Akrilik Kumaş Nasıl Yıkanır?

Kazak nasıl yıkanır,triko nasıl yıkanır,kazaklar nasıl yıkanır,

Akrilik Kumaş Nasıl Yıkanır?

Akrilik kumaşları kazaklardan çoraplara, çocuk pijamalarına kadar her şeyde bulabilirsiniz. Dayanıklılıkları ve bakımı kolay olması nedeniyle onlarca yıldır popüler olan akrilik elyaflar ayrıca battaniyeler, döşemeler ve hatta bagajlarda da belirgin bir şekilde kullanılmaktadır.

Akrilik lifler çabuk kurur ve vücuttan nem çekme konusunda mükemmel bir yetenek sunar. Lifler küf, koku emilimi, böcek istilası , güneş ışığından bozulma, yağ ve çoğu kimyasala karşı dirençlidir . Akrilik elyaflar, yüne, pamuğa veya harmanlanmış bir görünüme benzeyecek şekilde pürüzsüz veya tüylü bir yüzeyle üretilebilir. Lifler şekillerini iyi tutar ve yıkanması kolaydır.

⇒Akrilik Giysiler Nasıl Yıkanır

Deterjan    Normal çamaşır deterjanı

Su sıcaklığı           Sıcak veya soğuk

Döngü Tipi            Sürekli baskı

Kurutma Döngüsü           Düşük ısı

Özel Tedaviler     Erimeyi önlemek için ütü sırasında pres bezi kullanın

Demir Ayarları    En düşük ayar

Proje Metrikleri

Çalışma Süresi: 5-30 dakika

Toplam Süre : 1-24 saat

Beceri Seviyesi: Kolay

Neye ihtiyacınız olacak

Gereçler

Çamaşır deterjanı

Leke çıkarıcı

Araçlar

Çamaşır makinesi

Büyük lavabo veya küvet

Otomatik kurutucu veya kurutma rafı

Bezi bastırmak

Ütü. Kumaş Satın Alanlar

Sen başlamadan önce

Akrilik ip alan,stok ip alan,spot ip alan,ham iplik alan,ham parti iplik,parça ipek kumaş alan,şifon parçası kumaş alan,parça penye alan,likralı viskon alan,likralı süprem alan,likralı ribana kumaş alan,tele alanlar,şekerli tela alan,nakış telası alan,parti tela alan,hurda tela alan,tekstil,konfeksiyon

Herhangi bir giyside olduğu gibi, en iyisi bakım etiketlerini dikkatlice okumak ve o giysi parçası için önerilen temizlik kurallarına uymaktır. Akrilik giysilerin çoğu makinede yıkanabilir. Bununla birlikte, bazı etiketler kuru temizleme önerebilir çünkü iç kısım veya iç yapı yıkanabilir olmayabilir. Özenle yapılmış ürünler ve kazaklar, esnemeyi önlemek için elde yıkanmalı ve düz olarak kurutulmalıdır.

Akrilik Giysilerin Yıkanması ve Bakımı

Ön İşlem Lekeleri

Akrilik kumaşlar üzerindeki lekeler leke türü için özel leke çıkarma yönergelerine göre derhal veya mümkün olan en kısa sürede işlemden geçirilmelidir. Lekeleri yıkamadan en az 15 dakika önce ön işlemden geçirin, böylece leke çıkarıcı lekeleri ayırmak için zamana sahip olsun, böylece yıkama suyu onu taşıyabilir.

Çamaşır Ürünlerini Seçin ve Yıkayıcıyı Yükleyin

Akrilik giysiler için favori çamaşır deterjanını kullan. Giysiler çok kirliyse, ağır hizmet tipi bir deterjan kirin çıkarılmasında daha etkili olacaktır.

Akrilik lifler aşırı statik oluşturabilir ve son durulamada az miktarda kumaş yumuşatıcı, yapışmayı ortadan kaldırır veya bir kurutucu tabaka kullanır .

