Kumaş. قماش النسيج الأسهم النسيج بقعة نسيج كريب

قماش, قماش الشيفون, نسيج رخيص, النسيج بقعة, النسيج الأسهم, المشتري النسيج, النسيج تركيا, مبيعات النسيج تركيا, سوق النسيج, مناطق النسيج, قماش الدنيم, نسيج فسكوزي, نسيج كريب, قماش الساتان, النسيج المخملية, النسيج اسطنبول, الناس الذين يشترون النسيج, شركة شراء النسيج,

قماش, قماش الشيفون, نسيج رخيص, النسيج بقعة, النسيج الأسهم, المشتري النسيج, النسيج تركيا, مبيعات النسيجİs تركيا, سوق النسيج, مناطق النسيج, قماش الدنيم, نسيج فسكوزي, نسيج كريب, قماش الساتان, النسيج المخملية, النسيج اسطنبول, الناس الذين يشترون النسيج, شركة شراء النسيج.

أشتري جميع أنواع الأقمشة ، اتصل بالهاتف

Kumaş nedir? :

İstanbul Kumaş Alanlar. Sahip olduğunuz Kumaşın Kalitesini kontrol etmek için cevap verdi.

Kumaş , iplikten yapılan malzeme, tekstil elyafı veya filamentlerden oluşan sürekli bir iplik (doğal ve sentetik) için kullanılan, kıyafetler, aksesuarlar ve ev eşyaları yapmak için kullanılan genel bir terimdir. Dokuma, örme, düğümleme, kimyasal olarak tutkallama, yapıştırma veya eritme ve liflerin mekanik olarak birbirine dolaştırılması (keçeleşme) gibi çeşitli yöntemlerle yapılır.

İstanbul krep kumaş alanlar,İstanbul saten kumaş alanlar,İstanbul parça kumaş alanlar,İstanbul kot kumaş alanlar
İstanbul krep kumaş alanlar,İstanbul saten kumaş alanlar,İstanbul parça kumaş alanlar,İstanbul kot kumaş alanlar

Dikkat edilmesi gereken önemli kumaş özellikleri hakkında.

Kumaş hakkında sormanız gereken bazı sorular var – bunlar karmaşıktan sade arasında değişiyor – ancak hepsi bir şekilde alakalı ve aradığınız görünüşü, gücü ve diğer arzu edilen nitelikleri etkileyecek kumaş.

1. kumaş hangi fiber yapılır?

2 Kumaştaki iplik türü nedir ve nasıl bükülür

3 Kumaşın katı nedir

4 Kullanılan kumaş yapım yöntemi nedir

5 Kumaş örgüsü nedir?

6 kumaş ağırlığı nedir?

7 Kumaşın iplik sayısı nedir?

8 Kumaş üzerinde boyama ve baskı işlemleri nelerdir?

9 Kumaşın lifleri sağlam ve esnek midir?

10 Ne tür kaplamalar var?

11 Kumaş nemi emecek mi?

12 Kumaş ne kadar örtülebilir?

13 Kumaşın eli nedir?

14 Kumaş geriliyor mu?

15 Kumaş büzülüyor mu?

16 Kolayca bakım yapılabilir mi?

17 Kumaş çabuk veya hap yıpranıyor mu?

18 Tahılda mı?

19 Kumaşın renkleri solur mu?

20 Sürdürülebilir koşullar altında mı yapılıyor?

1.kumaş hangi fiber yapılır?

“Pamuk, ipek, yün veya suni ipek ister misin?” Genellikle, kumaş satın almak için dükkana giden bir kişiye bu oldukça genel soru sorulur. Ama sonra bu çok çok önemli bir soru. Kumaş, farklı elyaf türlerinden yapılan iplikten yapılır. Bazı iplikler tek bir özel elyaftan (örneğin% 100 pamuk) yapılır, ancak bazıları bir karışımdır (örneğin Poli pamuk). Fiber, kumaşınızın yapı taşıdır.

