Kumaş Şifon

Şifon kumaş fabrikası,merter şifon kumaş firması,şifon kumaş firmaları merter,şifon kumaş satanlar Zeytinburnu,şifon kumaş satın alan Zeytinburnu,toptan şifon kumaş satan firmalar bursa,ucuz şifon kumaş,multi şifon kumaş,beyaz şifon kumaş,şifon kumaş nasıl yıkanır,

Şifon kumaş satın alanlar yoğun şekilde bükülmüş doğal veya suni ipek krep ipliklerden yapılmış ince, şeffaf bir kumaştır. Şifon ince, düzensiz bir yüzeye ve “kumlu” bir yapıya sahiptir. Kumaş alan. Yaklaşık 50 x 50 cm ölçülerindeki şifon kumaşı bir yumrukta sıkarak saklayabilirsiniz. Şifon şallar, geniş yüzey alanı ve düşük ağırlığı nedeniyle dans gösterileri için çok uygundur, havaya fırlatıldığında hafifçe ve yavaşça yere düşer.

ŞİFON DOĞAL BİR KUMAŞ MIDIR?

krep kumaş firması krep kumaş fabrikası krep kumaş krep kumaş fabrikası bursa merter krep kumaş firması zeytinburnu toptan krep kumaş

Şifon doğal liflerden yapılır mı sorusunun cevabı evet! Şifon hem doğal liflerden hem de sentetik liflerden dokunabilir. Şifona zarif bir ışıltı veren geleneksel ipek lifleri, doğal lifler olarak kabul edilir. Ancak elyaf olarak pamuk da kullanılabilir, ancak bu, kumaşın daha az parlak olmasına neden olur. Paradan tasarruf etmek için şifon genellikle naylon ve polyester gibi sentetik elyaflardan yapılır.

ŞİFON VE ÖZELLİKLERİ

Şifon düz dokuma ile yapılır. Şifonun yüzeyi son derece fırfırlıdır ve parmakların arasında kum taneli bir his uyandırır. Kumaş, bu hissi değişen büküm yönlerine sahip ağır bükümlü ipliklere borçludur.

Kumaş hafif parlaktır ve yumuşak, dökümlüdür. İnceliği nedeniyle şifon çok hassastır ve diğer birçok kumaştan daha hızlı yırtılır.

ŞİFON NE İÇİN KULLANILIR?

Şifon çok ince ve hafif bir kumaştır. Metrekare başına sadece 100 gram ağırlığında olan kumaş, bu özelliğinden dolayı özellikle dans kostümleri yapımında popülerdir. Ancak kumaş, hafif yazlık giysiler için de idealdir. Şifon şeffaf olduğu için giysiler genellikle astarlıdır. Düğün duvakları, eşarplar, iç çamaşırları, bluzlar ve gece elbiseleri genellikle finisaj için şifon unsurlara sahiptir.

Tafetta kumaş Nedir,Tafetta Kumaş özellikleri,Polyester Astar Fiyatları,Soft paraşüt kumaş,Polyester Astar Boya,Polyester Astar Kumaş,Polyester Astar nedir,Ucuz Astar Kumaş,

Hem ipek, hem pamuklu hem de naylon şifon boyayabilirsiniz. Bu çok güzel renkler yaratır. Polyester lifler su bazlı boyayı iter bu nedenle bu liflerin özel bir işlemle boyanması gerekir.

ŞİFON NASIL YIKANIR

İnce ve ince yapısı nedeniyle şifon hassastır ve özen ister. Şifon kumaşınızı yıkamadan önce, kumaşın doğal mı yoksa kimyasal elyaftan mı yapıldığını kontrol edin. Bir ipek şifon giysi ya kuru temizleme yapılmalı ya da elde hafifçe yıkanmalıdır. Kimyasal lifler genellikle makinede 30 derecede yıkanabilir. Yıkamadan önce üreticinin bakım talimatlarını okuyun! Lütfen yıkarken sıkma programını kullanmayın. Şifon giysilerinizi nemliyken ve düşük sıcaklıklarda ütülemek en iyisidir.. Su giysilerinizi lekeleyebileceğinden buharı kapatın.

ŞİFON İLE DİKİŞ DİKERKEN NELERE DİKKAT ETMELİSİNİZ?

Parti şifon alanlar şifon kumaş nereye satılır satılık şifon kumaş parça şifon kumaş satanlar kilo ile şifon kumaş şifon parçası alan ham şifon kumaş.

Şifonun doğası gereği bu narin kumaşı dikerken sabır ve sağlam bir ele ihtiyacınız olacak. Fırfırlı yüzey yapısı sayesinde şifon kumaş rahatlıkla kayabilir. Dikişi kolaylaştırmak için, kumaşı kağıt mendil veya nakış sabitleyici arasında kaymaz bir yüzeye yerleştirmek en iyisidir. İplikleri çekmemesi için iğnenin hasarsız olduğundan emin olun. Şifon kumaş dikiş deliğine kolayca takılabilir, bu nedenle dikkatli ve yavaş dikmelisiniz. Overlok dikişi ile kumaşın kenarını düzgün bir şekilde temizleyin.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!