Bir Su Sıcaklığı ve Yıkama Döngüsü Seçin

Akrilik lifler ılık veya soğuk suda yıkanmalıdır. Giderilmesi zor kırışıklıkları önlemeye yardımcı olmak için kalıcı baskı döngüsünü seçin. Yıkayıcınızın son döngü için yüksek bir sıkma hızı varsa (genellikle yüksek verimli bir yıkayıcı ), sıkma döngüsü hızını düşük olarak ayarlayın.

İpucu

Yıkayıcıyı aşırı yüklemeyin, kırışmayı önlemek için akrilik giysiler yıkayıcı içinde serbestçe hareket etmelidir.

⇒ Yıkadıktan Sonra Lekeleri Kontrol Edin

Bir kurutucuya atmadan önce akrilik giysilerde kalan lekeler olup olmadığını kontrol etmek için birkaç saniye ayırın. Yağ lekeli akrilik bir giysiyi asla sıcak bir çamaşır kurutucusuna koymayın çünkü ısı, yağ lekesini kalıcı olarak sabitleyerek çıkarılmasını neredeyse imkansız hale getirebilir.

Bir Kurutma Döngüsü Seçin

Akrilik giysiler düşük sıcaklıklarda yuvarlanarak kurutulabilir. Liflere zarar verebilecek aşırı yüksek ısı kullanmayın, bu da liflerin küçülmesine veya gerilmesine ve neredeyse kalıcı olarak kırışıklıklar oluşturmasına neden olur. En iyisi, hala hafif nemli olacak giysileri çıkarmak ve havada kurutmayı bitirmek için asmaktır.

Düşük Ütüleme Sıcaklığı Seçin

Ütüleme gerekiyorsa, liflerin erimesini önlemek için çok düşük ütü sıcaklığı buhar ve pres bezi kullanın. Kumaş parlarsa veya bir delik oluşursa, hasarı tersine çevirmenin bir yolu yoktur.

Onarım

Yırtık dikişler elle veya makineyle dikilerek kolayca onarılır. Parti Kumaş yüzeyindeki büyük deliklerin tamiri daha zor olacak ve tamiri farkedilir olacaktır.

Depolama

Akrilik giysileri saklamadan önce yıkanıp temizlendiğinden emin olun. Örme kumaş alan giysiler, esnemeyi önlemek için katlanmalı ve düz olarak saklanmalıdır.

Akrilik Kumaş Nedir?

Kazak nasıl yıkanır,triko nasıl yıkanır,kazaklar nasıl yıkanır,

Akrilik elyaflar, bir petrokimya olan en az yüzde 85 akrilonitrilden oluşan uzun zincirli sentetik polimerlerle üretilen yapay bir elyaftır. Lifin boyaları emme yeteneğini geliştirmek için, akrilonitril genellikle küçük miktarlarda başka kimyasallarla birleştirilir. Elyaflar boyandıktan sonra kumaş rengi solmaz. Akrilik elyaflar zamanla solmayan, berrak, canlı renklerde boyanabilir. Akrilik kumaş satın alanlar lifler, belirli son kullanım için gereken özel özelliklere bağlı olarak kuru eğrilebilir veya ıslak eğrilebilir. Performans mikrofiber kumaş kim alır? çoğu akrilik elyaftan yapılmıştır.

Akrilik elyaflar, imalat tamamlandığında pürüzlü bir yüzeye sahip olan birkaç sentetik elyaftan biridir. Lifler kısa uzunluklarda kesilebilir ve doğal liflere benzeyen iplikler halinde eğrilebilir. İyi saran ve ipeksi bir his veren bir kumaş alanlar üretirler. Akrilik kumaşlar hacimli olabilir ancak yine de hafif olabilir.

Tekstil 1941’de akrilik elyaf geliştirdi ve onlara ticari marka olan Orlon adını verdi. 1950’lerin ortalarına gelindiğinde, akrilik elyaflar ve kumaşlar kazaklar, eldivenler ve hafif bir sıcaklık sağlamak için gereken tüm ürünler için seri üretime girdi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın