Kumaş Denim

kumaş likralı kot kumaş likralı denim kumaş pamuklu denim kumaş pamuk polyester denim

Denimin özellikleri

Kumaş alanlar. Orijinal denim kumaş yalnızca pamuktan yapılmıştır, ancak şimdi kullanımı daha kolay, daha esnek ve daha kolay örtülmesini sağlamak için belirli bir yüzdede suni elyaf (polyester, likra, elastan) sıklıkla buna eklenir.

Kumaş alan Kotlar” geleneksel olarak boyada kaynatılır, daha sonra ek işleme tabi tutulur – örneğin yapay yaşlanma. Ancak, bu hiç gerekli değildir.

Denimin avantajları ve dezavantajları

Denim’in çok sayıda avantajı ve nispeten az dezavantajı vardır, bu da popülaritesinin nedenidir. Ayrıca, birkaç “eksi”, özellikle orijinal tuvale sentetik lifler eklenerek kolayca çözülür.

Ama önce ilk şeyler.

Denimin faydaları:

 • güç – bir zamanlar kotlar, daha fazla güce sahip olması gereken iş kıyafetleriydi,
 • higroskopiklik – “nefes alma” yeteneği,
 • doğallık – orijinal malzeme %100 pamuktan yapılmıştır,
 • uzun hizmet ömrü – uygun bakıma tabi olarak sessizce yaklaşık 10 yıl sürecek,
 • iddiasızlık – buruşmaz, özel bakım gerektirmez, daktiloda yıkanabilir.

Dikmek kolaydır ve nispeten ince “yaz” gömlekleri ve önlüklerden Levi Strauss tarafından kot yapmak için kullanılan kaba sert dimi torunlarına kadar çok çeşitli desen ve renklerde gelir.

Peki dezavantajlar? İki tane var:

kot herhangi bir doğal kumaş gibi büzülür, ancak oldukça kolay kırılır,

orijinal kot, pürüzlülük noktasına kadar serttir, ancak kural olarak, önceden işlenmiş ve yumuşatılmış varyasyon mağazalara tedarik edilir. Bunu da sunuyoruz – günlük kullanım için idealdir.

Denimden ne dikilir

Parça numunelik kot alan,parça numune polar alanlar,numunelik kadife kumaş alanlar,numunelik parça penye kumaş alan,parça numunelik penye alanlar,numunelik parça ribana alanlar,parça numunelik interlok alanlar,

Denimden kot dikmek gerekli değildir – malzemenin kapsamı çok geniştir. Örneğin, ondan dikebilirsiniz:

 • kot ceket, yağmurluk, ceket veya gömlek,
 • elbise, elbise,
 • tulum,
 • pantolonlar, etekler, şortlar,
 • tulum,
 • İç çamaşırı,
 • sırt çantası,
 • ayakkabı veya aksesuar yapmak,
 • iç eşyalar yapın – örneğin dekoratif yastık kılıfları, duvar halıları,
 • şapkalar.

İç çamaşırı ve hafif tişörtler için çok düşük yoğunluklu bir “kot pantolona” ihtiyacınız varsa, iş kıyafetleri için kaba ham denim kullanabilirsiniz. Her şey kumaşın özelliklerine bağlıdır!

Denim bakımı nasıl yapılır?

Özellikle sert ve pürüzlü malzemeler için bakımı kolaydır: çok sık yıkamaya ihtiyaç duymaz. Denimi 30-40°C’de, tercihen bir küvette elde veya çamaşır makinesinde hassas bir ayarda yıkayın. Denim tutuyor – bu dikkate alınmalıdır, bu nedenle açık renkli kıyafetleri koyu kotla yıkamayın.

Malzemeyi yıkadıktan sonra sıkmayın, akmasına izin verin. Hafif nemli bir kumaşın içten dışa ütülenmesi tavsiye edilir. Kurutma makinesinde kurutmamaya çalışın, ancak seçenek yoksa minimum sıcaklığı kullanın.

Kotlar yıkamak yerine dondurulabilir. Genel olarak, kalın kottan yapılmış şeyler – kot pantolonlar, ceketler, ceketler, tulumlar – sık yıkama gerektirmez.

Türkiye denim kumaş üreticileri,Bursa kot kumaş fabrikaları,Denizli kot kumaş fabrikaları,Gaziantep kot kumaş fabrikaları,Kot Kumaş üreticileri,Merter denim kumaş firmaları,Kot kumaşı imalatı,Bursa Denim fabrikaları,

Kumaş alan gibi birçok önde gelen perakendeci, ürünlerini ürün profilindeki geri dönüştürülmüş malzeme yüzdesiyle sergiliyor ve pazarlıyor; istatistik raporları, alışveriş yapanlardan topladıkları kıyafetlerin miktarını ve gelirlerinden uluslararası hayır kurumlarına bağışta bulundukları miktarı ortaya koyuyor.

KUMAŞ UCUZ

 Kot kumaş satın alan yerler. Tüketicinin sürdürülebilirliğe ve çevre güvenliğine katkısı konusunda farkındalığın artması, sadece denimin değil, günümüzde kullanılan birçok malzemenin geri dönüşümünün artmasını sağlamıştır. Odak noktası, atık içermeyen ürünler üretmeye doğru hareket etmeli ve atık oluşursa, sıfır atık ekonomisine yol açmak için geri dönüştürülmelidir.

Yorum Yap

 • error: Content is protected !!