Kumaş alan firmalar. 20 kilo parça kumaş alanlar. 50 kilo parça kumaş alanlar. 100 kilo parça kumaş satın alanlar. 100 kilo parça kot alanlar.100 kilo penye kumaş alanlar. 200 kilo parça polar satın alanlar.

2 Kumaştaki iplik türü nedir ve nasıl bükülür

Bir kumaş, ipliklerinin tipine, kalınlığına ve yoğunluğuna bağlı olarak ince veya kabadır. İplik eğrilmiş iplikler (kısa, kesikli liflerden yapılmış) veya filament iplikler (sürekli filament liflerden yapılmış) olarak sınıflandırılabilir. Çok ince pamuklu kumaş, kısa lifleri çıkarmak için taranmış eğrilmiş pamuk ipliğinden yapılır.

Viskon kumaş,viskon kumas,viskon kumaş satışı,viskon,likralı viskon,turlu viskon,parti viskon,spot viskon,stok viskon,viskon parçası,parça viskon
Viskon kumaş,viskon kumas,viskon kumaş satışı,viskon,likralı viskon,turlu viskon,parti viskon,spot viskon,stok viskon,viskon parçası,parça viskon

Pamuk ipliği ağırlığı, ‘iplik numarası’ veya iplik numarası terimi ile ölçülür. Bu, bir pound ipliği oluşturmak için gereken iplik çile sayısıdır. Daha yüksek iplik numarası ipliği inceler ve sonuç olarak kumaşı inceltir ve inceler. Polyester iplik denye terimi ile ölçülür. Bu, 9000 metre uzunluğundaki bir ipliğin gram cinsinden ağırlığını gösterir. Denyeyi indirin, ipliği daha ince yapın.

KUMAŞ ALAN FİRMALAR.

Kumaşta kullanılan ipliklerin bükülmesi kumaşın hissini ve görünüşünü değiştirebilir. İyi bükülmüş iplikler daha güçlüdür ve düzensiz, gevşek bükülmüş ipliklerden daha iyi aşınır. Dokuma kumaşta kullanılan ipliklerin çoğu ortalama bir bükülmeye sahiptir, ancak krep gibi bazı kumaşlar yüksek bükülmeye sahip ipliklerle yapılır. Ancak çok fazla bükülmemiş bir filament ipliği kumaşın daha pürüzsüz görünmesini sağlayabilir.

İplikteki Büküm yönü (saat yönünde S büküm veya saat yönünün tersine Z büküm) ışığın kumaştan sekme şeklini etkileyebilir.

3 Kumaşın katı nedir

Bir kumaşın katı, kumaşı yapan ipliğin bükülme / kullanılma şeklini belirtir. Her bir iplik ipliğine kat denir.

Tek kat ve 2 kat kumaş yapımında kullanılan ipliğin bükülmesini gösteren en yaygın kullanılan terimlerdir.

Tek kat elyafın tek bir iplik yapmak için büküldüğü ve bunun kumaş yapmak için kullanıldığı anlamına gelir.

2 Kat , iki ipliğin tek bir iplik haline getirildiği anlamına gelir ve daha sonra kumaşı yapmak için kullanılır.

Pamuk saten,pamuk saten kumaş,spot pamuk saten,parti pamuk saten,stok pamuk saten,pamuk saten kumaşa alan,pamuk saten kumaş alanlar,likralı saten kumaş,kırmızı saten kumaş,parça saten kumaş, saten kumaş satış yerleri,ucuz saten kumaş,saten,likralı pamuk saten kumaş,spot pamuklu kumaş,

Katın bilinmesi, ipliğin kalınlığını ve mukavemetini etkileyebildiği ve dolayısıyla kumaşın mukavemet görünümünü ve emilebilirliğini etkileyebileceğinden önemlidir.

4 Kullanılan kumaş yapım yöntemi nedir

Kumaşların üretilme şekline göre, esas olarak kumaşları dokuma, örme ve dokuma olmayan olarak sınıflandırabilirsiniz.

