metresi ne kadar

Parça Kumaş, karşılıklı olarak dik olarak düzenlenmiş iki geçmeli iplik sisteminden oluşur. Kumaş boyunca uzanan iplik sistemine çözgü kumaş alanlar boyunca uzanan iplik sistemine ise atkı denir. Karşılık gelen ipliklere çözgü ve atkı denir. Bir kumaştaki ipliklerin birbirine geçmesi, kumaş yapısının ana göstergelerinden biridir.

Çözgü ve atkı iplikleri sırayla belirli bir sırayla birbirleriyle iç içe geçer ( bitmiş bir dokuma modeli için gerekli olan minimum iplik sayısına – uyum – bağlı olarak). Bu, bu dokumaya özgü yapı, görünüm ve özelliklere sahip bir kumaşın oluşumunu etkiler. Düz örgüler (düz veya ana) düz, dimi, saten, saten veya kombinedir.

Parti Kumaşlar diğer şekillerde üretilen tekstil kumaşlardan ayırt edilmelidir : Örülerek üretilen örme kumaşlar , yani birbirine bağlı ilmekli sıraların oluşumu, dokunmamış malzemeler (keçe ve kanvas dikişli malzemeleri de içerebilir ).

Kumaş üretim süreci, birbirine dik iki iplik sistemini iç içe geçirerek tekstil kumaşlarının geliştirilmesinden oluşan dokuma olarak adlandırılır.

Dokuma işlemi, bir kural olarak, çok geçişlidir ve şunları içerir: dokuma için hazırlık (ipliklerin geri sarılması, çözgü ve haşıl çözgüleri, geri sarma ve haşıllama veya (gerekirse) atkıya yağlama), çözgünün tezgahta kumaş alan veya bağlanması, dokumanın kendisi ve kumaşları ayırma.

Alpaka kumaş

Alpaka lifi, Alpaka hayvanından (türkiye) hasat edilen ince doğal ipek gibi yumuşak bir liftir; Koyun yünü ile çok benzerdir ve uygun malzemeler oluşturmak için yünle karıştırılır.

Angora

Pamuk çözgü ve Angola iplik atkılarından dokunmuş düz veya dimi kumaş. Esas olarak ev ticareti için gömleklik bez olarak kullanılır.

Patiska

Ağartılmamış ve tamamen işlenmemiş pamuktan yapılmış muslinden daha kaba düz bir örgü kumaş. Adı, renkli baskı sanatının ilk kez uygulandığı geldi. Baskılı patiskalar artık genellikle basma adı altında geçiyorlar, yoğun, küçük bir çiçek desenine sahipler.

Kaşmir

Kaşmir keçilerin tüylü astarından yapılmış inanılmaz derecede yumuşak bir yün. Lüks bir elyaf olarak kabul edildi, çünkü en nadir ve en pahalı kumaşlardan biri. Bu kumaştaki şallar ve kazaklar çok değerli.

Şifon Kumaş

zeytinburnu şifon kumaş satanlar,zeytinburnu kumaş,şifon kumaş nedir,

Çok iyi bir örtü ve krep hissi veren hafif, şeffaf kumaş. Yumuşak bir örgü ile bükülmüş filament ipliklerden yapılır. Genellikle ipek dokuma, aynı zamanda suni ipek ve diğer sentetik elyaftan yapılmış. Elbise ve iç çamaşırı yapımında kullanılır. Adı, paçavra ya da dayanıksız kumaş anlamına gelen “chiffe” kelimesinden türetilmiştir.

Basma

Parlak figürler, büyük çiçek desenleri, kuşlar ve diğer desenlerle genellikle sırlı baskılı pamuklu kumaş. Ayrıca düz renklerle geliyor. Hintçe “Chint” kelimesinden sonra “geniş, şatafatlı baskılı kumaş” anlamına geliyor. Döşemelik kumaşta yaygın olarak kullanılır.

Fitilli kadife kumaş

Genellikle giyim için kullanılan orta ila ağır kalın ve oluklu kumaş (genellikle pamuklu). Farklı bir dikey kaburga deseni, püsküllü “kordlar”, kordlar arasında kanallar bulunan birbirine paralel bükülmüş liflerden oluşur. Dayanıklı bir bez, ceket, pantolon vb.

