İplik Alan Kimler?

Kumaş alanlar konuların özelliklerini bilmek, her bir projeye göre kullanışlılığına ve işlevselliğine karar vermenize yardımcı olacaktır. Bugün en çok kullanılan iplik türlerinin özelliklerini açıklıyoruz:

PAMUK İPLİK:

KUMAŞ ÇEŞİTLERİ SATIN ALINIR… 0536 336 43 43

Telef ip alanlar parti ip satın alan toplu ip alanlar toptan iplik alanlar toptan iplik satın alanlar telef iplik satın alan iplik alan yerler iplik nereye satılır iplik kimler alır

Genellikle makaralar halinde gelir ve temel dikiş işleri için idealdir. Ancak bu tür pamuğun belli sınırlamaları vardır çünkü esnek kumaşlarla esnemez ve kolayca kırılabilir. Sahip olduğumuz avantajlar arasında, pamuğun kumaşlar, iç çamaşırları ve şeffaf kumaşlar için ideal olmasıdır.

POLYESTER İPLİK:

Bu tip iplik güçlüdür ve verimli iplik gerektiren dikiş işleri için mükemmeldir. Genellikle, ipliğin kumaştan kolayca geçmesine izin veren ve az sürtünmeye neden olan bir balmumu veya silikon kaplamaya sahiptirler. Bu iplik çoğu dikiş makinesinde ve çoğu iş için kullanılabilir. Özellikle sentetikler, trikolar ve esneyen kumaşlar için iyidir.

EKSTRA GÜÇLÜ İPLİK:

Döşemelik ve perdelik gibi kumaş döşemelerde, vinil ve kaplamalı kumaşlarda kullanılırlar. Polyesterden veya polyester ve pamuk karışımından veya pamuktan yapılmıştır.

İPEK İPLİK:

Çok sayıda kumaş için ideal olan ince bir ipliktir; Ancak ipek daha çok nakış işlerinde kullanılır. İpek ipliğin faydası boşluk bırakmaması ve çok esnek olmasıdır. Terzilik için mükemmel bir iplik.

METALİK İPLİK:

parti iplik telef iplik spot iplik iplik alan iplik satın alanlar iplik alımı yapanlar dikiş ipi alanlar
parti iplik telef iplik spot iplik iplik alan iplik satın alanlar iplik alımı yapanlar dikiş ipi alanlar

Nakışlarda ve el çantası gibi eşyalarda süsleme yapmak için kullanılır. Bu iplikler normalde altın, gümüş ve bakır renginde gelir.

Dikiş iplikleri çoğu insan tarafından en iyi bilinenler olsa da , gerçek şu ki, dikişi sevenler için alan çok daha geniştir, çok çeşitli iplikler sadece kullanımlarına değil, aynı zamanda üretildikleri malzemeye de bağlıdır.

Dolayısıyla iğne işi dünyasında özel bir hobisi olan bir kişinin, bir bakışta aklındaki projeyi gerçekleştirmek için hangi ipliğe ihtiyacı olduğunu ve sahip olması gereken özellikleri bilmesi şaşırtıcı değildir.

DİKİŞ İÇİN ÇEŞİTLİ İPLİKLER

Piyasada çok çeşitli bulabileceğimiz belirli görevler için bir iş parçacığı gerektiren çok sayıda teknik vardır. Böylece tığ işi için kullandığımız yün ipliği, masura ipliğinden veya nakış ipliğinden farklı olacaktır.

TIĞ İŞİ VEYA TIĞ İŞİ

Tığ veya kroşe ipliği, plastik olanlardan daha ince olan ve kroşe ipliğinin boyutuna göre uyarlanmış alüminyum iğnelerle işlenir. Bu iğneler genellikle mm olarak numaralandırılır. Genel bir kural olarak. İpliği satın almadan önce iğne numaramıza dikkat etmemiz, istediğimize göre bir çalışma elde etmemiz için çok önemlidir.

ÖRGÜ ÖRMEK

Örgü genellikle yün ile yapılır, bu nedenle ihtiyacımız olan iplik en iyi bilinenlerden biridir.

KANAVİÇE İŞİ

Kanaviçe işi kendi adına, bu popüler nakış tekniğini gerçekleştirebilmek için temel özelliklere sahiptir. 6 iplikten oluşan bir iplik olan mouliné ipliği, gerektiğinde ipliklere ayrılmak üzere hazırlanır. Kanaviçe ipliği, iğne işi dünyasında en popüler ipliklerden biridir.

BOBİN İŞİ

Bobin iplikleri dantel yapmak için tasarlanmıştır, bu nedenle genel bir kural olarak genellikle pamuktan yapılırlar, ancak ipek ve keten de kullanılabilir, bunlar ilkinden çok daha incedir.

NAKIŞ İŞİ

Nakış iplikleri pamuk, polyester veya poliamidden yapılabilir. Genellikle makaralar halinde gelirler, ancak çileler halinde de sunulabilirler.

parti ip alan parti iplik alan parti ip satın alanlar penye ip alanlar penye iplik alanlar penye parçası alanlar hasarlı ip alanlar iplik satın alan yerler dikiş ipi alan dikiş ipliği alanlar
parti ip alan parti iplik alan parti ip satın alanlar penye ip alanlar penye iplik alanlar penye parçası alanlar hasarlı ip alanlar iplik satın alan yerler dikiş ipi alan dikiş ipliği alanlar

Kumaş Satın Alanlar dikkate almamız gereken ve asla gözden kaçırmamamız gereken bir diğer husus da çalışmada kullanacağımız taban kumaşı çünkü ip seçimi de malzemesine bağlı olacaktır. Bu faktöre, ipliğin dokusu ve kromatik çeşitliliğinin yanı sıra, bir kez yapıldıktan sonra işimizde elde etmek istediğimiz efektin amacı da eklenir.

  • error: Content is protected !!