Örme Kumaşlar, sürekli ipliğin elle veya özel makinelerle ilmek sıralarına kilitlenmesiyle yapılır. Bu kumaşı rahat ve formda kıyafetler yapmak için uygun hale getiren hoş bir esnekliğe sahiptirler. Dokuma kumaşlar, çözgü ipliğinin üstünden ve altından atkı ipliği ile iç içe iplikle yapılır. El dokuma bugün makine dokuma kadar yaygın değildir. Diğer kategoride dokunmamış kumaşlar liflere ısı, nem ve basınç uygulanarak yapılır. Hepsinin kendi avantajları ve dezavantajları vardır.

5 Kumaş örgüsü nedir?

Bu, kumaşın örtüsünü ve hissini ve kumaşın görünümünü bilmek açısından önemlidir. İnce dokuma kumaş güzel bir örtü ve pürüzsüz bir his verecektir. Burada farklı kumaş örgü çeşitleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Kesilen kenarlara tırmanacak bir kumaş dikiş yaparken daha fazla dikkat gerektirir. Sıkı dokunmuş kumaşlarınız varsa, kenarlarında tıraş olmayabilir. Örgüler hiçbir zaman kenarlarda tıraş edilmez, ancak ince örgüler çirkin olmayan yuvarlanma eğilimindedir. Aşırı gevşeme eğilimi iyi bir işaret değildir.

6 kumaş ağırlığı nedir?

Bir kumaş hafif, orta ağırlık, ağır ağırlık vb. Hafif kumaşlarda genellikle gevşek bir dokuma vardır. Ağır kumaşlar genellikle sıkı bir örgüye sahiptir

Kumaş ağırlığı da kullanılan ipliğe bağlıdır.

Bir kumaşın ağırlığına bakarak kalitesini ölçemezsiniz – kumaşı ne için kullanabileceğinizin daha fazla göstergesidir. Örneğin, ince bir pamuklu kumaş ılık iklimler için daha uygundur. Kalın pamuk, bir çanta vb.Için daha uygundur.

GSM (metrekare başına gram), kumaş ağırlıkları için kullandığınız terimdir. Kumaşın kalınlığı hakkında gsm’den spekülasyon yapabilirsiniz. Orta kalite (kalınlık) Pamuklu kumaş yaklaşık 150 gsm, standart olan yaklaşık 180 gsm, daha yüksek bir kalite yaklaşık 200 gsm olacaktır.

Kumaş kategorisi            Kumaş isimleri

Çok hafif dokuma kumaşlar

Batiste, şifon, net, Vual, Organze, Georgette, şeffaf kumaşlar.

Hafif Dokuma Kumaşlar              Çim, Muslin, Oxford kumaş, krep, noktalı swiss, mendil keten, ipek bluz kumaşlar, saten, kuşgözü, dantel, Tafta, hafif yün ve polyester

Hafif ve Orta Ağırlıkta Dokuma kumaşlar            Metalik, Payetli kumaşlar, elastik kumaşlar, pötikareli, vurmalı gofre.

Orta Ağırlık Dokuma Kumaşlar   Çuha, brokar, keten, pike, Kadife, shantung, basma, kadife, polyester karışımları akrilikler, Yünlüler, polar, gabardin, dış giyim kumaşları.

Orta ve Ağır Ağırlık Dokuma kumaşlar    Denim, perdelik kumaş, dimi örgü, kadife, havlu, kadife, sahte kürk, çift yüzlü kumaşlar, kapitone kumaşlar.

PARÇA KUMAŞ SATIN ALINIR…

Ağır Kumaşlar    Tuval, ördek, tente kumaşları. yelkenli, döşeme, çuval bezi, Cheviot, Polar, Tüvit, Iskin, Tiftik

Hafif Örgü          Çift örgü, kilit, jarse, örgü, panne kadife, kaburga triko.

Hafif ve Orta Ağırlıklı Örgü        Kazak, sweatshirt, iki yönlü streç, kadife.

Orta Ağırlıklı Dokumalar             Çift örme yün

7 Kumaşın iplik sayısı nedir?

Bir kumaşın iplik sayısı, bir inç kumaştaki ipliklerin sayısıdır. İplik sayısı ne kadar yüksek olursa kumaş kalitesi o kadar iyidir – bu genel fikirdir. Gevşek dokuma kumaşlar, içindeki iplikler dikişlerde ayrılabileceğinden ve kumaşın dayanıklılığı da düşük olduğundan, yüksek kaliteli kumaşlar olarak algılanmaz.