Krep Kumaş

Başlangıçta bok denilen, şimdi belirgin bir şekilde kıvrımlı, kıvrımlı bir görünüme sahip tüm kumaş, ipek, yün veya sentetik elyaf kumaşı ifade eder. Özel sert bükümlü iplikler kullanılır ve kumaş yıkandığında veya bittiğinde, özel ipliklerin büzülmesinden dolayı kalıcı bir krep etkisi oluşur. Krep çeşitleri arasında krep de yün krep georgette bulunur. Krep farklı ağırlık ve parlaklık derecelerinde gelir. Krep yumuşak bir parlaklığa sahiptir; krep de daha da parlak, daha yumuşak ve çok yumuşak. Krep de laine yumuşak bir dokunuşla başka bir şeffaf kumaştır. Krep meteor önden saten ve arkadan georgette gibi görünen yumuşak bir kreptir.

PARÇA KUMAŞ SATANLAR

Gabardin kumaş

Parti malı kumaş alan,parti malı kot kumaş,parti malı gabardin kumaş,parti kot kumaş,imalat fazlası kumaş,artık kumaş,artan kumaşı kim alıyor,kumaş alan yerler,parti malı ip alanlar,parti malı viskon kumaş,parti malı saten kumaş,parti malı şifon kumaş,parti şifon,parti viskon,parti saten,
Parti malı kumaş alan,parti malı kot kumaş,parti malı gabardin kumaş,parti kot kumaş,imalat fazlası kumaş,artık kumaş,artan kumaşı kim alıyor,kumaş alan yerler,parti malı ip alanlar,parti malı viskon kumaş,parti malı saten kumaş,parti malı şifon kumaş,parti şifon,parti viskon,parti saten,

İnce, çapraz bir dimi çizgisi ve bazen de yüksek bir parlaklık ile sağlam, sert sıkı dokuma kumaş. Takım elbise, palto, pantolon, üniforma, rüzgarlık ve diğer giysiler yapmak için kullanılır; geleneksel yünlü yün, fakat aynı zamanda pamuk, tekstüre polyester veya bir karışım da olabilir.

Jerse Kumaş

Yün, pamuk ve sentetik elyaftan yapılmış örgü kumaş. Rahatlık için ekstra “vermek” ile yumuşak ve nefes alabilir. Genellikle üst ve dolgun elbiseler için uygun hale getiren daha az streç ile İnterlok örgüden daha ince veya daha hafiftir. Tshirt forması, 2 yönlü streçli pamuklu bir formadır.

Keten kumaş

Keten bitkisinin liflerinden yapılmış bir kumaş. Bu kumaşı yapmak için keten bitkisinin odunsu sapının içinden alınan kaba lifler kullanılır. Keten serin, emici, nefes alabilen ve dayanıklı kabul edilir.

Örme Kumaş

Kilo ile kumaş. Örgü, iplikleri birbirine geçirerek tekstil veya kumaş yapmak için kullanılan bir yöntemdir. Kumaş oluşturmak için, yün veya diğer ipliklerin ilmekleri, örgü iğneleri veya bir makinede yapılması gereken ana faktördür. Örme Kumaş uzmanlık alanı daha küçük parçalara dönüşebilir, daha hassas ve daha az dayanıklı, yumuşak, esnek ve gerilebilir.

Denim Kumaş

Denim, otantik pamuklu iplik ve beyaz pamuklu dolgu ipliğinden yapılmış yoğun ve iyi yapılmış bir malzemedir. Bu iki iplik, konuyu güçlendirmek için ağ-benzeri bir dimi örgü üretmek üzere dikkat çekmektedir. Kot pantolon, ceket, elbise ve kaba pamuklu kumaşların tasarımında kullanılmasına rağmen, denim kalıp aksesuarlarında da kullanılabilir ve hatta parça kot kumaş geleneksel olmayan bir ev dekor stili için mobilyaları kaplamak için bile kullanılır. Daha önce, denim kot geliştirmek için gerçekten çivit mavisi renginde boyanmıştı.

KAÇ METRE KUMAŞ GİDER HESAPLAMA

İpek kumaş

İpek, organik bir protein filamentinden yapılan kumaş türleri kategorilerinden biridir . İpek protein lifi büyük ölçüde Dut İpek Kurtlarının larvalarının kozalarından yaygın olarak üretilen fibroini oluşturur. Bu solucanlar antik çağlardan beri Çin, Güney Asya ve Avrupa’da tanıdık ve kullanılmaktadır. İpek bol miktarda suni elyaftan farklıdır, ipek duygusal, pürüzsüz ve kaymaz bir yüzeye sahiptir. En sağlam doğal filamentlerden biri olmasına rağmen, düşük esnekliğe sahiptir ve zamanla sıkılığını kaybedebilir. Bu kumaşın çekici parıltısı, gömlekler, kravatlar, takım elbise, resmi elbiseler, iç çamaşırı, elbiseler, yatak takımları ve çok daha fazlası için mükemmeldir.

rayon kumaş alan, rayon kumaş alanlar,parti rayon kumaş,stok rayon kumaş,spot rayon kumaş,kilo ile rayon kumaş,spot rayon kumaş,spot rayon kumaş,parti rayon kumaş,

Rayon:

Kilo ile parça kumaş satanlar. Canlandırılmış polioz filamanından üretilmiş elyaf. Doğal liflerin dokusunu ve hissini taklit edebildiği için kıyafetlerde genellikle ipek, keten, yün ve pamuk gibi liflerin yerini almak için kullanılan çok yönlü kumaş kategorisinde yatmaktadır. Rayon , doğal olarak hakim polimerler tarafından üretilir. Bu yüzden suni ipek yarı sentetik elyaf olarak bilinir. Rayon son derece düşük bir esnek geri kazanıma sahiptir ve ısı yalıtımında başarısızdır, bu nedenle kıyafetleri kavurucu havalarda giymek için dikerken bu tekstili kullanmak en iyisidir.

KİLO KUMAŞ FİYATLARI

Keçe:  Keçe, filamanların birbirine dolanması, çöktürülmesi ve sıkıştırılmasıyla üretilen bir tekstil malzemesidir. Yün veya hayvan kürkü gibi doğal liflerden veya petrol bazlı akrilik veya akrilonitril veya odun hamuru bazlı suni ipek gibi sentetik liflerden yapılabilir. Yünden keçe , kumaş türleri altında daha önce tanınan kategorilerden biri olarak işaretlenmiştir . Kalınlık, opaklık ve mantar gibi çeşitlilik gösteren keçe, kesildiğinde yıpranmaz, bu nedenle genellikle evde dolaşmak için süslemeler yapmak, eksantrik şapkalar ve ayrıca çocuklarda kullanılan gibi hızlı ve kolay zanaat projelerinde kullanılır.

Kadife Kumaş

Kilo ile Kadife, doğal veya sentetik elyaftan üretilmiştir. Eksantrik, seçkin, pürüzsüz ve duygusal bir his veren yoğun bir yığını olan dolaşık bir filamenttir. Zengin bir bitirme ve muhteşem bir maceraya sahip olduğu için. Kadife, görkemli duvar asmaları ve regal elbiseler yapmak için otantik olarak kullanıldı. Ancak bugün, giyim, minderler, ev dekorasyonu eşyaları ve sınır saklama kutuları yapmak için daha rutin olarak kullanılıyor.

Kanvas Kumaş

Kanvas kilo fiyatı,kilo ile kavas kumaş,kiloluk kanvas kumaş,ham kanvas kumaş alımı yapanlar,ham kanvas kilo fiyatı,kiloyla kanvas satanlar,kilo kavas fiyatı,kilo ham kanvas kumaş fiyatı,toptan kavas satanlar,toptan kanvas kumaş alımı yapanlar,İstanbul kanvas kilo fiyatları,kilo ile kanvas satan yerler,kilo ile parça kanvas kumaş,
Kanvas kilo fiyatı,kilo ile kavas kumaş,kiloluk kanvas kumaş,ham kanvas kumaş alımı yapanlar,ham kanvas kilo fiyatı,kiloyla kanvas satanlar.

Pamuktan yapılmış tuval, dayanıklıdır ve farklı renk ve desenlerde gelir. Döşeme, çanta yapımı ve dış mekan kullanımı veya dekor eşyaları için kullanışlıdır. Kanvas, özellikle dikişler için özel dikiş teknikleri gerektiren kalın bir kumaştır.