İplik sayısı, kumaş kalitesi açısından çok yanlış anlaşılan bir terimdir. Konu sayısı hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

8 Kumaş üzerinde boyama ve baskı işlemleri nelerdir?

Kumaş, Kimyasal boyalar veya Doğal Boyalar ile boyanabilir. Doğal boyama, bitkilerden ve boyalar, yapraklar, kökler, tohumlar ve toprak gibi diğer doğal kaynaklardan elde edilen boyalar kullanılarak yapılır. İpek ve pamuğu boyamak için kullanılırlar, sadece bir mordan olarak şap vardır. Boya işlemindeki kimyasalların yan etkileri doğal boyalar kullanılarak önlenir.

Kumaş üzerindeki desen ve motifler, renkli iplikle dokuma veya kumaş yapıldıktan sonra yapılan baskılar sonucu olabilir. İplik tasarımları, basılı olanlardan daha kalitatif olarak daha iyidir. Kumaş desenleri hakkındaki bu gönderiye birkaç isim verebilirsiniz.

9 Kumaşın lifleri sağlam ve esnek midir?

Bu kumaşın dayanıklılığını gösterir. Kumaşınıza kuvvet uyguladığınızda kolayca yırtılır mı? Bazı kumaşlar asla olmayacak. Polyester bir kumaş söyleyin – yırtmak için bıçak kullanmanız gerekir. Ancak bazı pamuklu kumaşlar dökülen ketçaplarla yırtılabilir.

Kumaşın mukavemeti, iplik tipine ve çözgü ve atkı ipliklerinin kalınlığına bağlı olabilir.

Bir kumaş, büküldükten, ezildikten, kırıştıktan veya herhangi bir şekilde bozulduktan sonra orijinal şekline geri döndüğünde esnek olduğu söylenir. Bir kumaştaki kırışıklık direnci de benzer görünüyor. Yün, Polyester, Naylon son derece esnek kumaşlardır.

10 Ne tür kaplamalar var?

Kumaşın görünümünü ve işlevselliğini değiştirmek için yüzeyler verilir. Bir tür süper güç. Siz söyleyin, onlar icat ettiler. Su geçirmezlik, Leke içermez, Kırışıksız, birkaç isim. Finisajların çoğu, onları icat eden ve bunları kullanmak için özel haklara sahip şirketler tarafından patentlidir. Bu 70+  kumaş apre hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

11 Kumaş nemi emecek mi?

Bu kumaş alanlar giydiğinizde sizi rahat ettiren kumaşın kalitesidir. Terlediğinde yucky hissi veren bir elbise giydiğini düşün. Kumaşın nem alma yeteneğinden bahsediyoruz.Pamuk ve diğer doğal kumaşlar oldukça emicidir.

Fitil yeteneği, bir fiberin nemi cildin dışına taşıma yeteneğidir. Bu, aktif kullanımda önemli bir özelliktir.

12 Kumaş ne kadar örtülebilir?

Bu, lifin minimum güçle bükülme kabiliyetine bağlıdır. Bir kumaşın sıvı kalitesi moda tasarımında önemlidir. Genellikle ince ve hafif kumaşlar çok katlanabilir, ancak her zaman değil. Önyargı üzerinde kesilen kumaş iyi bir örtüye sahiptir.

13 Kumaşın eli nedir?

Bu, kumaş dokusuna atıfta bulunur – kumaşın üzerine bir el koşarken nasıl hissettiği. Kullanılan elyaf türü, ipliklerin dokunuşu, yüzeyde kullanılan terbiye, kumaşınızın el tipi üzerinde etkili olabilir. Burada kumaş dokusu hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

14 Kumaş geriliyor mu?

Bir kumaşın elastikiyetine sahip olduğu söylenir ve çektiğinizde gerilecek liflerden yapıldığında gerilebilir ve daha sonra serbest bıraktığınızda aynı pozisyona geri döner. Örgü kumaş çok gerilir, ancak bu aynı zamanda örgü tipine de bağlıdır. Ve düşük kaliteli örgüler iyi korunmazsa aşırı gerilir.

Esnek kumaşlar hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

15 Kumaş büzülüyor mu?

Kumaşlarda büzülmeyi en aza indirmek yıllardır tekstil üreticileri için bir hedef olmuştur. Pamuk gibi bazı kumaşlarda, kumaş örgüsü yıkamadan sonra daha sıkı çeker. Yeni kumaşların giysilere yapılmadan önce kullanılması gereken bir işlemdir, böylece kumaş kullanımdan sonra küçülmez ve çarpık görünmez. Bu tür kumaşlar daralan kumaşlar olarak bilinir

Bazı kumaşlar cıvatadan önceden daraltılır. Üretim ünitesinde işlenirler ve evde önceden baskı yapmaya gerek yoktur.

16 Kolayca bakım yapılabilir mi?

Kumaş evde yıkanabilir mi veya kuru temizleme mi gerekiyor? Kolayca bakım yapılabilir kumaşta çok arzu edilen bir kalitedir. Bir kumaşa nasıl bakacağınızı cıvatalardaki bakım etiketlerinden öğrenebilirsiniz – bakım etiketlerindeki semboller hakkında daha fazla bilgi edinin .

17 Kumaş çabuk veya hap yıpranıyor mu?

Bazı kumaşlar herhangi bir yüzeye sürekli olarak sürtünürse, lifler o yerde kırılmaya başlar – bazıları hap almaya başlar, bazıları sıkışan liflerle aşınmaya başlar. Aşınma ve yıpranma ve boncuklanma eğilimi gösteren bazı kumaşlar vardır. Kumaş boncuklanma ve bunların nasıl önleneceği hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

18 Tahılda mı?

Bazen kumaş, kumaşın uçlarında kare olarak hizalanamaz veya kenarlar düz durmaz. Bu bir kumaş hatasıdır ve kumaşın dokusuyla ilgilidir – tahıl üzerine dokunan bir kumaşa ihtiyacınız vardır, böylece güzel düşecek ve onlarla bir şeyler yaparken simetrik olacaktır.

Dokuma kumaş alanlar uzunlamasına damar boyunca çok fazla gerginlik, çapraz damar boyunca biraz gerginlik ve önyargılı tahıl boyunca çok fazla gerginlik göstermez.

Giysilerinizin kalitesi için düz bir tane çizgisi önemlidir. Burada kumaşın tahılları hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz .

19  Kumaşın renkleri solur mu?

قماش, قماش الشيفون, نسيج رخيص, النسيج بقعة, النسيج الأسهم, المشتري النسيج, النسيج تركيا, مبيعات النسيج تركيا, سوق النسيج, مناطق النسيج, قماش الدنيم, نسيج فسكوزي, نسيج كريب, قماش الساتان, النسيج المخملية, النسيج اسطنبول, الناس الذين يشترون النسيج, شركة شراء النسيج,

Bu, birçok faktöre bağlıdır – boyama yapıldığında (elyaf aşamasında, iplik aşamasında veya kumaş aşamasında), kullanılan boyaların tipine ve son olarak kumaşın tüketici tarafından doğru bakımına. Renk solmasını iyi bir dereceye kadar engelleyebilirsiniz. Kumaşların renk solmasını önleme hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz

20 Sürdürülebilir koşullar altında mı yapılıyor?

Son olarak, vicdanınızda herhangi bir leke olmadan en sevdiğiniz kumaştan yapılmış giysiler giyebilir misiniz? Sürdürülebilirlik bugün, çok iyi nedenlerden dolayı bir vızıltı kelimesidir. Hayatta kalmamız iklimsel koşullar ve bazıları bizim tarafımızdan bazı pro aktif eylemlerle önlenebilir gibi görünen doğal fenomenlerle karşı karşıya kaldığında, etik ve sürdürülebilir hale getirilmiş kumaş satın almak mantıklıdır. Sürdürülebilir moda ihtiyacı hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!