STREÇ KUMAŞ HESAPLAMA

Pamuklu örme, jarse kumaşlar, pamuk Likra ve streç kalitesinde diğer birçok kumaş, çok çeşitli tasarımlar için mükemmel bir seçimdir. Seçtiğiniz desenin streç örgüler için uygun olup olmadığını kontrol etmek akıllıca olacaktır. Ayrıca kumaşınızın esneme faktörünü kalıbınızınki ile kontrol etmelisiniz .

Kırılan dikişlerin kırılmasını önlemek için, streç iğnelere ve bir Teflon ayağına ihtiyacınız olacaktır. Streç kumaşlar, basit bir dar zikzak dikişle normal bir dikiş makinesine dikilebilir.

Vual kumaş

İnce numara, gaze edilmiş, yüksek bükümlü penye iplikten seyrek olarak dokunmuş bir pamuklu kumaş tipidir. 50/2 Ne iplikten cm.’de 14 sıklıklarda, ya da 100/2 Ne iplikten cm.’de 22 sıklıklarda dokunur. Yollu, figürlü ve baskı desenli türleri vardır.

Blucin, Kot, Denim:Kot kumaş Türkçede İngilizce’deki Denim kelimesinin karşılığı olarak kullanılır. Sözlük anlamı: “Giysi yapılan bir tür mavi, kaba pamuklu kumaş, blucin” dir.

KİLO İLE KOT KUMAŞ

Kot sözcüğünün Türkçe’ye yerleşmesinin asıl nedeni bu ismin Türkiye’de blucini (özgün dil, ing.: bluejeans) üreten ilk kişinin soyadından geliyor olmasıdır. Türkiyedeki ilk parça kot üretimini yapan, Muhteşem Kot, 1940 yılında yaptığı bir gezide blucinle karşılaşır. Sağlamlığına ve dikim tarzına hayran kalan Muhteşem Kot, bu kumaşı Türkiye’de üretmeye karar verir.

Şifon Kumaş

Çalıştığım en ince kumaşlardan biri – süper kaygan olduğu için dikişe yeni başlayanlar için en iyisi değil! – şifon, doğal liflerden (ipek şifon) ve yapaydan (poli şifon) yapılmış düz dokuma bir kumaştır.

Şifon kumaşın ne olduğu ve şifonun nasıl dikileceği hakkında harika bir kaynak oluşturdum – şifonun birlikte dikmek istediğiniz bir kumaş olup olmadığını kontrol edin!

Jorjet Kumaş

Genellikle şifonla karıştırılan georgette de ipek veya polyesterden yapılır ancak şifondan daha krep bir yüzeye sahiptir.

Saten Kumaş

Saten kumaşlar, kumaşa bir tarafında muhteşem bir parlaklık veren saten dokuma ile yapılır.

Saten kumaşlar dökümlü ve ipeksi veya sert ve yapılı olabilir.

Genellikle, kesildiklerinde deli gibi yıpranırlar, bu yüzden gerçekten yeni başlayanlar için uygun bir kumaş türü değildirler!

Kapitone Kumaşlar

Kapitone, iki kumaş tabakası arasına dolgu lifi sıkıştırmak için kullanılan bir tekniktir. Bu, makine veya elle yapılabilir.

Kapitone kumaşlar hazır olarak satın alınabilir veya kapitone işlemini kendiniz yapmak için öğrenebilirsiniz.

Kapitone işleminde kullanılan kumaşların ağırlığına ve dolgu maddesine bağlı olarak ortaya çıkan kapitone kumaş oldukça ağır ve hacimli olabilir.

Dantel

Dantel, her şeyden önce birçok farklı elyaf türünden yapılmış dekoratif bir kumaş türüdür!

Dantelin birçok kullanımı vardır, seçim genellikle ağırlığa ve sertliğe bağlıdır.

Organze

Organze, ipek (güzel) veya polyester (ucuz) ipliklerden yapılmış ve genellikle oldukça saydam olan düz dokuma bir kumaştır.

Çok ağır ve neredeyse opak olduğunda ‘gazar’ olarak bilinir.

Tül

Tül, altıgen ağdan yapılmış bir ağ türüdür. İnce ve çok dökümlü ve aralarından seçim yapabileceğiniz birçok tül kumaş türü var!

Yanıt Yok

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!